ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR E GIRLS HEATS 333 m | |||||||
RACE: 151 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 192. | RODIC Sofija | SRB | 39.339 | ||
2 | (3) | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 40.646 | ||
3 | (4) | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 40.744 | ||
4 | (5) | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 45.356 | ||
5 | (1) | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 45.362 | ||
RACE: 152 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 37.944 | ||
2 | (1) | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 39.112 | ||
3 | (3) | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 39.676 | ||
4 | (5) | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 43.668 | ||
5 | (4) | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 46.055 | ||
RACE: 153 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 38.095 | ||
2 | (3) | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 39.378 | ||
3 | (2) | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 41.694 | ||
4 | (4) | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 46.541 | ||
5 | (5) | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 59.073 | ||
RACE: 154 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 40.667 | ||
2 | (1) | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 41.787 | ||
3 | (3) | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 44.193 | ||
4 | (5) | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 46.911 | ||
5 | (6) | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
- | (2) | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | - | no start->to D | |
JUNIOR E GIRLS FINAL 333 m | |||||||
RACE: 311 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 39.822 | ||
2 | (1) | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 51.431 | ||
3 | (3) | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | 1:08.248 | ||
RACE: 312 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 44.472 | ||
2 | (3) | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 44.742 | ||
3 | (2) | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 46.223 | ||
3 | (5) | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 46.223 | ||
5 | (6) | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 47.418 | ||
6 | (4) | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 54.754 | ||
RACE: 313 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 40.083 | ||
2 | (2) | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 41.335 | ||
3 | (3) | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 41.423 | ||
4 | (4) | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 42.343 | ||
5 | (5) | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 43.353 | ||
6 | (6) | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 44.353 | ||
RACE: 314 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 36.600 | ||
2 | (2) | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 36.856 | ||
3 | (4) | 192. | RODIC Sofija | SRB | 38.683 | ||
4 | (3) | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 39.712 | ||
5 | (5) | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 39.794 | ||
6 | (6) | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 40.467 |
ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 34 | 1 | 0:36.600 | ||
2. | A | 2. | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 21 | 2 | 0:36.856 | ||
3. | A | 3. | 192. | RODIC Sofija | SRB | 13 | 3 | 0:38.683 | ||
4. | A | 4. | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 8 | 4 | 0:39.112 | ||
5. | A | 5. | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 5 | 5 | 0:39.378 | ||
6. | A | 6. | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 3 | 6 | 0:40.467 | ||
7. | B | 1. | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 2 | 7 | 0:39.676 | ||
8. | B | 2. | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1 | 8 | 0:40.646 | ||
9. | B | 3. | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 9 | 0:40.744 | |||
10. | B | 4. | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 10 | 0:41.694 | |||
11. | B | 5. | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 11 | 0:41.787 | |||
12. | B | 6. | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 12 | 0:44.193 | |||
13. | C | 1. | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 13 | 0:43.668 | |||
14. | C | 2. | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 14 | 0:44.742 | |||
15. | C | 3. | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 15 | 0:45.356 | |||
16. | C | 3. | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 16 | 0:46.223 | |||
17. | C | 5. | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 17 | 0:46.911 | |||
18. | C | 6. | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 18 | 0:46.055 | |||
19. | D | 1. | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 19 | 0:39.822 | |||
20. | D | 2. | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 20 | 0:51.431 | |||
21. | D | 3. | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | 21 | 1:08.248 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (6.) | A | 6. | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 3 | 6 | 0:40.467 | ||
2. (7.) | B | 1. | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 2 | 7 | 0:39.676 | ||
3. (9.) | B | 3. | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 9 | 0:40.744 | |||
4. (12.) | B | 6. | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 12 | 0:44.193 | |||
5. (13.) | C | 1. | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 13 | 0:43.668 | |||
6. (16.) | C | 3. | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 16 | 0:46.223 | |||
7. (17.) | C | 5. | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 17 | 0:46.911 | |||
8. (20.) | D | 2. | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 20 | 0:51.431 | |||
9. (21.) | D | 3. | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | 21 | 1:08.248 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 34 | 1 | 0:36.600 | ||
2. (2.) | A | 2. | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 21 | 2 | 0:36.856 | ||
3. (3.) | A | 3. | 192. | RODIC Sofija | SRB | 13 | 3 | 0:38.683 | ||
4. (4.) | A | 4. | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 8 | 4 | 0:39.112 | ||
5. (5.) | A | 5. | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 5 | 5 | 0:39.378 | ||
6. (8.) | B | 2. | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1 | 8 | 0:40.646 | ||
7. (10.) | B | 4. | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 10 | 0:41.694 | |||
8. (11.) | B | 5. | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 11 | 0:41.787 | |||
9. (14.) | C | 2. | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 14 | 0:44.742 | |||
10. (15.) | C | 3. | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 15 | 0:45.356 | |||
11. (18.) | C | 6. | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 18 | 0:46.055 | |||
12. (19.) | D | 1. | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 19 | 0:39.822 |