Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 14 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:40.154 | ||
2 | (3) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 2:40.562 | ||
3 | (2) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:40.685 | ||
4 | (1) | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | 2:45.231 | ||
- | (5) | 172. | ERJAVEC Urša | SLO | - | 2 false starts | |
RACE: 15 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 75. | TIAN Rixin | HUN | 2:46.331 | ||
2 | (3) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 2:48.596 | ||
3 | (1) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 2:48.944 | ||
4 | (6) | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:49.482 | ||
5 | (2) | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 2:52.789 | ||
6 | (5) | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | NO TIME | finished | |
RACE: 16 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 3:14.161 | ||
2 | (2) | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | 3:14.657 | ||
3 | (6) | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 3:19.313 | ||
4 | (1) | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 3:21.438 | ||
5 | (3) | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 3:28.341 | ||
6 | (5) | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 3:28.624 | ||
RACE: 17 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:56.299 | ||
2 | (6) | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 2:57.531 | ||
3 | (3) | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 2:59.610 | ||
4 | (1) | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:59.656 | ||
5 | (2) | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 3:02.530 | ||
6 | (4) | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 3:09.575 | ||
RACE: 18 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:53.525 | ||
2 | (3) | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:53.573 | ||
3 | (1) | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 2:53.718 | ||
4 | (4) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 2:54.665 | ||
5 | (5) | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 2:59.665 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 33 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 75. | TIAN Rixin | HUN | 2:52.794 | ||
2 | (4) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 2:54.494 | ||
3 | (6) | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | 2:55.038 | ||
4 | (1) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 2:56.549 | ||
5 | (5) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 3:00.019 | ||
6 | (2) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 3:01.471 | ||
RACE: 34 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 3:24.787 | ||
2 | (4) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 3:24.911 | ||
3 | (2) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 3:25.014 | ||
4 | (1) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 3:26.104 | ||
5 | (5) | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 3:26.591 | ||
6 | (3) | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 3:27.127 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 53 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 3:16.048 | ||
2 | (2) | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 3:24.963 | ||
3 | (3) | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | 3:43.451 | ||
RACE: 54 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 2:55.732 | ||
2 | (1) | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 2:56.466 | ||
3 | (4) | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:59.076 | ||
4 | (3) | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 3:01.243 | ||
5 | (6) | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 3:04.572 | ||
6 | (5) | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 3:12.818 | ||
RACE: 55 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 2:47.138 | ||
2 | (2) | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:47.339 | ||
3 | (6) | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 2:55.262 | ||
4 | (3) | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 3:03.203 | ||
5 | (1) | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | 3:06.961 | ||
- | (4) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | - | impeding | |
RACE: 56 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 2:53.478 | ||
2 | (2) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 2:53.576 | ||
3 | (1) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 2:53.641 | ||
4 | (4) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:53.655 | ||
5 | (3) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:55.907 | ||
6 | (5) | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 3:38.592 | ||
RACE: 57 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 75. | TIAN Rixin | HUN | 2:45.645 | ||
2 | (4) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 2:47.703 | ||
3 | (5) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:48.659 | ||
4 | (6) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 2:49.350 | ||
5 | (2) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 2:49.662 | ||
6 | (3) | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | 2:49.871 |
Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 75. | TIAN Rixin | HUN | 34 | 1 | 2:45.645 | ||
2. | A | 2. | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 21 | 2 | 2:47.703 | ||
3. | A | 3. | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 13 | 3 | 2:48.659 | ||
4. | A | 4. | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 8 | 4 | 2:48.944 | ||
5. | A | 5. | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 5 | 5 | 2:48.596 | ||
6. | A | 6. | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | 3 | 6 | 2:49.871 | ||
7. | B | 1. | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 2 | 7 | 2:53.478 | ||
8. | B | 2. | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1 | 8 | 2:53.525 | ||
9. | B | 3. | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 9 | 2:40.562 | |||
10. | B | 4. | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 10 | 2:40.154 | |||
11. | B | 5. | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 11 | 2:40.685 | |||
12. | B | 6. | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 12 | 2:57.531 | |||
13. | C | 1. | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 13 | 2:47.138 | |||
14. | C | 2. | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 14 | 2:47.339 | |||
15. | C | 3. | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 15 | 2:55.262 | |||
16. | C | 4. | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 16 | 2:53.718 | |||
17. | C | 5. | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | 17 | 2:45.231 | |||
18. | C | - | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 18 | 2:54.665 | |||
19. | D | 1. | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 19 | 2:55.732 | |||
20. | D | 2. | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 20 | 2:52.789 | |||
21. | D | 3. | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 21 | 2:59.076 | |||
22. | D | 4. | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 22 | 2:59.665 | |||
23. | D | 5. | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 23 | 3:04.572 | |||
24. | D | 6. | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 24 | 3:12.818 | |||
25. | E | 1. | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 25 | 3:09.575 | |||
26. | E | 2. | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 26 | 3:24.963 | |||
27. | E | 3. | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | 27 | 3:43.451 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 172. | ERJAVEC Urša | SLO | 29 | NO TIME |