Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 75 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 204. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 53.208 | ||
2 | (3) | 39. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 53.624 | ||
3 | (2) | 215. | CEBENAY Muhammet Melik | TUR | 55.051 | ||
4 | (4) | 3. | HAMPTON Cian Michael | AUT | 59.754 | ||
RACE: 76 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 222. | DOVHOPOLYI Artemii | UKR | 51.069 | ||
2 | (2) | 38. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 54.431 | ||
3 | (4) | 20. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL | 55.128 | ||
4 | (3) | 30. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 57.676 | ||
RACE: 77 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 169. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 52.720 | ||
2 | (2) | 87. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 55.348 | ||
3 | (4) | 130. | BAŁĘCZNY Mariusz | POL-ORL | 56.671 | ||
4 | (3) | 205. | VASTUSKO Sergej | SVK-STEZ | 1:04.244 | ||
RACE: 78 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 223. | KHOKHELKO Tymofii | UKR | 53.148 | ||
2 | (3) | 86. | MAJOR Dominik | HUN-JSE | 54.527 | ||
3 | (4) | 107. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 56.948 | ||
4 | (2) | 18. | GEORGIEV Vasil | BUL | 59.197 | ||
RACE: 79 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 168. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 51.177 | ||
2 | (3) | 113. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 52.275 | ||
3 | (2) | 94. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 52.789 | ||
4 | (1) | 197. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 59.307 | ||
RACE: 80 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 167. | KHRIAPIN Vladislav | RUS-PET | 49.068 | ||
2 | (3) | 106. | KRASNICKIS Ralfs | LAT-SPARS | 55.533 | ||
3 | (2) | 175. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 55.649 | ||
RACE: 81 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 19. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL | 53.241 | ||
2 | (3) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 53.377 | ||
3 | (2) | 127. | NEVRODA Danil | UKR | 54.032 | ||
4 | (4) | 166. | AIRAPETOV Georgii | RUS-PET | 57.265 | ||
JUNIOR D BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 154 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 169. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 51.031 | ||
2 | (2) | 223. | KHOKHELKO Tymofii | UKR | 51.119 | ||
3 | (3) | 204. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 52.035 | ||
4 | (4) | 106. | KRASNICKIS Ralfs | LAT-SPARS | 56.674 | ||
RACE: 155 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 222. | DOVHOPOLYI Artemii | UKR | 49.321 | ||
2 | (3) | 86. | MAJOR Dominik | HUN-JSE | 54.864 | ||
3 | (4) | 87. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 58.869 | ||
- | (2) | 39. | POPL Matěj | CZE-BZKP | - | impr. racing suit | |
RACE: 156 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 168. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 50.327 | ||
2 | (2) | 113. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 50.641 | ||
3 | (3) | 19. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL | 51.752 | ||
4 | (4) | 127. | NEVRODA Danil | UKR | 54.929 | ||
RACE: 157 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 167. | KHRIAPIN Vladislav | RUS-PET | 48.330 | ||
2 | (3) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 51.733 | ||
3 | (4) | 38. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 52.358 | ||
4 | (2) | 94. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 52.397 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 175 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 168. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 50.138 | ||
2 | (2) | 169. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 50.228 | ||
3 | (3) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 51.841 | ||
4 | (4) | 86. | MAJOR Dominik | HUN-JSE | 52.126 | ||
RACE: 176 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 167. | KHRIAPIN Vladislav | RUS-PET | 48.381 | ||
2 | (2) | 222. | DOVHOPOLYI Artemii | UKR | 48.509 | ||
3 | (3) | 113. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 51.637 | ||
4 | (4) | 223. | KHOKHELKO Tymofii | UKR | 52.502 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 195 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 197. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 58.517 | ||
2 | (2) | 3. | HAMPTON Cian Michael | AUT | 58.526 | ||
- | (3) | 205. | VASTUSKO Sergej | SVK-STEZ | - | impeding | |
RACE: 196 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 166. | AIRAPETOV Georgii | RUS-PET | 57.912 | ||
2 | (4) | 18. | GEORGIEV Vasil | BUL | 58.304 | ||
3 | (3) | 30. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:09.027 | ||
- | (1) | 107. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | - | off track | |
RACE: 197 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 175. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 54.305 | ||
2 | (2) | 20. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL | 55.724 | ||
3 | (1) | 215. | CEBENAY Muhammet Melik | TUR | 1:01.412 | ||
4 | (4) | 130. | BAŁĘCZNY Mariusz | POL-ORL | 1:39.248 | ||
RACE: 198 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 94. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 53.846 | ||
2 | (2) | 127. | NEVRODA Danil | UKR | 54.263 | ||
3 | (3) | 106. | KRASNICKIS Ralfs | LAT-SPARS | 56.146 | ||
RACE: 199 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 87. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 54.754 | ||
2 | (2) | 204. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 1:09.909 | ||
- | (1) | 19. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL | - | impeding | |
- | (3) | 38. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | - | impeding | |
RACE: 200 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 223. | KHOKHELKO Tymofii | UKR | 51.933 | ||
2 | (1) | 113. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 52.009 | ||
3 | (2) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 52.263 | ||
4 | (3) | 86. | MAJOR Dominik | HUN-JSE | 52.720 | ||
RACE: 201 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 167. | KHRIAPIN Vladislav | RUS-PET | 48.248 | ||
2 | (2) | 222. | DOVHOPOLYI Artemii | UKR | 48.350 | ||
3 | (3) | 168. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 49.464 | ||
4 | (4) | 169. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 49.972 |
Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 167. | KHRIAPIN Vladislav | RUS-PET | 34 | 1 | 0:48.248 | ||
2. | A | 2. | 222. | DOVHOPOLYI Artemii | UKR | 21 | 2 | 0:48.350 | ||
3. | A | 3. | 168. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 13 | 3 | 0:49.464 | ||
4. | A | 4. | 169. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 8 | 4 | 0:49.972 | ||
5. | B | 1. | 223. | KHOKHELKO Tymofii | UKR | 5 | 5 | 0:51.119 | ||
6. | B | 2. | 113. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 3 | 6 | 0:50.641 | ||
7. | B | 3. | 4. | WOLF Tobias | AUT | 2 | 7 | 0:51.733 | ||
8. | B | 4. | 86. | MAJOR Dominik | HUN-JSE | 1 | 8 | 0:52.126 | ||
9. | C | 1. | 87. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 9 | 0:54.754 | |||
10. | C | 2. | 204. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 10 | 0:52.035 | |||
11. | C | - | 19. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL | 11 | 0:51.752 | |||
12. | C | - | 38. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 12 | 0:52.358 | |||
13. | D | 1. | 94. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 13 | 0:52.397 | |||
14. | D | 2. | 127. | NEVRODA Danil | UKR | 14 | 0:54.032 | |||
15. | D | 3. | 106. | KRASNICKIS Ralfs | LAT-SPARS | 15 | 0:55.533 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
16. | A | - | 39. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 16 | 0:53.624 | |||
FINAL | ||||||||||
17. | E | 1. | 175. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 17 | 0:54.305 | |||
18. | E | 2. | 20. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL | 18 | 0:55.128 | |||
19. | E | 3. | 215. | CEBENAY Muhammet Melik | TUR | 19 | 0:55.051 | |||
20. | E | 4. | 130. | BAŁĘCZNY Mariusz | POL-ORL | 20 | 0:56.671 | |||
21. | F | 1. | 166. | AIRAPETOV Georgii | RUS-PET | 21 | 0:57.265 | |||
22. | F | 2. | 18. | GEORGIEV Vasil | BUL | 22 | 0:58.304 | |||
23. | F | 3. | 30. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 23 | 0:57.676 | |||
24. | F | - | 107. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 24 | 0:56.948 | |||
25. | G | 1. | 197. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 25 | 0:58.517 | |||
26. | G | 2. | 3. | HAMPTON Cian Michael | AUT | 26 | 0:58.526 | |||
27. | G | - | 205. | VASTUSKO Sergej | SVK-STEZ | 27 | 1:04.244 |