ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 253 HEAT: 1 GROUP: I Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 58.976 | ||
2 | (1) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:04.772 | ||
RACE: 254 HEAT: 2 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 57.319 | ||
2 | (1) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 57.370 | ||
3 | (3) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:05.354 | ||
4 | (4) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:05.491 | ||
5 | (5) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:06.321 | ||
RACE: 255 HEAT: 3 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 52.975 | ||
2 | (3) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 53.916 | ||
3 | (4) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 57.385 | ||
4 | (5) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 1:02.716 | ||
- | (1) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | - | yellow card | |
RACE: 256 HEAT: 4 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 53.536 | ||
2 | (2) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 53.658 | ||
3 | (5) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 53.830 | ||
4 | (3) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 54.620 | ||
5 | (4) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 54.678 | ||
6 | (6) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 54.853 | ||
RACE: 257 HEAT: 5 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 49.540 | ||
2 | (1) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 49.655 | ||
3 | (4) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 51.932 | ||
4 | (5) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 52.263 | ||
5 | (3) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:13.545 | ||
RACE: 258 HEAT: 6 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 51.943 | ||
2 | (1) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 52.057 | ||
3 | (3) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 53.652 | ||
4 | (4) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 57.214 | ||
RACE: 259 HEAT: 7 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 49.848 | ||
3 | (2) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 51.269 | ||
4 | (1) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:10.983 | ||
- | (4) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | - | yellow card | |
RACE: 260 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 50.560 | ||
2 | (2) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 51.012 | ||
3 | (3) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 51.092 | ||
4 | (4) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 51.112 | ||
RACE: 261 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 48.874 | ||
2 | (4) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.758 | ||
3 | (2) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1:24.792 | ||
- | (1) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | - | impeding |