Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 37 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 147. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 2:40.509 | ||
2 | (4) | 100. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 2:43.462 | ||
3 | (6) | 60. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:46.811 | ||
4 | (2) | 55. | BONTOVICS Balázs | HUN | 2:49.909 | advanced | |
5 | (3) | 121. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 2:54.444 | ||
- | (1) | 71. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | - | impeding | |
RACE: 38 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 2:49.639 | ||
2 | (5) | 145. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 2:50.132 | ||
3 | (3) | 58. | ZSIGÓ Máté | HUN | 2:51.266 | ||
4 | (2) | 101. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 2:51.609 | ||
5 | (4) | 150. | MATLAKH Denis | RUS-PET | 2:59.760 | ||
RACE: 39 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 77. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 2:39.900 | ||
2 | (6) | 146. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 2:40.201 | ||
3 | (1) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 2:40.270 | ||
4 | (5) | 120. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:55.088 | ||
5 | (3) | 57. | TALABOS Attila | HUN | 2:55.720 | advanced | |
6 | (4) | 148. | KOSHEVOY Egor | RUS-PET | 3:00.434 | ||
RACE: 40 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 83. | BERZINS Reinis | LAT | 2:41.309 | ||
2 | (5) | 56. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 2:43.419 | ||
3 | (3) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 2:46.017 | ||
4 | (2) | 152. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 2:50.076 | ||
5 | (4) | 173. | BUKSAR Marian | SVK | 2:53.634 | ||
6 | (6) | 139. | SÁRÁNYI Bence | ROU | 2:59.402 | ||
RACE: 41 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 29. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 2:36.293 | ||
2 | (2) | 151. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 2:37.766 | ||
3 | (1) | 102. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-JUV | 2:39.918 | ||
4 | (4) | 149. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 2:42.093 | ||
5 | (6) | 70. | SIRÁLY Benő | HUN-MTK | 2:44.746 | ||
6 | (3) | 8. | SUMAN Stribor | CRO | 2:47.000 |