1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 75.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 125.  MARKOVIC Petra SRB SRB 2. 2. 2. 63 6
3. 20.  TRGOVČEVIĆ Ivona CRO-METEOR CRO 3. 4. 3. 34 10
4. 3.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT-GSD AUT 4. 3. 4. 29 11

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR G GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 20.  TRGOVČEVIĆ Ivona CRO-METEOR CRO 3. 4. 3. 34 10
2. (4.) 3.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT-GSD AUT 4. 3. 4. 29 11

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 75.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 125.  MARKOVIC Petra SRB SRB 2. 2. 2. 63 6



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 31.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 1. 2. 2. 76 5
2. 32.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 5. 1. 1. 73 7
3. 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 3. 3. 3. 39 9
4. 82.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 2. 5. 4. 34 11
5. 81.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 6. 4. 5. 16 15
6. 5.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 4. 6. 6. 14 16
7. 140.  KOVALCIK Michal SVK-SKMA SVK 7. 7. 7. 6 21
8. 33.  UREK Petar CRO-METEOR CRO 8. 9. 9. 1 26
9. 30.  HUIĆ Leon CRO-METEOR CRO 9. 11. 8. 1 28
10. 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 10. 8. 10. 1 28
11. 34.  ZAJEC Lavoslav Juraj CRO-METEOR CRO 11. 10. 11. 32

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR G BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (8.) 33.  UREK Petar CRO-METEOR CRO 8. 9. 9. 1 26
2. (9.) 30.  HUIĆ Leon CRO-METEOR CRO 9. 11. 8. 1 28

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 31.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 1. 2. 2. 76 5
2. (2.) 32.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 5. 1. 1. 73 7
3. (3.) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 3. 3. 3. 39 9
4. (4.) 82.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 2. 5. 4. 34 11
5. (5.) 81.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 6. 4. 5. 16 15
6. (6.) 5.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 4. 6. 6. 14 16
7. (7.) 140.  KOVALCIK Michal SVK-SKMA SVK 7. 7. 7. 6 21
8. (10.) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 10. 8. 10. 1 28
9. (11.) 34.  ZAJEC Lavoslav Juraj CRO-METEOR CRO 11. 10. 11. 32



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 104.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 2. 2. 1. 76 5
2. 93.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1. 1. 6. 71 8
3. 124.  RODIC Sofija SRB SRB 5. 3. 2. 39 10
4. 74.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 4. 4. 3. 29 11
5. 109.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 3. 5. 4. 26 12
6. 73.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 10. 6. 5. 8 21
7. 19.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 11. 8. 7. 3 26
8. 117.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 6. 12. 10. 3 28
9. 136.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 7. 10. 9. 2 26
10. 105.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 9. 7. 11. 2 27
11. 51.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 8. 11. 8. 2 27
12. 84.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 12. 9. 12. 33
13. 17.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 14. 13. 13. 40
14. 57.  STADLER Yara GER-SLIC GER 13. 14. 14. 41
15. 18.  GRALJUK Nina CRO-METEOR CRO 15. 15. 15. 45
16. 2.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 16. 17. 16. 49
17. 116.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 17. 16. 17. 50



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 90.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 80.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 4. 2. 3. 42 9
3. 61.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 2. 3. 6. 37 11
4. 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 3. 9. 2. 34 14
5. 68.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 14. 4. 4. 16 22
6. 78.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 6. 5. 7. 10 18
7. 107.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 7. 8. 5. 8 20
8. 138.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 5. 13. 13. 5 31
9. 91.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 13. 6. 8. 4 27
10. 79.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 9. 7. 9. 2 25
11. 62.  MUZAFEROVIC Sanel GER-SLIC GER 8. 10. 11. 1 29
12. 139.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 10. 11. 12. 33
13. 106.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 12. 12. 10. 34
14. 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT-GSD AUT 11. 14. 14. 39



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 49.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1. 2. 2. 76 5
2. 134.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 17. 1. 1. 68 19
3. 115.  ŠPAN Dina SLO SLO 2. 17. 3. 34 22
4. 111.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 6. 3. 4. 24 13
5. 72.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 3. 5. 9. 18 17
6. 16.  SMOGAR Patricia CRO-METEOR CRO 7. 4. 5. 14 16
7. 101.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 4. 6. 7. 13 17
8. 83.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 5. 7. 8. 8 20
9. 103.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 8. 9. 6. 4 23
10. 102.  PALAKOVICS Fanni HUN-TDKE HUN 15. 8. 11. 1 34
11. 54.  WALTER Lisa GER-SLIC GER 11. 11. 10. 32
12. 112.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 9. 13. 13. 35
13. 15.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 10. 10. 16. 36
14. 56.  ZACCARO Chiara GER-SLIC GER 13. 12. 12. 37
15. 114.  KEK Maša SLO SLO 12. 14. 14. 40
16. 135.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 14. 15. 16. 45
17. 55.  WIBMER Sarah GER-SLIC GER 16. 16. 15. 47



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 129.  JASIC Luka SRB SRB 1. 1. 1. 102 3
2. 77.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 99.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 3. 3. 6. 29 12
4. 59.  BLUHM Daniel GER-SLIC GER 7. 5. 3. 20 15
5. 67.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 4. 4. 7. 18 15
6. 143.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 6. 7. 4. 12 17
7. 28.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 5. 8. 12. 6 25
8. 60.  MUZAFEROVIC Nedim GER-SLIC GER 9. 11. 5. 5 25
9. 29.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 8. 6. 10. 4 24
10. 98.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 11. 9. 8. 1 28
11. 66.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 10. 10. 9. 29
12. 89.  TÓTH János HUN-MTK HUN 14. 12. 11. 37
13. 144.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 13. 13. 13. 39
14. 27.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO 12. 14. 14. 40



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 70.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 41.  POPLOVA Michaela CZE CZE 3. 2. 2. 55 7
3. 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 2. 10. 3. 34 15
4. 46.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 5. 3. 5. 23 13
5. 53.  WIBMER Sophie GER-SLIC GER 8. 6. 4. 12 18
6. 52.  RÖSKENBLECK Katherine GER-SLIC GER 4. 7. 7. 11 18
7. 123.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 7. 4. 8. 11 19
8. 92.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 6. 5. 11. 8 22
9. 47.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 9. 11. 6. 3 26
10. 13.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 14. 8. 16. 1 38
11. 110.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 11. 12. 10. 33
12. 39.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 10. 15. 9. 34
13. 42.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 12. 13. 13. 38
14. 11.  AŠČIĆ Petra CRO-METEOR CRO 16. 9. 14. 39
15. 40.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 13. 14. 12. 39
16. 71.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 15. 16. 15. 46
17. 69.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 17. 17. 18. 52
18. 12.  BILKIĆ Biljana CRO-METEOR CRO 18. 18. 17. 53
19. 14.  LUETIĆ Sara CRO-METEOR CRO 19. 19. 19. 57



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 87.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 3. 1. 1. 81 5
2. 141.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2. 2. 2. 63 6
3. 43.  POPL Matěj CZE CZE 1. 9. 5. 39 15
4. 120.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 5. 5. 3. 23 13
5. 26.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 13. 3. 4. 21 20
6. 64.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 8. 4. 6. 12 18
7. 88.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 4. 10. 8. 9 22
8. 96.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 6. 6. 7. 8 19
9. 142.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 7. 7. 11. 4 25
10. 58.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 9. 8. 9. 1 26
11. 65.  HOLÁCS Gergő HUN-FTC HUN 10. 11. 10. 31
12. 97.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 11. 12. 13. 36
13. 8.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 13. 13. 12. 38
14. 7.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 12. 14. 14. 40



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 21.  AŠČIĆ Valentina CRO-METEOR CRO 1. 1. 1. 102 3
2. 22.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 17. 2. 2. 42 21
3. 24.  IVANDIĆ Maja CRO-METEOR CRO 2. 6. 3. 37 11
4. 23.  IVANDIĆ Danijela CRO-METEOR CRO 3. 3. 4. 34 10
5. 137.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 4. 5. 5. 18 14
6. 94.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 7. 4. 10. 10 21
7. 113.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 5. 10. 6. 8 21
8. 127.  JASIC Petra SRB SRB 6. 14. 7. 4 27
9. 86.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 11. 7. 8. 3 26
10. 85.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 8. 9. 9. 1 26
11. 128.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 12. 8. 12. 1 32
12. 126.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 9. 13. 11. 33
13. 63.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 10. 11. 13. 34
14. 118.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 14. 12. 15. 41
15. 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 13. 15. 14. 42
16. 76.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 16. 16. 16. 48
17. 95.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 15. 17. 17. 49

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 137.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 4. 5. 5. 18 14
2. (6.) 94.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 7. 4. 10. 10 21
3. (7.) 113.  ALBERT Katalin ROU-ISK ROU 5. 10. 6. 8 21
4. (10.) 85.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 8. 9. 9. 1 26
5. (13.) 63.  CSÁSZI Henriett HUN-FTC HUN 10. 11. 13. 34
6. (14.) 118.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 14. 12. 15. 41
7. (15.) 25.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 13. 15. 14. 42
8. (16.) 76.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 16. 16. 16. 48
9. (17.) 95.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 15. 17. 17. 49

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 24.  IVANDIĆ Maja CRO-METEOR CRO 2. 6. 3. 37 11
2. (8.) 127.  JASIC Petra SRB SRB 6. 14. 7. 4 27
3. (9.) 86.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 11. 7. 8. 3 26

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 21.  AŠČIĆ Valentina CRO-METEOR CRO 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 22.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 17. 2. 2. 42 21
3. (4.) 23.  IVANDIĆ Danijela CRO-METEOR CRO 3. 3. 4. 34 10
4. (11.) 128.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 12. 8. 12. 1 32
5. (12.) 126.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 9. 13. 11. 33



1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 1.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 1. 1. 1. 102 3
2. 37.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 2. 3. 2. 55 7
3. 36.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 6. 2. 3. 37 11
4. 132.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 3. 5. 4. 26 12
5. 10.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 4. 4. 5. 21 13
6. 133.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 5. 7. 6. 10 18
7. 122.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 13. 6. 8. 4 27
8. 38.  SUMAN Stribor CRO-METEOR CRO 7. 8. 13. 3 28
9. 130.  BAKA Bojan SRB SRB 9. 9. 7. 2 25
10. 131.  BAKA Bora SRB SRB 8. 10. 9. 1 27
11. 9.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 12. 11. 10. 33
12. 35.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 10. 12. 11. 33
13. 121.  GAL Vid SLO SLO 11. 13. 12. 36

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (12.) 35.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 10. 12. 11. 33
2. (13.) 121.  GAL Vid SLO SLO 11. 13. 12. 36

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 132.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 3. 5. 4. 26 12
2. (8.) 38.  SUMAN Stribor CRO-METEOR CRO 7. 8. 13. 3 28
3. (9.) 130.  BAKA Bojan SRB SRB 9. 9. 7. 2 25

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 1.  ANDERMANN Nicolas AUT-ERC AUT 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 37.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 2. 3. 2. 55 7
3. (3.) 36.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 6. 2. 3. 37 11
4. (5.) 10.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 4. 4. 5. 21 13
5. (6.) 133.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 5. 7. 6. 10 18
6. (7.) 122.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 13. 6. 8. 4 27
7. (10.) 131.  BAKA Bora SRB SRB 8. 10. 9. 1 27
8. (11.) 9.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 12. 11. 10. 33