Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 103. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:52.965 | ||
2 | (2) | 188. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 2:01.527 | ||
3 | (1) | 173. | ŠPAN Dina | SLO | 2:02.212 | ||
4 | (6) | 58. | HOMOLKOVÁ Veronika | CZE-NACH | 2:21.536 | ||
- | (3) | 119. | WOJNAR Kinga | POL-ORL | - | no start | |
- | (4) | 85. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | - | impeding | |
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 84. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:04.515 | ||
2 | (4) | 59. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:04.673 | ||
3 | (5) | 118. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 2:04.999 | ||
4 | (2) | 89. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 2:05.134 | ||
5 | (1) | 26. | VANJAK Veronika | CRO | 2:28.419 | ||
- | (3) | 142. | SZELER Oliwia | POL | - | 2 false starts | |
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 156. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:58.405 | ||
2 | (5) | 135. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:59.118 | ||
3 | (2) | 62. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 2:01.767 | ||
4 | (3) | 189. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:15.659 | ||
- | (1) | 219. | ARTEMENKO Daria | UKR | - | 2 false starts | |
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 155. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:55.491 | ||
2 | (2) | 104. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:55.964 | ||
3 | (5) | 115. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:56.711 | ||
4 | (1) | 9. | PETROVA Michaela | BUL | 2:01.208 | ||
5 | (4) | 210. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | NO TIME | finished | |
RACE: 5 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 105. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:47.634 | ||
2 | (1) | 134. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:55.658 | ||
3 | (5) | 42. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 2:09.771 | ||
4 | (2) | 25. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 2:15.177 | ||
- | (4) | 218. | ADAMENKO Kseniya | UKR | - | no start | |
RACE: 6 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:03.553 | ||
2 | (4) | 141. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 2:03.796 | ||
3 | (2) | 209. | HAN Aybuke | TUR | 2:04.071 | ||
4 | (6) | 65. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:08.682 | ||
5 | (5) | 179. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 2:21.683 | ||
- | (3) | 91. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | - | no start | |
RACE: 7 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 180. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 1:51.060 | ||
2 | (5) | 157. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:51.858 | ||
3 | (3) | 211. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:52.564 | ||
4 | (1) | 92. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:52.684 | ||
5 | (2) | 63. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:02.157 | ||
6 | (4) | 34. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 2:08.761 | ||
RACE: 8 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 2:00.832 | ||
2 | (3) | 76. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:01.225 | ||
3 | (1) | 64. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 2:01.772 | ||
4 | (6) | 43. | KUBÍKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:06.718 | ||
5 | (5) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 2:11.154 | ||
6 | (2) | 8. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 2:14.590 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 28 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 155. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:50.296 | ||
2 | (1) | 157. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:50.616 | ||
3 | (2) | 103. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:50.795 | ||
4 | (6) | 59. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:53.011 | ||
5 | (5) | 141. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:55.573 | ||
6 | (4) | 134. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | NO TIME | finished | |
RACE: 29 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 180. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 1:53.180 | ||
2 | (4) | 156. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:54.848 | ||
3 | (6) | 84. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:56.280 | ||
4 | (3) | 104. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:56.355 | ||
5 | (5) | 188. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:56.440 | ||
6 | (2) | 211. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 2:09.105 | ||
RACE: 30 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:47.580 | ||
2 | (5) | 76. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:50.144 | ||
3 | (4) | 35. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:51.110 | ||
4 | (6) | 44. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:52.790 | ||
5 | (2) | 115. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:54.928 | ||
6 | (3) | 135. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:57.382 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 41 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 210. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 2:06.189 | ||
2 | (1) | 34. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 2:07.023 | ||
3 | (2) | 8. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 2:14.054 | ||
RACE: 42 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 189. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:13.052 | ||
2 | (1) | 63. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:13.589 | ||
3 | (2) | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 2:16.449 | ||
4 | (4) | 58. | HOMOLKOVÁ Veronika | CZE-NACH | 2:18.516 | ||
5 | (5) | 179. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 2:22.504 | ||
6 | (6) | 26. | VANJAK Veronika | CRO | 2:29.306 | ||
RACE: 43 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 1:54.550 | ||
2 | (3) | 89. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:55.156 | ||
3 | (2) | 9. | PETROVA Michaela | BUL | 1:57.727 | ||
4 | (4) | 43. | KUBÍKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 2:04.325 | ||
5 | (6) | 25. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 2:09.331 | ||
6 | (5) | 65. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:13.694 | ||
RACE: 44 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 64. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:56.400 | ||
2 | (4) | 209. | HAN Aybuke | TUR | 1:56.609 | ||
3 | (5) | 118. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 1:58.828 | ||
4 | (6) | 42. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 1:59.175 | ||
5 | (3) | 173. | ŠPAN Dina | SLO | 2:10.163 | ||
6 | (1) | 62. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 2:12.994 | ||
RACE: 45 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 188. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:53.789 | ||
2 | (1) | 115. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:55.709 | ||
3 | (4) | 135. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:56.335 | ||
4 | (2) | 141. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:57.003 | ||
5 | (6) | 134. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:57.331 | ||
- | (5) | 211. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | - | no finish | |
RACE: 46 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:49.093 | ||
2 | (2) | 35. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:49.884 | ||
3 | (5) | 84. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:51.511 | ||
4 | (3) | 44. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:51.514 | ||
5 | (6) | 104. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:56.049 | ||
6 | (4) | 59. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 2:04.840 | ||
RACE: 47 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 76. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:51.611 | ||
2 | (3) | 155. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:52.431 | ||
3 | (6) | 156. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:52.510 | ||
4 | (1) | 105. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:52.928 | ||
4 | (5) | 180. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 1:52.928 | ||
6 | (4) | 157. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 1:53.067 |
Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 76. | DOBRÁN Flóra | HUN | 34 | 1 | 1:50.144 | ||
2. | A | 2. | 155. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 21 | 2 | 1:50.296 | ||
3. | A | 3. | 156. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 13 | 3 | 1:52.510 | ||
4. | A | 4. | 105. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:47.580 | ||
5. | A | 4. | 180. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK-PRK | 8 | 5 | 1:51.060 | ||
6. | A | 6. | 157. | TUROVEROVA Mariia | RUS-PET | 3 | 6 | 1:50.616 | ||
7. | B | 1. | 103. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2 | 7 | 1:49.093 | ||
8. | B | 2. | 35. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1 | 8 | 1:49.884 | ||
9. | B | 3. | 84. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 9 | 1:51.511 | |||
10. | B | 4. | 44. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 10 | 1:51.514 | |||
11. | B | 5. | 104. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 11 | 1:55.964 | |||
12. | B | 6. | 59. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 12 | 1:53.011 | |||
13. | C | 1. | 188. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 13 | 1:53.789 | |||
14. | C | 2. | 115. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 14 | 1:54.928 | |||
15. | C | 3. | 135. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 15 | 1:56.335 | |||
16. | C | 4. | 141. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 16 | 1:55.573 | |||
17. | C | 5. | 134. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 17 | 1:55.658 | |||
18. | C | - | 211. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 18 | 1:52.564 | |||
19. | D | 1. | 64. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 19 | 1:56.400 | |||
20. | D | 2. | 209. | HAN Aybuke | TUR | 20 | 1:56.609 | |||
21. | D | 3. | 118. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 21 | 1:58.828 | |||
22. | D | 4. | 42. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 22 | 1:59.175 | |||
23. | D | 5. | 173. | ŠPAN Dina | SLO | 23 | 2:02.212 | |||
24. | D | 6. | 62. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 24 | 2:01.767 | |||
25. | E | 1. | 92. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 25 | 1:52.684 | |||
26. | E | 2. | 89. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 26 | 1:55.156 | |||
27. | E | 3. | 9. | PETROVA Michaela | BUL | 27 | 1:57.727 | |||
28. | E | 4. | 43. | KUBÍKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 28 | 2:04.325 | |||
29. | E | 5. | 25. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 29 | 2:09.331 | |||
30. | E | 6. | 65. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 30 | 2:08.682 | |||
31. | F | 1. | 189. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 31 | 2:13.052 | |||
32. | F | 2. | 63. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 32 | 2:02.157 | |||
33. | F | 3. | 1. | PILTZ Sophie | AUT | 33 | 2:11.154 | |||
34. | F | 4. | 58. | HOMOLKOVÁ Veronika | CZE-NACH | 34 | 2:18.516 | |||
35. | F | 5. | 179. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 35 | 2:21.683 | |||
36. | F | 6. | 26. | VANJAK Veronika | CRO | 36 | 2:28.419 | |||
37. | G | 1. | 210. | ŞİMŞEK Dilruba | TUR | 37 | 2:06.189 | |||
38. | G | 2. | 34. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 38 | 2:07.023 | |||
39. | G | 3. | 8. | PAVLOVA Bogoslava | BUL | 39 | 2:14.054 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 219. | ARTEMENKO Daria | UKR | 43 | NO TIME | ||||
A | - | 142. | SZELER Oliwia | POL | 43 | NO TIME | ||||
A | - | 85. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 43 | NO TIME |