Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 233 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 1:57.346 | ||
2 | (5) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1:57.932 | ||
3 | (1) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:57.947 | ||
4 | (2) | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | 1:58.218 | ||
5 | (4) | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 2:05.731 | ||
RACE: 234 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:50.667 | ||
2 | (6) | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 2:06.761 | ||
3 | (5) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 2:20.571 | advanced | |
4 | (2) | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | 2:22.682 | ||
- | (3) | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | - | impeding | |
- | (4) | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | - | impeding | |
RACE: 235 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 1:53.813 | ||
2 | (5) | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:53.827 | ||
3 | (4) | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:56.702 | ||
4 | (3) | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 1:59.019 | ||
5 | (2) | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | NO TIME | finished | |
RACE: 236 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 1:43.711 | ||
2 | (6) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 1:44.283 | ||
3 | (2) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:44.764 | ||
4 | (4) | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 1:46.300 | ||
5 | (5) | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 1:50.971 | ||
6 | (3) | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 2:05.556 | ||
RACE: 237 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 75. | TIAN Rixin | HUN | 1:43.990 | ||
2 | (2) | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:45.855 | ||
3 | (3) | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:46.279 | ||
4 | (1) | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 1:52.839 | ||
5 | (5) | 172. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:08.019 | ||
6 | (4) | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 2:14.077 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 285 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 1:43.293 | ||
2 | (4) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 1:43.658 | ||
3 | (6) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 1:46.499 | ||
4 | (5) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1:46.634 | ||
5 | (3) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:46.663 | advanced | |
- | (2) | 75. | TIAN Rixin | HUN | - | impeding | |
RACE: 286 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:44.841 | ||
2 | (6) | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:45.079 | ||
3 | (3) | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:47.303 | ||
4 | (1) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 1:47.478 | advanced | |
5 | (7) | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 2:00.094 | ||
6 | (5) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | NO TIME | finished | |
- | (2) | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 310 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 1:52.762 | ||
2 | (7) | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:53.060 | ||
3 | (1) | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 1:56.208 | ||
4 | (3) | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 1:57.581 | ||
5 | (2) | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 2:03.938 | ||
6 | (4) | 172. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:09.805 | ||
7 | (6) | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | 2:15.031 | ||
RACE: 311 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 1:50.798 | ||
2 | (2) | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 1:50.831 | ||
3 | (6) | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 1:53.780 | ||
4 | (4) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:07.641 | ||
5 | (3) | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:11.777 | ||
- | (5) | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | - | impeding | |
RACE: 312 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 1:53.678 | ||
2 | (1) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1:53.836 | ||
3 | (2) | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 2:01.460 | ||
RACE: 313 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:43.840 | ||
2 | (8) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 1:44.682 | ||
3 | (5) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 1:44.709 | ||
4 | (7) | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:46.380 | ||
5 | (6) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:47.061 | ||
- | (1) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | - | kicking out | |
- | (2) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | - | yellow card | |
- | (4) | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | - | kicking out |
Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 34 | 1 | 1:43.840 | ||
2. | A | 2. | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 21 | 2 | 1:44.283 | ||
3. | A | 3. | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 13 | 3 | 1:44.709 | ||
4. | A | 4. | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:46.279 | ||
5. | A | 5. | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 5 | 5 | 1:44.764 | ||
6. | A | - | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 6 | 1:43.293 | |||
7. | A | - | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | 7 | 1:45.079 | |||
8. | B | 1. | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 8 | 1:53.678 | |||
9. | B | 2. | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 9 | 1:46.634 | |||
10. | B | 3. | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 10 | 2:00.094 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
11. | A | - | 75. | TIAN Rixin | HUN | 11 | 1:43.990 | |||
12. | A | - | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 12 | 1:45.855 | |||
FINAL | ||||||||||
13. | C | 1. | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 13 | 1:46.300 | |||
14. | C | 2. | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 14 | 1:50.831 | |||
15. | C | 3. | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 15 | 1:53.780 | |||
16. | C | 4. | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 16 | 1:57.947 | |||
17. | C | 5. | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 17 | 1:56.702 | |||
18. | C | - | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | 18 | 1:58.218 | |||
19. | D | 1. | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 19 | 1:52.762 | |||
20. | D | 2. | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 20 | 1:53.060 | |||
21. | D | 3. | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 21 | 1:50.971 | |||
22. | D | 4. | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 22 | 1:57.581 | |||
23. | D | 5. | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 23 | 2:03.938 | |||
24. | D | 6. | 172. | ERJAVEC Urša | SLO | 24 | 2:08.019 | |||
25. | D | 7. | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | 25 | 2:15.031 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 29 | NO TIME | ||||
A | - | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 29 | NO TIME | ||||
A | - | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 29 | NO TIME |