Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 82 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 49.287 | ||
2 | (2) | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 49.941 | ||
3 | (3) | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 49.954 | ||
4 | (1) | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 58.938 | ||
RACE: 83 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 49.140 | ||
2 | (3) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 49.998 | ||
3 | (1) | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | 51.167 | ||
4 | (4) | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 53.957 | ||
RACE: 84 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 49.020 | ||
2 | (4) | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 54.422 | ||
3 | (3) | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:06.369 | advanced | |
- | (1) | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | - | impeding | |
RACE: 85 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 49.081 | ||
2 | (1) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 50.085 | ||
3 | (3) | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 50.687 | ||
4 | (2) | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 58.337 | ||
RACE: 86 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 75. | TIAN Rixin | HUN | 47.634 | ||
2 | (3) | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 49.986 | ||
3 | (4) | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 51.892 | ||
4 | (2) | 172. | ERJAVEC Urša | SLO | 1:02.636 | ||
RACE: 87 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 50.074 | ||
2 | (4) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 50.229 | ||
3 | (1) | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 50.329 | ||
4 | (3) | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 53.041 | ||
RACE: 88 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 49.646 | ||
2 | (4) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 49.746 | ||
3 | (3) | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 49.904 | ||
4 | (1) | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | 1:05.336 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 158 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 47.998 | ||
2 | (2) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 48.216 | ||
3 | (4) | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 49.628 | ||
4 | (3) | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 49.921 | ||
RACE: 159 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 49.483 | ||
2 | (3) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 50.531 | ||
3 | (2) | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 50.698 | ||
4 | (1) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | NO TIME | finished | |
RACE: 160 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 48.297 | ||
2 | (1) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 48.556 | ||
3 | (3) | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 50.053 | ||
4 | (4) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 50.619 | ||
RACE: 161 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 49.541 | ||
2 | (3) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 50.489 | ||
3 | (4) | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 54.288 | ||
- | (1) | 75. | TIAN Rixin | HUN | - | 2 false starts | |
- | (2) | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | - | 2 false starts | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 177 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 47.910 | ||
2 | (3) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 48.118 | ||
3 | (2) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 48.153 | ||
4 | (4) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 48.346 | ||
RACE: 178 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 48.198 | ||
2 | (2) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 48.276 | ||
3 | (3) | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 48.294 | ||
4 | (4) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 49.674 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 202 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 172. | ERJAVEC Urša | SLO | 1:00.831 | ||
2 | (2) | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | 1:02.517 | ||
RACE: 203 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 53.203 | ||
2 | (3) | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 57.097 | ||
3 | (4) | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 57.536 | ||
- | (2) | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | - | impeding | |
RACE: 204 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 50.645 | ||
2 | (3) | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | 50.747 | ||
3 | (4) | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 50.982 | ||
4 | (1) | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 51.821 | ||
RACE: 205 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 49.115 | ||
2 | (1) | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 50.335 | ||
3 | (2) | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:03.039 | ||
RACE: 206 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 50.471 | ||
2 | (4) | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 53.963 | ||
3 | (3) | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:03.261 | ||
- | (1) | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | - | impeding | |
RACE: 207 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 48.660 | ||
2 | (2) | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 48.941 | ||
3 | (3) | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 49.188 | ||
4 | (4) | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 50.054 | ||
RACE: 208 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 48.128 | ||
2 | (3) | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 48.270 | ||
3 | (2) | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 48.535 | ||
4 | (4) | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 48.689 |
Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 140. | ZYCH Magdalena | POL | 34 | 1 | 0:47.910 | ||
2. | A | 2. | 202. | FILIPOVA Lucia | SVK-STEZ | 21 | 2 | 0:48.198 | ||
3. | A | 3. | 40. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE-KSB | 13 | 3 | 0:48.118 | ||
4. | A | 4. | 148. | EGOROVA Elena | RUS-PET | 8 | 4 | 0:48.276 | ||
5. | B | 1. | 149. | EVLOEVA Alina | RUS-PET | 5 | 5 | 0:48.153 | ||
6. | B | 2. | 139. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 3 | 6 | 0:48.294 | ||
7. | B | 3. | 5. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2 | 7 | 0:48.346 | ||
8. | B | 4. | 150. | GOLUBEVA Mariia | RUS-PET | 1 | 8 | 0:49.674 | ||
9. | C | 1. | 152. | KOVZALOVA Ekaterina | RUS-PET | 9 | 0:49.904 | |||
10. | C | 2. | 114. | KAPALSKA Emilia | POL-MOSIR | 10 | 0:53.963 | |||
11. | C | 3. | 101. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 11 | 0:49.986 | |||
12. | C | - | 102. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 12 | 0:49.628 | |||
13. | D | 1. | 74. | SOMOGYI Barbara | HUN | 13 | 0:49.115 | |||
14. | D | 2. | 71. | ALBERT Viktória | HUN | 14 | 0:49.921 | |||
15. | D | 3. | 187. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 15 | 0:50.085 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
16. | A | - | 75. | TIAN Rixin | HUN | 16 | 0:47.634 | |||
17. | A | - | 41. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 17 | 0:49.646 | |||
FINAL | ||||||||||
18. | E | 1. | 151. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 18 | 0:50.645 | |||
19. | E | 2. | 73. | OZSVÁTH Lili | HUN | 19 | 0:50.747 | |||
20. | E | 3. | 154. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-PET | 20 | 0:50.982 | |||
21. | E | 4. | 6. | KAZLOVA Arina | BLR | 21 | 0:50.329 | |||
22. | F | 1. | 117. | JASZTAL Alicja | POL-ORL | 22 | 0:53.041 | |||
23. | F | 2. | 57. | POZDENOVÁ Klára | CZE-NACH | 23 | 0:57.097 | |||
24. | F | 3. | 153. | PETROVA Alla | RUS-PET | 24 | 0:57.536 | |||
25. | F | - | 208. | UZUNER Nazlican Deniz | TUR | 25 | 0:53.957 | |||
26. | G | 1. | 172. | ERJAVEC Urša | SLO | 26 | 1:00.831 | |||
27. | G | 2. | 24. | PRANTL Gabriella | CRO | 27 | 1:02.517 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 72. | DOBRÁN Fanni | HUN | 29 | NO TIME |