Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 153.  SOLOVIOVA Yelyzaveta UKR UKR 1. 1. 1. 102 3
2. 152.  MOISIEIEVA Kateryna UKR UKR 3. 3. 2. 47 8
3. 55.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 2. 2. 5. 47 9
4. 57.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 4. 4. 3. 29 11
5. 56.  GYÖRGY Mira HUN-JSE HUN 6. 5. 4. 16 15
6. 61.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 5. 7. 6. 10 18
7. 59.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 7. 6. 7. 7 20
8. 109.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 8. 9. 8. 2 25
9. 58.  MARINKA-TÓTH Réka HUN-JSE HUN 10. 8. 12. 1 30
10. 4.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 9. 13. 9. 31
11. 138.  DUDÁŠOVÁ Michaela SVK-STEZ SVK 16. 10. 10. 36
12. 123.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 11. 11. 15. 37
13. 139.  VASTUŠKOVÁ Lenka SVK-STEZ SVK 12. 12. 14. 38
14. 135.  MAJIRSKA ELA SVK-SKMA SVK 14. 14. 11. 39
15. 60.  SZMETENA Maja HUN-JSE HUN 13. 15. 13. 41
16. 136.  SKLADANA MICHAELA SVK-SKMA SVK 15. 16. 16. 47

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 56.  GYÖRGY Mira HUN-JSE HUN 6. 5. 4. 16 15
2. (9.) 58.  MARINKA-TÓTH Réka HUN-JSE HUN 10. 8. 12. 1 30
3. (10.) 4.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 9. 13. 9. 31
4. (13.) 139.  VASTUŠKOVÁ Lenka SVK-STEZ SVK 12. 12. 14. 38
5. (15.) 60.  SZMETENA Maja HUN-JSE HUN 13. 15. 13. 41
6. (16.) 136.  SKLADANA MICHAELA SVK-SKMA SVK 15. 16. 16. 47

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 153.  SOLOVIOVA Yelyzaveta UKR UKR 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 152.  MOISIEIEVA Kateryna UKR UKR 3. 3. 2. 47 8
3. (3.) 55.  GAZSI Noémi HUN-JSE HUN 2. 2. 5. 47 9
4. (4.) 57.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 4. 4. 3. 29 11
5. (6.) 61.  TACZMAN Mira HUN-JSE HUN 5. 7. 6. 10 18
6. (7.) 59.  SZABÓ Janka HUN-JSE HUN 7. 6. 7. 7 20
7. (8.) 109.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 8. 9. 8. 2 25
8. (11.) 138.  DUDÁŠOVÁ Michaela SVK-STEZ SVK 16. 10. 10. 36
9. (12.) 123.  MARUSÁKOVÁ Alexandra SVK-PRK SVK 11. 11. 15. 37
10. (14.) 135.  MAJIRSKA ELA SVK-SKMA SVK 14. 14. 11. 39



Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 78.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 1. 1. 2. 89 4
2. 79.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 2. 4. 1. 60 7
3. 16.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 3. 2. 3. 47 8
4. 65.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 5. 3. 4. 26 12
5. 68.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 4. 6. 5. 16 15
6. 67.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 7. 5. 6. 10 18
7. 66.  BOROS Bence HUN-JSE HUN 6. 8. 8. 5 22
8. 35.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 8. 7. 7. 5 22
9. 130.  MIHALIK Patrik SVK-PRK SVK 9. 9. 11. 29
10. 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 10. 10. 9. 29
11. 2.  MIHALY BISON Imre AUT AUT 12. 11. 10. 33
12. 128.  GILANI Michal SVK-PRK SVK 13. 13. 12. 38
13. 142.  KARPINSKÝ Oliver SVK-STEZ SVK 11. 14. 14. 39
14. 129.  MARCIN David SVK-PRK SVK 14. 12. 13. 39



Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 151.  SOLOVIOVA Kateryna UKR UKR 7. 1. 1. 70 9
2. 51.  MOLNÁR Réka HUN HUN 1. 2. 5. 58 8
3. 50.  AMSCHL Kíra HUN HUN 2. 3. 2. 55 7
4. 73.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 3. 5. 3. 31 11
5. 39.  VÉGI Liána Dorina HUN-FTC HUN 6. 4. 4. 19 14
6. 70.  DOBRÁN Réka HUN-MTK HUN 5. 7. 6. 10 18
7. 20.  PNOVSKA Anna CZE-KSB CZE 4. 8. 27. 9 39
8. 38.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 15. 6. 8. 4 29
9. 27.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 9. 17. 7. 2 33
10. 40.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 8. 9. 9. 1 26
11. 90.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 10. 11. 12. 33
12. 106.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 11. 13. 13. 37
13. 118.  RODIC Sofija SRB SRB 18. 10. 14. 42
14. 37.  NAGY Réka HUN-FTC HUN 16. 18. 11. 45
15. 72.  HASZONITS Hanna HUN-MTK HUN 22. 14. 10. 46
16. 122.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 13. 15. 18. 46
17. 107.  PAŃCZYSZYN Amelia POL-ORL POL 12. 19. 17. 48
18. 28.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 17. 16. 15. 48
19. 54.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 21. 12. 16. 49
20. 134.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 14. 22. 21. 57
21. 91.  ZELENKEVICA Angelina LAT-SPARS LAT 20. 20. 19. 59
22. 108.  ZIĘCINA Natalia POL-ORL POL 19. 23. 22. 64
23. 113.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 24. 27. 20. 71
24. 69.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 23. 21. 27. 71
25. 105.  FINC Natalia POL-ORL POL 25. 24. 23. 72
26. 11.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 29. 25. 24. 78
27. 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 27. 28. 25. 80
28. 33.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 28. 26. 26. 80
29. 71.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 26. 29. 27. 82



Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 77.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1. 1. 5. 73 7
2. 25.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 2. 3. 1. 68 6
3. 100.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 3. 2. 7. 35 12
4. 44.  YU Kevin HUN-FTC HUN 6. 9. 2. 24 17
5. 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 4. 4. 11. 16 19
6. 127.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 13. 14. 3. 13 30
7. 23.  KAMENSKY Vaclav CZE-KSB CZE 7. 6. 6. 8 19
8. 62.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 9. 11. 4. 8 24
9. 24.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 5. 10. 8. 6 23
10. 84.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 8. 5. 10. 6 23
11. 137.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 12. 7. 12. 2 31
12. 99.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 11. 8. 9. 1 28
13. 98.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 10. 15. 16. 41
14. 63.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 14. 12. 15. 41
15. 34.  HAVASI Dominik Olivér HUN-DVTK HUN 15. 13. 13. 41
16. 115.  ŠKOF Filip SLO SLO 18. 16. 14. 48
17. 126.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 16. 17. 17. 50
18. 5.  SHADMAN Matin-Gabriel AUT AUT 17. 18. 18. 53



Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 49.  VÉGI Diána Laura HUN HUN 1. 4. 1. 76 6
2. 46.  NÓGRÁDI Panka HUN HUN 4. 1. 2. 63 7
3. 47.  SZIGETI Dóra HUN HUN 2. 3. 3. 47 8
4. 103.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 5. 2. 4. 34 11
5. 45.  HALTRICH Luca HUN HUN 3. 5. 6. 21 14
6. 104.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 6. 6. 5. 11 17
7. 144.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 7. 8. 7. 5 22
8. 48.  TÓTH Hajnalka HUN HUN 11. 7. 8. 3 26
9. 133.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 8. 14. 9. 1 31
10. 112.  ŠPAN Dina SLO SLO 9. 9. 10. 28
11. 121.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-PRK SVK 10. 12. 11. 33
12. 111.  KEK Maša SLO SLO 13. 11. 12. 36
13. 26.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 14. 10. 14. 38
14. 1.  KRANKL Anna AUT AUT 12. 13. 13. 38



Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 53.  MAJOR Dominik HUN HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 82.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 2. 2. 5. 42 9
3. 52.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 7. 4. 2. 31 13
4. 97.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 6. 3. 3. 28 12
5. 120.  JASIC Luka SRB SRB 3. 7. 6. 18 16
6. 95.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 4. 9. 4. 16 17
7. 83.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 5. 6. 10. 8 21
8. 81.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 12. 5. 7. 7 24
9. 96.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 9. 8. 8. 2 25
10. 41.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 8. 11. 9. 1 28
11. 43.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 11. 12. 11. 34
12. 80.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 13. 10. 12. 35
13. 42.  KESZTHELYI Dávid HUN-FTC HUN 10. 14. 13. 37
14. 140.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 14. 13. 16. 43
15. 14.  LUETIĆ Fran CRO CRO 18. 15. 14. 47
16. 15.  PRANTL Martin CRO CRO 15. 18. 17. 50
17. 76.  HEMZŐ Botond HUN-MTK HUN 17. 19. 15. 51
18. 125.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 16. 17. 18. 51
19. 75.  GYŐRY Péter HUN-MTK HUN 20. 16. 21. 57
20. 141.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 19. 20. 19. 58
21. 22.  KRAJ Tadeáš CZE-KSB CZE 21. 21. 20. 62
22. 13.  BILKIĆ Filip CRO CRO 22. 22. 22. 66



Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classification


WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 145.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 19.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 2. 2. 21. 42 25
3. 146.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 6. 3. 2. 37 11
4. 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3. 6. 3. 29 12
5. 148.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 4. 4. 5. 21 13
6. 147.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 5. 7. 4. 15 16
7. 74.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 7. 5. 6. 10 18
8. 92.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 12. 8. 7. 3 27
9. 110.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 8. 10. 11. 1 29
10. 18.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 19. 17. 8. 1 44
11. 30.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 9. 12. 10. 31
12. 93.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 15. 13. 9. 37
13. 31.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 11. 11. 16. 38
14. 32.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 17. 9. 15. 41
15. 29.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 14. 15. 13. 42
16. 12.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 10. 19. 17. 46
17. 7.  SHEKUNOVA Yulyana BLR-ORS BLR 20. 14. 12. 46
18. 8.  TSYHANOVA Darya BLR-ORS BLR 16. 16. 14. 46
19. 119.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 18. 18. 18. 54
20. 21.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 13. 22. 22. 57
21. 114.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 21. 20. 20. 61
22. 124.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 22. 21. 19. 62

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 148.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 4. 4. 5. 21 13
2. (7.) 74.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 7. 5. 6. 10 18
3. (8.) 92.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 12. 8. 7. 3 27
4. (9.) 110.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 8. 10. 11. 1 29
5. (10.) 18.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 19. 17. 8. 1 44
6. (11.) 30.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 9. 12. 10. 31
7. (12.) 93.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 15. 13. 9. 37
8. (13.) 31.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 11. 11. 16. 38
9. (14.) 32.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 17. 9. 15. 41
10. (15.) 29.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 14. 15. 13. 42
11. (16.) 12.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 10. 19. 17. 46
12. (17.) 7.  SHEKUNOVA Yulyana BLR-ORS BLR 20. 14. 12. 46
13. (18.) 8.  TSYHANOVA Darya BLR-ORS BLR 16. 16. 14. 46
14. (22.) 124.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 22. 21. 19. 62

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 145.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1. 1. 1. 102 3
2. (3.) 146.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 6. 3. 2. 37 11
3. (4.) 94.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3. 6. 3. 29 12
4. (20.) 21.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 13. 22. 22. 57
5. (21.) 114.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 21. 20. 20. 61

 


Splitted Overall Classification


WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 19.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 2. 2. 21. 42 25
2. (6.) 147.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 5. 7. 4. 15 16
3. (19.) 119.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 18. 18. 18. 54



Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 9.  AMELIN Matvei BLR-ORS BLR 1. 3. 2. 68 6
2. 89.  VIGANTS Endijs LAT-KSS LAT 2. 2. 4. 50 8
3. 10.  KISLITSYN Ivan BLR-ORS BLR 3. 7. 1. 49 11
4. 87.  SKUDIAKOV Gleb LAT-JLSS LAT 6. 1. 5. 39 12
5. 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 5. 5. 3. 23 13
6. 86.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 4. 4. 6. 19 14
7. 85.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 8. 6. 7. 6 21
8. 149.  BUKSAR Marian SVK SVK 7. 8. 9. 3 24
9. 101.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 9. 15. 8. 1 32
10. 117.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 11. 9. 12. 32
11. 116.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 13. 10. 11. 34
12. 102.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 10. 11. 15. 36
13. 17.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 12. 13. 13. 38
14. 132.  VARGOSKO Jan SVK-PRK SVK 16. 14. 10. 40
15. 131.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 14. 12. 17. 43
16. 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 15. 16. 14. 45
17. 143.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 17. 17. 16. 50

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 9.  AMELIN Matvei BLR-ORS BLR 1. 3. 2. 68 6
2. (3.) 10.  KISLITSYN Ivan BLR-ORS BLR 3. 7. 1. 49 11
3. (5.) 88.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 5. 5. 3. 23 13
4. (6.) 86.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 4. 4. 6. 19 14
5. (7.) 85.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 8. 6. 7. 6 21
6. (9.) 101.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 9. 15. 8. 1 32
7. (11.) 116.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 13. 10. 11. 34
8. (13.) 17.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 12. 13. 13. 38
9. (16.) 36.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 15. 16. 14. 45
10. (17.) 143.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 17. 17. 16. 50

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 87.  SKUDIAKOV Gleb LAT-JLSS LAT 6. 1. 5. 39 12
2. (8.) 149.  BUKSAR Marian SVK SVK 7. 8. 9. 3 24
3. (14.) 132.  VARGOSKO Jan SVK-PRK SVK 16. 14. 10. 40
4. (15.) 131.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 14. 12. 17. 43

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 89.  VIGANTS Endijs LAT-KSS LAT 2. 2. 4. 50 8
2. (10.) 117.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 11. 9. 12. 32
3. (12.) 102.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 10. 11. 15. 36