Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 27 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 27. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:49.096 | ||
2 | (6) | 97. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 1:49.928 | ||
3 | (4) | 63. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | 1:50.779 | ||
4 | (5) | 88. | URBANEK Norbert | HUN-TDKE | 2:03.512 | ||
5 | (3) | 129. | ŠKOF Filip | SLO | 2:08.833 | ||
- | (1) | 17. | KOUBEK Václav | CZE-BZKP | - | yellow card | |
RACE: 28 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 73. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 1:45.290 | ||
2 | (5) | 151. | ULUDAĞ Yusuf Miraç | TUR | 1:47.626 | ||
3 | (2) | 80. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:47.753 | ||
4 | (7) | 144. | GUBAC Adam | SVK | 1:55.121 | ||
5 | (4) | 96. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 1:55.600 | ||
6 | (3) | 90. | BARSI Dorián | HUN-TDKE | 2:16.872 | ||
- | (1) | 120. | SOLTAU Oskar | POL | - | impeding->to B | |
RACE: 29 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 108. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:48.610 | ||
2 | (3) | 56. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 1:48.706 | ||
3 | (6) | 76. | KISS-GEBORA Bence | HUN-MTK | 1:48.873 | ||
4 | (1) | 89. | PAP Csanád | HUN-TDKE | 1:55.802 | ||
5 | (5) | 1. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 2:42.566 | ||
- | (2) | 143. | HARKABUS Marek | SVK | - | false start->to B | |
RACE: 30 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 42. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:56.037 | ||
2 | (5) | 18. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:56.355 | ||
3 | (2) | 57. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | 2:12.001 | ||
4 | (4) | 111. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 2:15.636 | ||
5 | (6) | 95. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 2:23.215 | ||
6 | (1) | 4. | ORZAN Darius-Petru | AUT | 2:35.874 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 45 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 120. | SOLTAU Oskar | POL | 1:51.860 | ||
2 | (1) | 89. | PAP Csanád | HUN-TDKE | 1:55.271 | ||
3 | (2) | 88. | URBANEK Norbert | HUN-TDKE | 2:17.849 | ||
4 | (4) | 95. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 2:19.911 | ||
5 | (3) | 129. | ŠKOF Filip | SLO | 2:20.481 | ||
- | (5) | 4. | ORZAN Darius-Petru | AUT | - | false start->to D | |
RACE: 46 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 143. | HARKABUS Marek | SVK | 1:48.137 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 96. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 1:48.475 | ||
3 | (1) | 144. | GUBAC Adam | SVK | 2:08.348 | ||
4 | (4) | 90. | BARSI Dorián | HUN-TDKE | 2:16.007 | ||
5 | (3) | 111. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 2:19.736 | ||
6 | (5) | 1. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | NO TIME | finished | |
RACE: 47 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 27. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:44.424 | ||
2 | (1) | 108. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:46.689 | ||
3 | (5) | 97. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 1:46.810 | ||
4 | (2) | 56. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 1:46.844 | ||
5 | (6) | 63. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | 1:49.828 | ||
- | (3) | 76. | KISS-GEBORA Bence | HUN-MTK | - | kicking out->to C | |
RACE: 48 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 73. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 1:42.241 | ||
2 | (4) | 42. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:43.568 | ||
3 | (3) | 80. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:45.085 | ||
4 | (5) | 18. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:45.323 | ||
5 | (2) | 151. | ULUDAĞ Yusuf Miraç | TUR | 1:46.383 | ||
6 | (6) | 57. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | NO TIME | finished | |
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 62 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 129. | ŠKOF Filip | SLO | 2:08.990 | ||
2 | (2) | 111. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 2:17.632 | ||
3 | (3) | 95. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 2:18.041 | ||
4 | (5) | 4. | ORZAN Darius-Petru | AUT | 2:22.836 | ||
5 | (1) | 90. | BARSI Dorián | HUN-TDKE | 2:26.294 | ||
6 | (6) | 1. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 2:40.495 | ||
RACE: 63 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 120. | SOLTAU Oskar | POL | 1:49.510 | ||
2 | (6) | 76. | KISS-GEBORA Bence | HUN-MTK | 1:50.462 | ||
3 | (1) | 96. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 1:51.421 | ||
4 | (3) | 89. | PAP Csanád | HUN-TDKE | 1:56.156 | ||
5 | (4) | 144. | GUBAC Adam | SVK | 1:59.440 | ||
6 | (5) | 88. | URBANEK Norbert | HUN-TDKE | 2:10.735 | ||
RACE: 64 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 56. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 1:46.292 | ||
2 | (1) | 18. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:46.343 | ||
3 | (2) | 151. | ULUDAĞ Yusuf Miraç | TUR | 1:46.754 | ||
4 | (5) | 143. | HARKABUS Marek | SVK | 1:47.551 | ||
5 | (4) | 63. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | 1:47.557 | ||
6 | (6) | 57. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | 2:21.990 | ||
RACE: 65 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 73. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 1:40.369 | ||
2 | (2) | 42. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:41.491 | ||
3 | (4) | 80. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:43.135 | ||
4 | (6) | 97. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 1:43.217 | ||
5 | (5) | 108. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:47.193 | ||
6 | (3) | 27. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:58.772 |
Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 73. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 34 | 1 | 1:40.369 | ||
2. | A | 2. | 42. | YU Kevin | HUN-FTC | 21 | 2 | 1:41.491 | ||
3. | A | 3. | 80. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 13 | 3 | 1:43.135 | ||
4. | A | 4. | 97. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 8 | 4 | 1:43.217 | ||
5. | A | 5. | 108. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 5 | 5 | 1:46.689 | ||
6. | A | 6. | 27. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 3 | 6 | 1:44.424 | ||
7. | B | 1. | 56. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 2 | 7 | 1:46.292 | ||
8. | B | 2. | 18. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1 | 8 | 1:45.323 | ||
9. | B | 3. | 151. | ULUDAĞ Yusuf Miraç | TUR | 9 | 1:46.383 | |||
10. | B | 4. | 143. | HARKABUS Marek | SVK | 10 | 1:47.551 | |||
11. | B | 5. | 63. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | 11 | 1:47.557 | |||
12. | B | 6. | 57. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | 12 | 2:12.001 | |||
13. | C | 1. | 120. | SOLTAU Oskar | POL | 13 | 1:49.510 | |||
14. | C | 2. | 76. | KISS-GEBORA Bence | HUN-MTK | 14 | 1:48.873 | |||
15. | C | 3. | 96. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 15 | 1:48.475 | |||
16. | C | 4. | 89. | PAP Csanád | HUN-TDKE | 16 | 1:55.271 | |||
17. | C | 5. | 144. | GUBAC Adam | SVK | 17 | 1:55.121 | |||
18. | C | 6. | 88. | URBANEK Norbert | HUN-TDKE | 18 | 2:03.512 | |||
19. | D | 1. | 129. | ŠKOF Filip | SLO | 19 | 2:08.833 | |||
20. | D | 2. | 111. | BEDNARZ Jakub | POL-ORL | 20 | 2:15.636 | |||
21. | D | 3. | 95. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 21 | 2:18.041 | |||
22. | D | 4. | 4. | ORZAN Darius-Petru | AUT | 22 | 2:22.836 | |||
23. | D | 5. | 90. | BARSI Dorián | HUN-TDKE | 23 | 2:16.007 | |||
24. | D | 6. | 1. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 24 | 2:40.495 | |||
HEATS | ||||||||||
25. | - | 17. | KOUBEK Václav | CZE-BZKP | 25 | NO TIME |