Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 272 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 1:37.757 | ||
2 | (4) | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1:40.125 | ||
3 | (1) | 173. | BUKSAR Marian | SVK | 1:51.818 | ||
4 | (3) | 139. | SÁRÁNYI Bence | ROU | 1:53.665 | ||
5 | (2) | 148. | KOSHEVOY Egor | RUS-PET | 1:55.017 | ||
RACE: 273 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 152. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 1:53.661 | ||
2 | (2) | 120. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:54.822 | ||
3 | (4) | 121. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:55.925 | ||
4 | (3) | 150. | MATLAKH Denis | RUS-PET | 1:56.017 | ||
RACE: 274 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 151. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 1:36.864 | ||
2 | (1) | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 1:36.957 | ||
3 | (4) | 149. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 1:43.074 | ||
4 | (3) | 8. | SUMAN Stribor | CRO | 1:46.243 | ||
RACE: 275 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 57. | TALABOS Attila | HUN | 1:36.227 | ||
2 | (1) | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:42.517 | ||
3 | (3) | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 1:47.002 | ||
RACE: 276 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:46.687 | ||
2 | (3) | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | 1:46.785 | ||
3 | (2) | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:46.829 | ||
4 | (1) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:54.004 | ||
RACE: 277 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:56.534 | ||
2 | (2) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 2:11.988 | ||
RACE: 278 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:33.155 | ||
2 | (5) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 1:34.507 | ||
3 | (3) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 1:35.206 | ||
4 | (2) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 1:38.300 | ||
5 | (4) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | NO TIME |