ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 56 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 2:45.190 | ||
2 | (6) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:46.323 | ||
3 | (3) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:49.052 | ||
4 | (2) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2:50.229 | ||
5 | (4) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 2:59.678 | ||
6 | (1) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 3:02.888 | ||
RACE: 57 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 2:48.849 | ||
2 | (3) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 2:48.993 | ||
3 | (4) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:55.955 | ||
4 | (5) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 2:58.379 | ||
5 | (2) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 3:04.928 | ||
6 | (7) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
- | (1) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | - | false start->to B | |
RACE: 58 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:38.134 | ||
2 | (2) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:38.627 | ||
3 | (4) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2:43.314 | ||
4 | (1) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 2:47.116 | ||
5 | (6) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 3:16.282 | ||
6 | (5) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 3:17.116 | ||
RACE: 59 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:53.933 | ||
2 | (1) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 2:55.360 | ||
3 | (3) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 2:57.143 | ||
4 | (5) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 3:00.140 | ||
5 | (4) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:08.054 | ||
6 | (2) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 60 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:43.784 | ||
2 | (3) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 2:43.919 | ||
3 | (6) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 2:45.798 | ||
4 | (1) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 2:52.720 | ||
5 | (4) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:52.807 | ||
6 | (2) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 3:09.523 | ||
RACE: 61 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:42.958 | ||
2 | (5) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 2:43.058 | ||
3 | (1) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:43.226 | ||
4 | (2) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:52.902 | ||
5 | (6) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 3:12.868 | ||
6 | (4) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 3:22.126 | ||
- | (7) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | - | impeding->to B | |
RACE: 62 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:45.521 | ||
2 | (5) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:45.703 | ||
3 | (1) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:49.721 | ||
4 | (4) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | 3:00.238 | ||
5 | (3) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 3:02.323 | ||
6 | (2) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
- | (7) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | - | impeding->to B | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 80 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 2:47.812 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:49.089 | ||
3 | (4) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:49.352 | ||
4 | (2) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 2:53.986 | ||
5 | (6) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 2:59.244 | ||
6 | (3) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:00.098 | ||
RACE: 81 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 2:47.880 | addTo.->to C | |
2 | (6) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 2:49.470 | ||
3 | (2) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 2:50.438 | ||
4 | (3) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 2:52.864 | ||
5 | (4) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 3:08.949 | ||
- | (5) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | - | impeding->to G | |
RACE: 82 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2:48.831 | addTo.->to C | |
2 | (6) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 2:51.391 | ||
3 | (3) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:51.541 | ||
4 | (4) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:53.037 | ||
5 | (5) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 3:13.722 | advanced->to D | |
- | (2) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | - | impeding->to G | |
RACE: 83 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 2:48.858 | ||
2 | (2) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:49.212 | ||
3 | (3) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 2:51.314 | ||
4 | (4) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 2:57.810 | ||
5 | (6) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 2:59.883 | ||
6 | (5) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 3:11.500 | ||
RACE: 84 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 2:38.331 | ||
2 | (5) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 2:38.564 | ||
3 | (2) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:42.151 | ||
4 | (3) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2:42.203 | ||
5 | (7) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 2:50.521 | ||
- | (1) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | - | impeding->to D | |
- | (4) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | - | impeding->to D | |
RACE: 85 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:39.253 | ||
2 | (2) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:39.377 | ||
3 | (1) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:39.802 | ||
4 | (5) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 2:41.770 | ||
5 | (4) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:43.465 | ||
6 | (6) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 2:49.295 | ||
7 | (7) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:54.213 | ||
RACE: 86 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:37.628 | ||
2 | (4) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 2:37.763 | ||
3 | (7) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:38.320 | ||
4 | (6) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:38.612 | ||
5 | (5) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:39.531 | ||
6 | (3) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 2:43.216 | ||
- | (2) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | - | impeding->to D | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 105 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 3:01.207 | ||
2 | (2) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | NO TIME | finished | |
RACE: 106 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 2:57.749 | ||
2 | (6) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 2:58.656 | ||
3 | (1) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 3:00.453 | ||
4 | (5) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:03.358 | ||
5 | (7) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 3:14.182 | ||
6 | (4) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 3:47.144 | ||
- | (2) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 107 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 2:49.804 | ||
2 | (3) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 2:49.906 | ||
3 | (1) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:49.981 | ||
4 | (5) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:50.566 | ||
5 | (2) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 2:50.777 | ||
6 | (7) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:53.250 | ||
7 | (6) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 2:57.325 | ||
RACE: 108 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 2:34.333 | ||
2 | (8) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:35.012 | ||
3 | (6) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:37.617 | ||
4 | (2) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:38.450 | ||
5 | (1) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 2:38.623 | ||
6 | (3) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:43.431 | ||
7 | (4) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 2:48.008 | ||
8 | (5) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
RACE: 109 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 2:42.139 | ||
2 | (7) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 2:42.250 | ||
3 | (6) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2:44.692 | ||
4 | (2) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 2:47.273 | ||
5 | (3) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 2:47.362 | ||
6 | (5) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 2:49.311 | ||
7 | (4) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 3:12.644 | ||
RACE: 110 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:36.362 | ||
2 | (6) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2:36.636 | ||
3 | (5) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:36.895 | ||
4 | (7) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:38.288 | ||
5 | (1) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:39.003 | ||
6 | (4) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 2:39.634 | ||
7 | (2) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:40.273 | ||
RACE: 111 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 2:43.282 | ||
2 | (2) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 2:43.630 | ||
3 | (3) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:48.522 | ||
4 | (5) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 2:49.482 | ||
5 | (6) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 3:12.061 | ||
6 | (1) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 3:16.673 | ||
- | (7) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 132 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 49.803 | ||
2 | (3) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 50.039 | ||
3 | (5) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 54.353 | ||
4 | (4) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:00.887 | advanced->to A | |
- | (1) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | - | impeding->to B | |
RACE: 133 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 49.849 | ||
2 | (2) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 50.409 | ||
3 | (1) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 51.087 | ||
4 | (4) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 54.081 | ||
RACE: 134 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 47.864 | ||
2 | (2) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 49.858 | ||
3 | (5) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 53.013 | ||
4 | (3) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | NO TIME | finished | |
- | (4) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | - | impeding->to B | |
RACE: 135 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 48.689 | ||
2 | (2) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 48.850 | ||
3 | (3) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 48.982 | ||
4 | (4) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 53.329 | ||
RACE: 136 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 48.806 | ||
2 | (3) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 50.504 | ||
3 | (4) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 53.422 | ||
4 | (5) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 53.462 | ||
5 | (2) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | NO TIME | finished | |
RACE: 137 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.743 | ||
2 | (1) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 53.637 | ||
3 | (2) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 54.390 | ||
4 | (4) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 54.526 | ||
RACE: 138 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 50.207 | ||
2 | (2) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 52.919 | ||
3 | (5) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 53.947 | ||
4 | (1) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 54.477 | ||
5 | (4) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
RACE: 139 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 51.769 | ||
2 | (1) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 51.793 | ||
3 | (4) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 53.983 | ||
4 | (3) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 140 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 48.181 | ||
2 | (4) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 48.284 | ||
3 | (5) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 50.751 | ||
4 | (1) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 53.089 | ||
5 | (3) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 53.116 | ||
RACE: 141 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 48.780 | ||
2 | (3) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 50.043 | ||
3 | (1) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 50.365 | ||
4 | (2) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 50.701 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 199 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 49.378 | addTo.->to B | |
2 | (4) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 51.814 | ||
3 | (1) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 51.924 | ||
4 | (2) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 53.500 | ||
RACE: 200 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 53.129 | ||
2 | (3) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 53.417 | ||
3 | (4) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 54.600 | ||
4 | (1) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:02.613 | ||
RACE: 201 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 51.567 | ||
2 | (4) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 52.724 | ||
3 | (2) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:31.922 | ||
4 | (3) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:32.121 | ||
RACE: 202 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 51.726 | ||
2 | (2) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 56.980 | ||
3 | (4) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 57.970 | ||
- | (3) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | - | impeding->to D | |
RACE: 203 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 49.822 | ||
2 | (1) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 50.068 | ||
3 | (2) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 50.192 | ||
4 | (3) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 53.342 | ||
RACE: 204 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 49.941 | ||
2 | (4) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | 52.233 | ||
3 | (2) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 52.245 | ||
4 | (3) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 53.665 | ||
RACE: 205 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.772 | ||
2 | (2) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 49.041 | ||
3 | (6) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 49.109 | ||
4 | (3) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.670 | ||
5 | (4) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 51.710 | ||
6 | (5) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 53.723 | ||
RACE: 206 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 49.010 | ||
2 | (1) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 49.183 | ||
3 | (3) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 49.305 | ||
4 | (4) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 50.149 | ||
5 | (5) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 51.827 | ||
RACE: 207 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.902 | ||
2 | (2) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 49.726 | ||
3 | (4) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 52.822 | ||
4 | (5) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:13.477 | ||
- | (3) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | - | impeding->to C | |
RACE: 208 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 47.431 | ||
2 | (2) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.126 | ||
3 | (3) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 50.290 | ||
4 | (5) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 50.427 | ||
5 | (4) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | NO TIME | finished | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 234 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 51.141 | ||
2 | (2) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 54.096 | ||
3 | (4) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 54.603 | ||
4 | (3) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 54.791 | ||
RACE: 235 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 51.627 | ||
2 | (1) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 51.827 | ||
3 | (3) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 53.662 | ||
4 | (4) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 53.789 | ||
RACE: 236 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 53.571 | ||
2 | (3) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 53.716 | ||
3 | (2) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 54.004 | ||
RACE: 237 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 50.792 | ||
2 | (1) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 54.239 | ||
3 | (2) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 56.952 | ||
RACE: 238 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 49.193 | ||
2 | (2) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 49.274 | ||
3 | (3) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 50.562 | ||
4 | (4) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 50.724 | ||
5 | (5) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | 51.210 | ||
RACE: 239 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 51.357 | ||
2 | (2) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 52.109 | ||
3 | (4) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 53.655 | ||
4 | (3) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 53.922 | ||
5 | (1) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:10.791 | ||
RACE: 240 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.575 | ||
2 | (2) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 49.779 | ||
3 | (5) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 50.893 | ||
4 | (3) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 53.209 | ||
5 | (4) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 54.095 | ||
6 | (6) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:21.971 | ||
RACE: 241 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 50.107 | ||
2 | (3) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 50.268 | ||
3 | (2) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 50.342 | ||
4 | (4) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 51.741 | ||
5 | (5) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:07.226 | ||
RACE: 242 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 48.018 | ||
2 | (2) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 48.143 | ||
3 | (3) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 48.260 | ||
4 | (5) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 49.696 | ||
5 | (4) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 50.121 | ||
RACE: 243 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 47.816 | ||
2 | (2) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.328 | ||
3 | (3) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 48.375 | ||
4 | (4) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 48.663 | ||
5 | (5) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 48.785 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 269 HEAT: 1 GROUP: I Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 53.676 | ||
2 | (3) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 53.911 | ||
3 | (2) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 54.482 | ||
4 | (4) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 58.697 | ||
RACE: 270 HEAT: 2 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 54.113 | ||
2 | (4) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 54.330 | ||
3 | (1) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 54.540 | ||
4 | (5) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 54.595 | ||
5 | (3) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 54.986 | ||
RACE: 271 HEAT: 3 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 49.337 | ||
2 | (2) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 50.487 | ||
3 | (3) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 51.710 | ||
4 | (4) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 51.940 | ||
5 | (5) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 52.715 | ||
RACE: 272 HEAT: 4 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 51.302 | ||
2 | (5) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 51.412 | ||
3 | (2) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | 51.532 | ||
4 | (4) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 52.927 | ||
5 | (3) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 53.728 | ||
RACE: 273 HEAT: 5 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 48.856 | ||
2 | (4) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 49.281 | ||
3 | (2) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 49.517 | ||
4 | (3) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 49.994 | ||
5 | (5) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 51.309 | ||
RACE: 274 HEAT: 6 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 51.575 | ||
2 | (3) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 52.050 | ||
3 | (4) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 53.409 | ||
4 | (1) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:06.930 | ||
5 | (2) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:07.749 | ||
- | (6) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | - | impeding | |
RACE: 275 HEAT: 7 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.507 | ||
2 | (3) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 49.679 | ||
3 | (5) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 49.875 | ||
4 | (4) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 50.101 | ||
5 | (2) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 50.198 | ||
RACE: 276 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 50.000 | ||
2 | (2) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 50.809 | ||
3 | (3) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 50.896 | ||
4 | (5) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 52.013 | ||
5 | (4) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:19.463 | ||
RACE: 277 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.675 | ||
2 | (1) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 47.781 | ||
3 | (3) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 48.799 | ||
4 | (4) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 48.978 | ||
- | (5) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | - | impeding | |
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 297 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:52.153 | ||
2 | (7) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:52.209 | ||
3 | (1) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:55.939 | ||
4 | (4) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:56.113 | ||
5 | (3) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:10.337 | advanced->to A | |
6 | (6) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 2:10.487 | ||
7 | (5) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | NO TIME | finished | |
RACE: 298 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:46.708 | ||
2 | (3) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:47.735 | ||
3 | (6) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:48.142 | ||
4 | (1) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:50.916 | ||
5 | (2) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:52.940 | ||
6 | (4) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:57.402 | ||
RACE: 299 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:45.972 | ||
2 | (3) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:46.114 | ||
3 | (1) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:47.617 | ||
4 | (4) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:48.358 | ||
5 | (2) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:53.610 | ||
6 | (6) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 1:57.350 | ||
RACE: 300 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:41.233 | ||
2 | (4) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:43.204 | ||
3 | (2) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:45.352 | ||
4 | (3) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:45.450 | ||
5 | (1) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:45.564 | ||
6 | (6) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:51.930 | ||
RACE: 301 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:44.929 | ||
2 | (4) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 1:45.228 | ||
3 | (6) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:46.014 | ||
4 | (1) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:46.260 | ||
5 | (2) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:52.798 | ||
6 | (3) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:56.232 | ||
RACE: 302 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 1:44.993 | ||
2 | (5) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:45.088 | ||
3 | (4) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 1:45.180 | ||
4 | (6) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:46.868 | ||
5 | (1) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | 1:51.356 | ||
6 | (7) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:53.193 | ||
7 | (2) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:54.330 | ||
RACE: 303 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:44.165 | ||
2 | (1) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:44.483 | ||
3 | (3) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:45.626 | ||
4 | (2) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:50.671 | ||
5 | (6) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:56.746 | ||
6 | (5) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:59.348 | ||
7 | (7) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 325 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:47.423 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:47.505 | ||
3 | (4) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:52.583 | ||
4 | (3) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:52.813 | ||
5 | (5) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:55.036 | ||
6 | (6) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 2:05.329 | ||
RACE: 326 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:47.813 | ||
2 | (2) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:48.745 | ||
3 | (3) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:52.664 | ||
4 | (5) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:56.817 | ||
5 | (4) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 2:26.418 | ||
6 | (6) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 2:29.957 | ||
RACE: 327 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:47.915 | ||
2 | (2) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:49.676 | ||
3 | (6) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:49.950 | ||
4 | (3) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:50.354 | ||
5 | (5) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:52.691 | ||
- | (4) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | - | off track->to F | |
RACE: 328 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | 1:50.027 | ||
2 | (1) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:50.085 | ||
3 | (2) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:50.161 | ||
4 | (4) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:51.741 | ||
5 | (5) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 1:54.977 | ||
RACE: 329 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:40.573 | ||
2 | (2) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:40.617 | ||
3 | (4) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.304 | advanced->to A | |
4 | (3) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 1:43.077 | ||
5 | (5) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 1:44.667 | ||
6 | (8) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:46.728 | ||
7 | (6) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:47.083 | ||
8 | (1) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:04.943 | ||
RACE: 330 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:38.613 | ||
2 | (5) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:38.750 | ||
3 | (1) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:40.453 | ||
4 | (3) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 1:42.049 | ||
5 | (4) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:43.421 | ||
6 | (6) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:47.645 | ||
7 | (7) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:52.121 | ||
RACE: 331 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.395 | ||
2 | (2) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:41.879 | ||
3 | (3) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:43.631 | ||
4 | (7) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:44.861 | ||
5 | (5) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:59.363 | ||
6 | (4) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
- | (6) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | impeding->to D | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 358 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:53.591 | ||
2 | (5) | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:54.235 | ||
3 | (3) | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:55.961 | ||
4 | (1) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 2:00.955 | ||
5 | (4) | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 2:08.485 | ||
6 | (6) | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 2:17.550 | ||
- | (2) | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | - | impeding | |
RACE: 359 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:48.305 | ||
2 | (1) | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:49.324 | ||
3 | (7) | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:49.688 | ||
4 | (5) | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:50.662 | ||
5 | (6) | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:52.399 | ||
6 | (4) | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:52.624 | ||
7 | (8) | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:53.868 | ||
8 | (3) | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
RACE: 360 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (8) | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:43.866 | ||
2 | (2) | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:44.016 | ||
3 | (3) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:44.589 | ||
4 | (1) | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:44.687 | ||
5 | (7) | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:44.988 | ||
6 | (4) | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:47.964 | ||
7 | (5) | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:52.243 | ||
8 | (6) | 159. | FARKAS Biborka | ROU | 2:24.173 | ||
RACE: 361 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:43.496 | ||
2 | (7) | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:44.035 | ||
3 | (3) | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:44.090 | ||
4 | (4) | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:44.705 | ||
5 | (2) | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:45.163 | ||
6 | (6) | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:01.334 | ||
- | (1) | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 362 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 1:42.489 | ||
2 | (1) | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 1:43.422 | ||
3 | (4) | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:43.659 | ||
4 | (5) | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 1:43.737 | ||
5 | (3) | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:44.087 | ||
6 | (6) | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:46.067 | ||
- | (7) | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | - | no finish | |
RACE: 363 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:38.364 | ||
2 | (5) | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:38.530 | ||
3 | (1) | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:39.147 | ||
4 | (6) | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:39.431 | ||
5 | (7) | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.289 | ||
6 | (4) | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:41.370 | ||
7 | (2) | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:41.629 | ||
8 | (8) | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 2:09.380 |
ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 57. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 5. 1. 2. | 60 | 8 | |
2. | 47. | SOMODI Maja Dora | HUN | 7. 2. 1. | 56 | 10 | |
3. | 121. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 2. 6. 3. | 37 | 11 | |
4. | 46. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1. 22. 7. | 36 | 30 | |
5. | 21. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 22. 4. 4. | 16 | 30 | |
6. | 108. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 3. 8. 23. | 14 | 34 | |
7. | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 15. 3. 9. | 13 | 27 | |
8. | 45. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 4. 7. 10. | 10 | 21 | |
9. | 103. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 23. 5. 5. | 8 | 33 | |
10. | 102. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 8. 11. 6. | 3 | 25 | |
11. | 184. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 6. 32. 21. | 3 | 59 | |
12. | 148. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 16. 21. 8. | 1 | 45 | |
13. | 27. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 11. 12. 11. | 34 | ||
14. | 101. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 10. 10. 16. | 36 | ||
15. | 143. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 14. 14. 14. | 42 | ||
16. | 67. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 20. 13. 13. | 46 | ||
17. | 219. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 24. 9. 15. | 48 | ||
18. | 1. | LE Annie | AUS-SYD | 13. 24. 12. | 49 | ||
19. | 146. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 12. 19. 22. | 53 | ||
20. | 147. | GRUDYSZ Malwina | POL | 9. 28. 18. | 55 | ||
21. | 28. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 18. 17. 20. | 55 | ||
22. | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 17. 23. 25. | 65 | ||
23. | 82. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 27. 15. 24. | 66 | ||
24. | 112. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 19. 34. 19. | 72 | ||
25. | 122. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 31. 16. 28. | 75 | ||
26. | 107. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 25. 33. 17. | 75 | ||
27. | 141. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 26. 25. 26. | 77 | ||
28. | 20. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 30. 20. 31. | 81 | ||
29. | 79. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 32. 27. 27. | 86 | ||
30. | 118. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 28. 26. 33. | 87 | ||
31. | 25. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 21. 36. 32. | 89 | ||
32. | 26. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 29. 18. 44. | 91 | ||
33. | 80. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 33. 39. 29. | 101 | ||
34. | 159. | FARKAS Biborka | ROU | 45. 29. 30. | 104 | ||
35. | 83. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 36. 30. 40. | 106 | ||
36. | 130. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 37. 31. 38. | 106 | ||
37. | 142. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 34. 37. 36. | 107 | ||
38. | 119. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 39. 35. 35. | 109 | ||
39. | 81. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 35. 41. 41. | 117 | ||
40. | 117. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 43. 43. 34. | 120 | ||
41. | 120. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 40. 44. 37. | 121 | ||
42. | 129. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 44. 38. 39. | 121 | ||
43. | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 38. 42. 42. | 122 | ||
44. | 24. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 42. 40. 45. | 127 | ||
45. | 175. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 41. 45. 43. | 129 |