Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 2:08.580 | ||
2 | (3) | 122. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 2:10.289 | ||
3 | (4) | 108. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 2:12.382 | ||
4 | (6) | 33. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 2:18.472 | ||
5 | (5) | 3. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 2:23.304 | ||
6 | (1) | 69. | CSÖRGŐ Lilien | HUN-MTK | 2:32.627 | ||
RACE: 20 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 20. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:52.268 | ||
2 | (2) | 134. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:55.389 | ||
3 | (5) | 90. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:55.960 | ||
4 | (6) | 28. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:56.138 | ||
5 | (4) | 71. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 2:00.066 | ||
6 | (3) | 37. | NAGY Réka | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
RACE: 21 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 51. | MOLNÁR Réka | HUN | 1:56.414 | ||
2 | (2) | 73. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:56.613 | ||
3 | (6) | 107. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 2:00.080 | ||
4 | (1) | 54. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 2:02.324 | ||
5 | (4) | 11. | RADELJA Ljiljana | CRO | 2:14.345 | ||
6 | (5) | 91. | ZELENKEVICA Angelina | LAT-SPARS | 2:23.155 | ||
RACE: 22 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 151. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR | 1:54.291 | ||
2 | (1) | 39. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:55.358 | ||
3 | (5) | 70. | DOBRÁN Réka | HUN-MTK | 1:55.440 | ||
4 | (4) | 118. | RODIC Sofija | SRB | 1:57.705 | ||
5 | (2) | 113. | FELICIJAN Zoja | SLO | 1:59.832 | ||
6 | (6) | 105. | FINC Natalia | POL-ORL | 2:01.385 | ||
RACE: 23 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 50. | AMSCHL Kíra | HUN | 1:49.974 | ||
2 | (1) | 27. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:50.608 | ||
3 | (4) | 106. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 1:50.790 | ||
4 | (5) | 38. | TÓTH Liza Emma | HUN-FTC | 1:52.030 | ||
5 | (2) | 72. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:52.769 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 40 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:54.707 | ||
2 | (5) | 37. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:54.848 | ||
3 | (2) | 118. | RODIC Sofija | SRB | 1:54.932 | ||
4 | (3) | 71. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:58.969 | ||
5 | (4) | 11. | RADELJA Ljiljana | CRO | 2:16.488 | ||
RACE: 41 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | TÓTH Liza Emma | HUN-FTC | 1:52.747 | ||
2 | (3) | 54. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:55.410 | ||
3 | (2) | 113. | FELICIJAN Zoja | SLO | 1:55.690 | ||
4 | (5) | 69. | CSÖRGŐ Lilien | HUN-MTK | 2:09.664 | ||
5 | (4) | 3. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 2:14.590 | ||
RACE: 42 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 91. | ZELENKEVICA Angelina | LAT-SPARS | 1:57.125 | ||
2 | (3) | 108. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 1:57.346 | ||
3 | (1) | 72. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:57.635 | ||
4 | (2) | 105. | FINC Natalia | POL-ORL | 1:57.979 | ||
5 | (4) | 33. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 2:07.550 | ||
RACE: 43 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 151. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR | 1:48.628 | ||
2 | (5) | 39. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:48.667 | ||
3 | (3) | 20. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:48.788 | ||
4 | (1) | 27. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:49.626 | ||
5 | (2) | 106. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 1:50.126 | ||
6 | (6) | 107. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1:52.296 | ||
7 | (7) | 122. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:55.581 | ||
RACE: 44 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | AMSCHL Kíra | HUN | 1:43.888 | ||
2 | (5) | 51. | MOLNÁR Réka | HUN | 1:44.651 | ||
3 | (6) | 73. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:44.884 | ||
4 | (3) | 70. | DOBRÁN Réka | HUN-MTK | 1:45.896 | ||
5 | (7) | 40. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:49.929 | ||
6 | (2) | 134. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:53.592 | ||
7 | (4) | 90. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:54.536 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 55 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 72. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:53.789 | ||
2 | (6) | 69. | CSÖRGŐ Lilien | HUN-MTK | 1:54.137 | ||
3 | (1) | 113. | FELICIJAN Zoja | SLO | 1:54.799 | ||
4 | (3) | 105. | FINC Natalia | POL-ORL | 1:56.485 | ||
5 | (4) | 71. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 1:57.551 | ||
6 | (7) | 3. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 2:10.553 | ||
7 | (5) | 33. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 2:24.350 | ||
8 | (8) | 11. | RADELJA Ljiljana | CRO | 2:26.359 | ||
RACE: 56 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | TÓTH Liza Emma | HUN-FTC | 1:51.116 | ||
2 | (3) | 37. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:53.731 | ||
3 | (2) | 28. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:54.570 | ||
4 | (4) | 118. | RODIC Sofija | SRB | 1:54.744 | ||
5 | (7) | 108. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 1:54.913 | ||
6 | (6) | 91. | ZELENKEVICA Angelina | LAT-SPARS | 1:57.433 | ||
7 | (5) | 54. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:58.749 | ||
RACE: 57 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:53.371 | ||
2 | (1) | 27. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:53.487 | ||
3 | (6) | 90. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:53.851 | ||
4 | (3) | 106. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 1:53.968 | ||
5 | (4) | 107. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1:54.306 | ||
6 | (7) | 122. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:55.876 | ||
7 | (5) | 134. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 2:15.309 | ||
RACE: 58 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | MOLNÁR Réka | HUN | 1:42.631 | ||
2 | (1) | 50. | AMSCHL Kíra | HUN | 1:42.664 | ||
3 | (3) | 73. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:43.827 | ||
4 | (7) | 20. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:44.397 | ||
5 | (4) | 70. | DOBRÁN Réka | HUN-MTK | 1:46.205 | ||
6 | (6) | 39. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:47.900 | ||
7 | (5) | 151. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR | 2:12.785 |
Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 51. | MOLNÁR Réka | HUN | 34 | 1 | 1:42.631 | ||
2. | A | 2. | 50. | AMSCHL Kíra | HUN | 21 | 2 | 1:42.664 | ||
3. | A | 3. | 73. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 13 | 3 | 1:43.827 | ||
4. | A | 4. | 20. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 8 | 4 | 1:44.397 | ||
5. | A | 5. | 70. | DOBRÁN Réka | HUN-MTK | 5 | 5 | 1:45.896 | ||
6. | A | 6. | 39. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 3 | 6 | 1:47.900 | ||
7. | A | 7. | 151. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR | 2 | 7 | 1:48.628 | ||
8. | B | 1. | 40. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1 | 8 | 1:49.929 | ||
9. | B | 2. | 27. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 9 | 1:49.626 | |||
10. | B | 3. | 90. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 10 | 1:53.851 | |||
11. | B | 4. | 106. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 11 | 1:50.126 | |||
12. | B | 5. | 107. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 12 | 1:52.296 | |||
13. | B | 6. | 122. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 13 | 1:55.581 | |||
14. | B | 7. | 134. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 14 | 1:53.592 | |||
15. | C | 1. | 38. | TÓTH Liza Emma | HUN-FTC | 15 | 1:51.116 | |||
16. | C | 2. | 37. | NAGY Réka | HUN-FTC | 16 | 1:53.731 | |||
17. | C | 3. | 28. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 17 | 1:54.570 | |||
18. | C | 4. | 118. | RODIC Sofija | SRB | 18 | 1:54.744 | |||
19. | C | 5. | 108. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 19 | 1:54.913 | |||
20. | C | 6. | 91. | ZELENKEVICA Angelina | LAT-SPARS | 20 | 1:57.125 | |||
21. | C | 7. | 54. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 21 | 1:55.410 | |||
22. | D | 1. | 72. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 22 | 1:52.769 | |||
23. | D | 2. | 69. | CSÖRGŐ Lilien | HUN-MTK | 23 | 1:54.137 | |||
24. | D | 3. | 113. | FELICIJAN Zoja | SLO | 24 | 1:54.799 | |||
25. | D | 4. | 105. | FINC Natalia | POL-ORL | 25 | 1:56.485 | |||
26. | D | 5. | 71. | DUNAY Gerda | HUN-MTK | 26 | 1:57.551 | |||
27. | D | 6. | 3. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 27 | 2:10.553 | |||
28. | D | 7. | 33. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 28 | 2:07.550 | |||
29. | D | 8. | 11. | RADELJA Ljiljana | CRO | 29 | 2:14.345 |