Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 265 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | 1:31.330 | ||
2 | (4) | 108. | ZIĘCINA Natalia | POL-ORL | 1:33.252 | ||
3 | (2) | 105. | FINC Natalia | POL-ORL | 1:34.099 | ||
4 | (6) | 11. | RADELJA Ljiljana | CRO | 1:36.861 | ||
5 | (5) | 3. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 1:40.511 | ||
6 | (3) | 33. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 1:52.551 | ||
RACE: 266 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 54. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:27.075 | ||
2 | (3) | 107. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1:27.220 | ||
3 | (4) | 122. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:28.058 | ||
4 | (5) | 91. | ZELENKEVICA Angelina | LAT-SPARS | 1:28.912 | ||
5 | (1) | 113. | FELICIJAN Zoja | SLO | 1:28.986 | ||
RACE: 267 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 37. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:26.676 | ||
2 | (1) | 90. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 1:26.855 | ||
3 | (5) | 106. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 1:27.712 | ||
4 | (2) | 118. | RODIC Sofija | SRB | 1:28.452 | ||
5 | (4) | 28. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 1:40.407 | ||
RACE: 268 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 70. | DOBRÁN Réka | HUN-MTK | 1:21.118 | ||
2 | (1) | 27. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:22.562 | ||
3 | (4) | 38. | TÓTH Liza Emma | HUN-FTC | 1:22.692 | ||
4 | (2) | 40. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:22.771 | ||
5 | (5) | 72. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:25.170 | ||
RACE: 269 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 151. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR | 1:16.728 | ||
2 | (3) | 50. | AMSCHL Kíra | HUN | 1:16.862 | ||
3 | (2) | 73. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:17.005 | ||
4 | (5) | 39. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:20.978 | ||
- | (1) | 51. | MOLNÁR Réka | HUN | - | impeding | |
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 270 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 98. | BERZINS Alekss | LAT-SPARS | 1:30.070 | ||
2 | (1) | 126. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 1:49.003 | ||
3 | (2) | 5. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 1:53.694 | ||
RACE: 271 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 64. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 1:26.205 | ||
2 | (1) | 137. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | 1:26.314 | ||
3 | (3) | 34. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 1:36.873 | ||
4 | (4) | 115. | ŠKOF Filip | SLO | 1:38.597 | ||
- | (2) | 63. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | - | impeding | |
RACE: 272 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 24. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:23.272 | ||
2 | (2) | 99. | KITOKS Antons | LAT-SPARS | 1:25.034 | ||
- | (3) | 84. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | - | no start | |
RACE: 273 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 25. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 1:20.161 | ||
2 | (7) | 44. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:21.445 | ||
3 | (6) | 127. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 1:22.645 | ||
4 | (5) | 62. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | 1:22.883 | ||
5 | (1) | 77. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 1:23.024 | ||
6 | (4) | 23. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 1:24.279 | ||
- | (3) | 100. | SAFRANSKIS Timurs | LAT-SPARS | - | no finish | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 274 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 121. | TOKAROVA Aneta | SVK-PRK | 1:52.838 | ||
2 | (2) | 111. | KEK Maša | SLO | 1:53.094 | ||
3 | (4) | 1. | KRANKL Anna | AUT | 2:09.373 | ||
- | (1) | 26. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | - | impeding | |
RACE: 275 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 45. | HALTRICH Luca | HUN | 1:43.322 | ||
2 | (1) | 144. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:44.356 | ||
3 | (3) | 48. | TÓTH Hajnalka | HUN | 1:44.575 | ||
4 | (5) | 133. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:45.337 | ||
5 | (4) | 112. | ŠPAN Dina | SLO | 1:47.015 | ||
RACE: 276 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 49. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:37.805 | ||
2 | (5) | 46. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:37.977 | ||
3 | (1) | 47. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:38.116 | ||
4 | (2) | 103. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:38.300 | ||
5 | (3) | 104. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:39.259 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 277 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 140. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:47.971 | ||
2 | (4) | 15. | PRANTL Martin | CRO | 1:50.956 | ||
3 | (5) | 125. | MARCIN Damian | SVK-PRK | 1:52.872 | ||
4 | (3) | 141. | VASTUSKO Alexej | SVK-STEZ | 1:54.495 | ||
5 | (1) | 22. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 1:58.842 | ||
6 | (6) | 75. | GYŐRY Péter | HUN-MTK | 1:59.799 | ||
RACE: 278 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:42.664 | ||
2 | (5) | 80. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN-TKKSE | 1:44.359 | ||
3 | (3) | 42. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:45.855 | ||
4 | (2) | 14. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:49.975 | ||
5 | (4) | 76. | HEMZŐ Botond | HUN-MTK | 2:12.796 | ||
RACE: 279 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 120. | JASIC Luka | SRB | 1:49.156 | ||
2 | (2) | 81. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:49.536 | ||
3 | (5) | 96. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:49.575 | ||
4 | (3) | 41. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 2:06.639 | ||
- | (1) | 83. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | - | no start | |
RACE: 280 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | MAJOR Dominik | HUN | 1:37.568 | ||
2 | (2) | 52. | JANCSÓ Zalán | HUN | 1:37.675 | ||
3 | (4) | 97. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:38.217 | ||
4 | (5) | 95. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:39.343 | ||
- | (3) | 82. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | - | no start |