Sanok Cup, Sanok, POL, Danubia & E-European Cup Series live/ split, 23.11. - 25.11.2007
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 15 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 2:42.098 | ||
2 | (6) | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 2:42.612 | ||
3 | (4) | 190. | MELLER Daria | POL-JUV | 2:45.633 | ||
4 | (5) | 194. | KUBELKOVÁ Nikola | CZE | 2:45.682 | ||
5 | (2) | 184. | URTÁNE Kristine | LAT | 3:04.766 | ||
- | (1) | 40. | DĄBROWSKA Gabriela | POL-JUV | DQ. | no start | |
RACE: 16 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 99. | BZURA Paula | POL | 2:45.132 | ||
2 | (5) | 27. | SZIGETI Fanni | HUN | 2:45.491 | ||
3 | (1) | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | 2:55.216 | ||
4 | (4) | 9. | STRAKOVÁ Petra | CZE | 2:56.090 | ||
- | (3) | 138. | VLASOVA Sofiya | UKR | DQ. | disqualified | |
- | (6) | 41. | KOZŁOWSKA Natalia | POL-JUV | DQ. | disqualified | |
RACE: 17 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 2:41.931 | ||
2 | (4) | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 2:43.661 | ||
3 | (5) | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 2:47.637 | ||
4 | (2) | 43. | ŚWIRYDOWICZ Ewelina | POL-JUV | 3:03.837 | ||
5 | (3) | 84. | STARUCHOWICZ Patrycja | POL-MOSIR | 3:10.966 | ||
6 | (1) | 17. | PIESYKOVA Jana | SVK-SKMA | 3:11.666 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 41 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 99. | BZURA Paula | POL | 2:44.019 | ||
2 | (3) | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 2:44.235 | ||
3 | (4) | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 2:44.371 | ||
4 | (2) | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 2:45.017 | ||
5 | (1) | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 2:45.191 | ||
6 | (6) | 27. | SZIGETI Fanni | HUN | 2:47.346 | ||
RACE: 42 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 190. | MELLER Daria | POL-JUV | 2:44.337 | ||
2 | (2) | 194. | KUBELKOVÁ Nikola | CZE | 2:45.461 | ||
3 | (3) | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 2:53.518 | ||
4 | (5) | 9. | STRAKOVÁ Petra | CZE | 2:56.774 | ||
5 | (4) | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | 2:59.427 | ||
6 | (6) | 43. | ŚWIRYDOWICZ Ewelina | POL-JUV | 3:00.127 | ||
RACE: 43 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 184. | URTÁNE Kristine | LAT | 3:03.725 | ||
2 | (3) | 17. | PIESYKOVA Jana | SVK-SKMA | 3:27.546 | ||
- | (2) | 84. | STARUCHOWICZ Patrycja | POL-MOSIR | DQ. | off track | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 110 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 99. | BZURA Paula | POL | 50.999 | ||
2 | (4) | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 51.465 | ||
3 | (1) | 138. | VLASOVA Sofiya | UKR | 51.552 | ||
4 | (2) | 194. | KUBELKOVÁ Nikola | CZE | 52.033 | ||
RACE: 111 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 49.531 | ||
2 | (3) | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 49.690 | ||
3 | (4) | 184. | URTÁNE Kristine | LAT | 55.788 | ||
- | (1) | 43. | ŚWIRYDOWICZ Ewelina | POL-JUV | DQ. | kicking out | |
RACE: 112 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 49.740 | ||
2 | (1) | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | 49.795 | ||
3 | (3) | 27. | SZIGETI Fanni | HUN | 50.826 | ||
4 | (4) | 41. | KOZŁOWSKA Natalia | POL-JUV | 53.125 | ||
5 | (5) | 17. | PIESYKOVA Jana | SVK-SKMA | 1:01.321 | ||
RACE: 113 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 51.685 | ||
2 | (2) | 9. | STRAKOVÁ Petra | CZE | 56.564 | ||
3 | (3) | 190. | MELLER Daria | POL-JUV | 1:09.803 | ||
- | (4) | 84. | STARUCHOWICZ Patrycja | POL-MOSIR | DQ. | no start | |
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 123 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 49.370 | ||
2 | (4) | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 49.639 | ||
3 | (2) | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 51.615 | ||
4 | (3) | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 53.754 | ||
RACE: 124 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 99. | BZURA Paula | POL | 50.074 | ||
2 | (1) | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 50.150 | ||
3 | (2) | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | 50.415 | ||
4 | (4) | 9. | STRAKOVÁ Petra | CZE | 55.739 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 133 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 49.132 | ||
2 | (2) | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 49.186 | ||
3 | (3) | 99. | BZURA Paula | POL | 49.382 | ||
4 | (4) | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 50.121 | ||
RACE: 134 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 50.415 | ||
2 | (1) | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | 50.618 | ||
3 | (3) | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 51.461 | ||
4 | (4) | 9. | STRAKOVÁ Petra | CZE | 55.452 | ||
RACE: 135 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 138. | VLASOVA Sofiya | UKR | 52.114 | ||
2 | (1) | 27. | SZIGETI Fanni | HUN | 52.209 | ||
3 | (4) | 190. | MELLER Daria | POL-JUV | 54.704 | ||
4 | (3) | 184. | URTÁNE Kristine | LAT | 54.918 | ||
RACE: 136 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 17. | PIESYKOVA Jana | SVK-SKMA | 1:00.728 | ||
2 | (1) | 194. | KUBELKOVÁ Nikola | CZE | 1:13.361 | ||
3 | (2) | 41. | KOZŁOWSKA Natalia | POL-JUV | 1:26.492 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 1:45.563 | ||
2 | (4) | 27. | SZIGETI Fanni | HUN | 1:45.659 | ||
3 | (1) | 138. | VLASOVA Sofiya | UKR | 1:45.818 | ||
4 | (2) | 190. | MELLER Daria | POL-JUV | 1:50.173 | ||
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 1:49.244 | ||
2 | (4) | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 1:49.420 | ||
3 | (1) | 41. | KOZŁOWSKA Natalia | POL-JUV | 1:52.178 | ||
4 | (3) | 184. | URTÁNE Kristine | LAT | 1:56.197 | ||
RACE: 149 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | 1:58.213 | ||
2 | (2) | 99. | BZURA Paula | POL | 1:58.530 | ||
3 | (1) | 9. | STRAKOVÁ Petra | CZE | 1:59.495 | ||
4 | (3) | 43. | ŚWIRYDOWICZ Ewelina | POL-JUV | 2:04.427 | ||
RACE: 150 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 1:50.233 | ||
2 | (1) | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 1:50.619 | ||
3 | (2) | 194. | KUBELKOVÁ Nikola | CZE | 1:50.828 | ||
4 | (3) | 17. | PIESYKOVA Jana | SVK-SKMA | 2:20.757 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 171 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 1:46.415 | ||
2 | (1) | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 1:46.461 | ||
3 | (2) | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 1:46.542 | ||
4 | (4) | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 1:51.671 | ||
RACE: 172 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 99. | BZURA Paula | POL | 1:45.108 | ||
2 | (2) | 27. | SZIGETI Fanni | HUN | 1:45.286 | ||
3 | (1) | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 1:45.745 | ||
4 | (3) | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | 1:49.799 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 192 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 1:45.359 | ||
2 | (2) | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 1:45.420 | ||
3 | (4) | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 2:37.931 | ||
- | (3) | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | DQ. | impeding | |
RACE: 193 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 99. | BZURA Paula | POL | 1:42.420 | ||
2 | (3) | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 1:42.493 | ||
3 | (4) | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 1:42.889 | ||
4 | (2) | 27. | SZIGETI Fanni | HUN | 1:42.986 |
Sanok Cup, Sanok, POL, Danubia & E-European Cup Series live/ split, 23.11. - 25.11.2007
Overall Classification
JUNIOR B WOMEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 99. | BZURA Paula | POL | 1. 3. 1. | 81 | 5 | |
2. | 28. | TRESZNER Barbara | HUN | 2. 2. 2. | 63 | 6 | |
3. | 122. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 4. 1. 5. | 42 | 10 | |
4. | 173. | PASHCHENKO Olena | UKR | 3. 4. 6. | 21 | 13 | |
5. | 181. | PODWYSOCKA Beata | POL | 5. 5. 3. | 18 | 13 | |
6. | 27. | SZIGETI Fanni | HUN | 6. 10. 4. | 11 | 20 | |
7. | 39. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 9. 7. 7. | 23 | ||
8. | 44. | TWAROWSKA Anna | POL-JUV | 11. 6. 8. | 25 | ||
9. | 9. | STRAKOVÁ Petra | CZE | 10. 8. 12. | 30 | ||
10. | 190. | MELLER Daria | POL-JUV | 7. 11. 13. | 31 | ||
11. | 194. | KUBELKOVÁ Nikola | CZE | 8. 14. 10. | 32 | ||
12. | 138. | VLASOVA Sofiya | UKR | 16. 9. 9. | 34 | ||
13. | 184. | URTÁNE Kristine | LAT | 13. 12. 14. | 39 | ||
14. | 41. | KOZŁOWSKA Natalia | POL-JUV | 16. 15. 11. | 42 | ||
15. | 17. | PIESYKOVA Jana | SVK-SKMA | 14. 13. 16. | 43 | ||
16. | 43. | ŚWIRYDOWICZ Ewelina | POL-JUV | 12. 16. 15. | 43 | ||
17. | 84. | STARUCHOWICZ Patrycja | POL-MOSIR | 15. 16. 17. | 48 |