Danubia Series 3, Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 16.11. - 18.11.2012
Heat Results
3. Distance | |||||||
SENIOR & JUN A MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 252 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | RYBAKOV Pavel | RUS | 1:41.529 | ||
2 | (4) | 164. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:41.562 | ||
3 | (2) | 18. | SUCHÝ Ondrej | CZE-BZKP | 1:43.511 | ||
4 | (3) | 179. | PAZOUR Petr | CZE-STCZ | 1:45.434 | ||
RACE: 253 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 145. | PAPILIN Pavel | RUS | 1:34.899 | ||
2 | (4) | 144. | MOSENETC Gennady | RUS | 1:34.967 | ||
3 | (3) | 12. | STANKEVICH Dzmitry | BLR | 1:38.721 | ||
4 | (1) | 48. | LYTVYNENKO Andriij | UKR-KHV | 1:39.830 | ||
RACE: 254 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 148. | SHASHIN Kirill | RUS | 1:34.925 | ||
2 | (3) | 149. | SHUBEKIN Alexander | RUS | 1:35.076 | ||
3 | (1) | 120. | GRYCNER Rafał | POL | 1:35.593 | ||
4 | (4) | 162. | IVANOV Olas | BUL-SKKHL | 1:40.244 | ||
- | (5) | 17. | APELTAUER Jakub | CZE-BZKP | - | no start | |
RACE: 255 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | GUTENOV Evgeniy | UKR-KHV | 1:39.118 | ||
2 | (4) | 141. | KOVAL Aleksandr | RUS | 1:39.143 | ||
3 | (2) | 10. | ARLOU Aliaksandr | BLR | 1:39.745 | ||
- | (3) | 69. | LOUDIN Vojtech | CZE-KSB | - | no start | |
RACE: 256 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 143. | BUBNOV Alexander | RUS | 1:42.383 | ||
2 | (4) | 146. | PRANKEVICH Sergey | RUS | 1:42.940 | ||
3 | (2) | 119. | CZACZKOWSKI Paweł | POL | 1:43.473 | ||
4 | (1) | 163. | PANDOV Kiril | BUL-SKKHL | 1:49.768 | ||
5 | (5) | 86. | ŁOSIAK Kacper | POL-MOSIR | 1:50.412 | ||
RACE: 257 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 150. | ZAKHAROV Timur | RUS | 1:36.762 | ||
2 | (4) | 11. | RYZHOU Yauheni | BLR | 1:36.969 | ||
3 | (3) | 200. | EREN Menderes | TUR | 1:37.141 | ||
4 | (2) | 68. | HARGAS Petr | CZE-KSB | 1:37.878 | ||
RACE: 258 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | WILCZYK Szymon | POL | 1:35.089 | ||
2 | (2) | 140. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:35.298 | ||
3 | (3) | 9. | ANTANENKA Aliaksandr | BLR | 1:35.889 | ||
4 | (1) | 132. | RUSZ Tamás | ROU | 1:44.708 |