Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 54 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 49.534 | ||
2 | (2) | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 50.156 | ||
3 | (1) | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 51.812 | ||
4 | (3) | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 1:14.904 | advanced->to A | |
- | (4) | 162. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | - | impeding | |
RACE: 55 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 48.418 | ||
2 | (2) | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.433 | ||
3 | (3) | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 49.533 | ||
4 | (4) | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 49.766 | ||
5 | (5) | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 53.918 | ||
RACE: 56 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 49.964 | ||
2 | (1) | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.372 | ||
3 | (3) | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 50.624 | ||
4 | (2) | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 51.221 | ||
5 | (5) | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 52.042 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 97 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 51.213 | ||
2 | (3) | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 53.149 | ||
3 | (1) | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 1:07.669 | ||
RACE: 98 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.129 | ||
2 | (4) | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 48.965 | ||
3 | (1) | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 49.212 | ||
4 | (3) | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 49.375 | ||
5 | (6) | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 49.547 | ||
6 | (5) | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 50.697 | ||
RACE: 99 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 49.043 | ||
2 | (2) | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.389 | ||
3 | (3) | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.606 | ||
4 | (4) | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 50.975 | ||
5 | (5) | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 52.160 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 109 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 53.781 | ||
2 | (1) | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:04.472 | ||
- | (3) | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | - | false start | |
RACE: 110 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 50.759 | ||
2 | (1) | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 50.925 | ||
3 | (3) | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.944 | ||
4 | (5) | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 51.040 | ||
5 | (6) | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 51.216 | ||
- | (4) | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | - | no finish | |
RACE: 111 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.165 | ||
2 | (2) | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 48.828 | ||
3 | (4) | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 49.845 | ||
4 | (3) | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 49.970 | ||
5 | (5) | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 50.169 |
Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 0:48.129 | ||
2. | A | 2. | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 21 | 2 | 0:48.828 | ||
3. | A | 3. | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 13 | 3 | 0:49.212 | ||
4. | A | 4. | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 8 | 4 | 0:48.418 | ||
5. | A | 5. | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 5 | 5 | 0:49.389 | ||
6. | B | 1. | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 3 | 6 | 0:49.547 | ||
7. | B | 2. | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2 | 7 | 0:49.375 | ||
8. | B | 3. | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1 | 8 | 0:50.372 | ||
9. | B | 4. | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 9 | 0:50.624 | |||
10. | B | 5. | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 10 | 0:51.216 | |||
11. | B | - | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 11 | 0:50.156 | |||
12. | C | 1. | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 12 | 0:53.149 | |||
13. | C | 2. | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 13 | 0:51.213 | |||
14. | C | - | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 14 | 0:51.221 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 162. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 15 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 0:48.129 | ||
2. (2.) | A | 2. | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 21 | 2 | 0:48.828 | ||
3. (3.) | A | 3. | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 13 | 3 | 0:49.212 | ||
4. (4.) | A | 4. | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 8 | 4 | 0:48.418 | ||
5. (5.) | A | 5. | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 5 | 5 | 0:49.389 | ||
6. (6.) | B | 1. | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 3 | 6 | 0:49.547 | ||
7. (7.) | B | 2. | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2 | 7 | 0:49.375 | ||
8. (8.) | B | 3. | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1 | 8 | 0:50.372 | ||
9. (9.) | B | 4. | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 9 | 0:50.624 | |||
10. (10.) | B | 5. | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 10 | 0:51.216 | |||
11. (12.) | C | 1. | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 12 | 0:53.149 | |||
12. (13.) | C | 2. | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 13 | 0:51.213 | |||
13. (14.) | C | - | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 14 | 0:51.221 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 162. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 15 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (11.) | B | - | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 11 | 0:50.156 |