Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 315    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 85.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:54.305  
2 (1) 91.  SEREDYŃSKA Anika POL-JUV POL 1:54.923  
3 (4) 52.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:54.937  
4 (2) 126.  KOTOWSKA Marta POL-STOCZ POL 1:55.086  
5 (3) 82.  GOSK Olga POL-JUV POL 2:02.119  
RACE: 316    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 24.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:50.517  
2 (1) 27.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:50.553  
3 (3) 25.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:52.447  
4 (5) 81.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 1:52.779  
5 (2) 93.  WORONIEWSKA Maria POL-JUV POL 2:04.093  
- (6) 2.  TSYHANOVA Darya BLR BLR PEN. penalty
RACE: 317    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 26.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:50.333  
2 (2) 214.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:50.382  
3 (1) 90.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:50.603  
4 (6) 83.  GRYGORUK Magda POL-JUV POL 1:52.221  
5 (3) 67.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:52.498  
6 (4) 89.  POLAK Izabela POL-JUV POL 2:07.135  
RACE: 318    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 86.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:47.745  
2 (2) 80.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:47.989  
3 (3) 84.  ŁOKIĆ Pola POL-JUV POL 1:48.049  
4 (4) 92.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:52.497  
5 (1) 66.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2:18.016  
- (6) 78.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 319    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 320    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 51.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:49.610  
2 (2) 53.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:49.745  
3 (4) 1.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR BLR 1:49.837  
4 (1) 186.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:50.803  
- (3) 79.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 321    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:38.412  
2 (4) 54.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:42.160  
3 (3) 215.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:55.689  
4 (2) 68.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 2:01.910  
- (5) 199.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 322    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 1:47.830  
2 (3) 60.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 1:48.276  
3 (5) 104.  DAWIDOWSKI Kamil POL-JUV POL 1:48.284  
4 (4) 129.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-STOCZ POL 1:50.251  
5 (7) 46.  MAGAZEINS Patriks LAT-KSS LAT 1:52.742  
6 (2) 109.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 2:06.021  
7 (6) 47.  SETS Nils LAT-KSS LAT 2:08.779  
RACE: 323    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 1:41.287  
2 (3) 107.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 1:41.423  
3 (5) 128.  DOŁKOWSKI Jakub POL-STOCZ POL 1:46.283  
4 (4) 110.  POPŁAWSKI Oskar POL-JUV POL 1:56.201  
5 (2) 112.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-JUV POL 2:14.930  
RACE: 324    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 130.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:39.302  
2 (5) 32.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:39.981  
3 (1) 220.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 1:40.491  
4 (4) 105.  GRODZKI Wojciech POL-JUV POL 1:42.117  
- (3) 108.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 325    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 205.  SNETKOV Artem RUS-PET RUS 1:37.969  
2 (1) 11.  AMELIN Matvei BLR BLR 1:38.058  
3 (4) 13.  KISLITSYN Ivan BLR BLR 1:39.821  
4 (2) 219.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:39.946  
RACE: 326    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 206.  VAREGIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:34.360  
2 (4) 192.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:36.014  
3 (2) 12.  KAMAROVSKI Yahor BLR BLR 1:36.124  
4 (3) 191.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:36.209  
5 (5) 111.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:36.519  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 327    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  SVIRYD Volha BLR BLR 1:48.295  
2 (2) 127.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:52.377  
RACE: 328    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:56.133  
2 (2) 132.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:56.205  
3 (5) 189.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:56.645  
4 (1) 98.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:58.645  
5 (3) 103.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:00.645  
RACE: 329    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 99.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:40.149  
2 (2) 97.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:40.594  
3 (1) 213.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:41.207  
4 (5) 96.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 1:41.446  
5 (4) 30.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 1:46.226  
RACE: 330    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 218.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:43.879  
2 (1) 101.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:44.004  
3 (2) 188.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:44.980  
4 (3) 190.  STEKLENEVA EKATERINA RUS-KAL RUS 1:45.540  
5 (5) 102.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:15.292  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 331    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 18.  PAPOU Mikita BLR BLR 1:43.639  
2 (1) 131.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:43.781  
3 (4) 123.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:03.828  
- (2) 77.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL PEN. impeding
- (5) 76.  CECH Danielius LTU LTU PEN. no finish
RACE: 332    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 195.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 1:35.138  
2 (3) 118.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:36.916  
3 (5) 193.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 1:37.834  
- (1) 196.  SUKHORUKOV DANIL RUS-KAL RUS PEN. kicking out
- (2) 223.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR PEN. off track
RACE: 333    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 210.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:45.262  
2 (2) 194.  KHODUS ALEKSEY RUS-KAL RUS 1:45.414  
3 (1) 224.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:45.475  
4 (4) 225.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 1:47.035  
RACE: 334    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 222.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1:29.900  
2 (2) 120.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:30.146  
3 (5) 122.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:30.306  
4 (1) 121.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:31.040  
5 (3) 119.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:31.208