Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
RELAY C-D-E BOYS FINAL 2000 m | |||||||
RACE: 75 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | BELARUS RELAY | BLR | 3:06.886 | ||
2 | (2) | 6. | POLAND RELAY | POL | 3:15.005 | ||
3 | (3) | 3. | VITEBKS COR RELAY | BLR-VITCOR | 3:20.995 | ||
RACE: 76 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 8. | SMOLENSK RELAY | RUS-SMO | 3:08.859 | ||
2 | (1) | 9. | TVER RELAY | RUS-TVER | 3:20.139 | ||
3 | (4) | 4. | ZHODINA RELAY | BLR-ZHO | 3:30.528 | ||
4 | (2) | 2. | ORSHA RELAY | BLR | 3:35.964 | ||
RACE: 77 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | SAINT-PETERBURG RELAY | RUS-PET | 3:09.563 | ||
2 | (1) | 5. | JUVENIA BIALYSTOK RELAY | POL | 3:14.773 | ||
3 | (3) | 10. | KIEV RELAY | UKR-KYIV | 3:14.774 |
Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Distance Classification
RELAY C-D-E BOYS 2000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 1. | BELARUS RELAY | BLR | 1 | 3:06.886 | ||||
. | AMELIN Matvei | BLR | ||||||||
. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | ||||||||
. | KISLITSYN Ivan | BLR | ||||||||
2. | 1. | 8. | SMOLENSK RELAY | RUS-SMO | 2 | 3:08.859 | ||||
. | CHERNYAK Vladislav | RUS-SMO | ||||||||
. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | ||||||||
. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | ||||||||
3. | 1. | 7. | SAINT-PETERBURG RELAY | RUS-PET | 3 | 3:09.563 | ||||
. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | ||||||||
. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | ||||||||
. | FESENKO Kirill | RUS-PET | ||||||||
. | PETROV Arsenii | RUS-PET | ||||||||
4. | 2. | 5. | JUVENIA BIALYSTOK RELAY | POL | 4 | 3:14.773 | ||||
. | HAMANOWICZ Bartosz | POL | ||||||||
. | KARWOWSKI Kornel | POL | ||||||||
. | POPŁAWSKI Oskar | POL | ||||||||
5. | 2. | 6. | POLAND RELAY | POL | 5 | 3:15.005 | ||||
. | GRODZKI Wojciech | POL | ||||||||
. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | ||||||||
. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | ||||||||
6. | 2. | 9. | TVER RELAY | RUS-TVER | 6 | 3:20.139 | ||||
. | KASHITSYN Zahar | RUS-TVER | ||||||||
. | VECHKANOV Boris | RUS-TVER | ||||||||
. | ROGOV Oleg | RUS-TVER | ||||||||
. | SMIRNOV Nikita | RUS-TVER | ||||||||
7. | 3. | 10. | KIEV RELAY | UKR-KYIV | 7 | 3:14.774 | ||||
. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | ||||||||
. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | ||||||||
. | NEVRODA Danil | UKR-KYIV | ||||||||
8. | 3. | 3. | VITEBKS COR RELAY | BLR-VITCOR | 8 | 3:20.995 | ||||
. | KASAKEVICH Tsimafei | BLR-VITCOR | ||||||||
. | MAHER Matvei | BLR-VITCOR | ||||||||
. | SHURPAKOU Kuzma | BLR-VITCOR | ||||||||
9. | 3. | 4. | ZHODINA RELAY | BLR-ZHO | 9 | 3:30.528 | ||||
. | DZIACHUK Nikita | BLR-ZHO | ||||||||
. | SOBALEU Artsem | BLR-ZHO | ||||||||
. | BYCHKOU Daniil | BLR-ZHO | ||||||||
. | ZHUK Tsimafei | BLR-ZHO | ||||||||
10. | 4. | 2. | ORSHA RELAY | BLR | 10 | 3:35.964 | ||||
. | AHIYEVICH leanid | BLR | ||||||||
. | KRAUCHANKA Dzmitry | BLR | ||||||||
. | KAMAROVSKI Nazar | BLR |