ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 348    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL NO TIME
RACE: 349    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 9.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:41.502  
2 (3) 223.  JASIC Petra SRB SRB 1:43.819  
3 (2) 121.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:45.343  
4 (5) 227.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:45.848  
5 (1) 58.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 1:49.814  
RACE: 350    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:38.134  
2 (1) 27.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:38.251  
3 (2) 83.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:38.389  
4 (4) 201.  STEKLENEVA EKATERINA RUS-KAL RUS 1:38.476  
5 (5) 218.  EFIMOVA KARINA RUS-TVER RUS 1:46.070  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 351    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:44.240  
2 (3) 30.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:45.119  
3 (2) 127.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:05.566  
- (4) 101.  SZKIL Piotr POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 352    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 139.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:30.352  
2 (3) 1.  BLUNDEN Denali AUS-SYD AUS 1:31.067  
3 (1) 2.  LAM Edison AUS-SYD AUS 1:32.210  
4 (4) 230.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:32.356  
5 (2) 231.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:32.830  
RACE: 353    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 221.  VOLKOV DANILA RUS-TVER RUS 1:38.328  
2 (4) 204.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 1:38.513  
3 (1) 138.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 1:39.503  
4 (3) 16.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:58.097  
RACE: 354    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  KRŪZBERGS Roberts LAT-SPARS LAT 1:30.617  
2 (5) 37.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:31.375  
3 (6) 47.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:31.532  
4 (4) 38.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:31.799  
5 (3) 49.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:31.970  
6 (2) 48.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:34.311  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 355    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 224.  JANKOVIC Katarina SRB SRB NO TIME
- (2) 80.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL PEN. no start
RACE: 356    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 222.  MIGUNOVA Anastasiia RUS-UFA RUS 1:38.518  
2 (2) 14.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:38.632  
3 (5) 28.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:38.730  
4 (1) 229.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:38.828  
5 (3) 29.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:40.309  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 357    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  ARLOU Heorhi BLR BLR 1:47.205  
2 (4) 233.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 1:47.300  
3 (3) 32.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:47.309  
4 (1) 8.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:47.557  
- (5) 70.  KRŪZBERGS Karlis LAT-SPARS LAT PEN. no start
RACE: 358    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 7.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:28.611  
2 (1) 142.  NIEŚCIER Karol POL POL 1:29.159  
3 (2) 23.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:31.227  
4 (3) 21.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:32.231  
RACE: 359    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 232.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1:30.310  
2 (1) 55.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:30.778  
3 (5) 6.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:31.265  
4 (4) 143.  WILCZYK Szymon POL POL 1:31.309  
5 (3) 31.  KOLENC Martin CRO CRO 1:32.164  
6 (6) 25.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 1:33.793