2024 MASA Championship Danbury CT USA, 02.03. - 02.03.2024
Heat Results
2. Distance | |||||||
DIVISION 9 HEATS 222 m | |||||||
RACE: 47 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 60. | GAVRILOVSKAYA Dariana | USA-FMSC | 33.220 | ||
2 | (3) | 62. | PRIETO ACEVEDO Danna Isabella | USA-CSSC | 42.850 | ||
3 | (2) | 58. | HONG Alexander | USA-BSS | 43.440 | ||
RACE: 48 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | SOBUE Mia | USA-DSSC | 33.860 | ||
2 | (2) | 57. | GOWDA Daiwik | USA-DSSC | 34.330 | ||
3 | (1) | 63. | KELLER Rainer | USA-CSSC | 43.210 | ||
4 | (3) | 61. | SOBUE Tara | USA-DSSC | 44.770 | ||
DIVISION 9 FINAL 222 m | |||||||
RACE: 64 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 60. | GAVRILOVSKAYA Dariana | USA-FMSC | 32.140 | ||
2 | (4) | 62. | PRIETO ACEVEDO Danna Isabella | USA-CSSC | 34.290 | ||
3 | (3) | 57. | GOWDA Daiwik | USA-DSSC | 34.420 | ||
4 | (2) | 59. | SOBUE Mia | USA-DSSC | 34.650 | ||
5 | (6) | 58. | HONG Alexander | USA-BSS | 34.990 | ||
6 | (7) | 61. | SOBUE Tara | USA-DSSC | 38.630 |
2024 MASA Championship Danbury CT USA, 02.03. - 02.03.2024
Distance Classification
DIVISION 9 222 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 60. | GAVRILOVSKAYA Dariana | USA-FMSC | 100 | 1 | 0:32.140 | ||
2. | A | 2. | 62. | PRIETO ACEVEDO Danna Isabella | USA-CSSC | 85 | 2 | 0:34.290 | ||
3. | A | 3. | 57. | GOWDA Daiwik | USA-DSSC | 72.2 | 3 | 0:34.330 | ||
4. | A | 4. | 59. | SOBUE Mia | USA-DSSC | 61.4 | 4 | 0:33.860 | ||
5. | A | 5. | 58. | HONG Alexander | USA-BSS | 52.2 | 5 | 0:34.990 | ||
6. | A | 6. | 61. | SOBUE Tara | USA-DSSC | 44.3 | 6 | 0:38.630 | ||
HEATS | ||||||||||
7. | A | 3. | 63. | KELLER Rainer | USA-CSSC | 7 | 0:43.210 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 222 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 60. | GAVRILOVSKAYA Dariana | USA-FMSC | 100 | 1 | 0:32.140 | ||
2. (2.) | A | 2. | 62. | PRIETO ACEVEDO Danna Isabella | USA-CSSC | 85 | 2 | 0:34.290 | ||
3. (4.) | A | 4. | 59. | SOBUE Mia | USA-DSSC | 61.4 | 4 | 0:33.860 | ||
4. (6.) | A | 6. | 61. | SOBUE Tara | USA-DSSC | 44.3 | 6 | 0:38.630 |
Splitted Distance Classification
MEN 222 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (3.) | A | 3. | 57. | GOWDA Daiwik | USA-DSSC | 72.2 | 3 | 0:34.330 | ||
2. (5.) | A | 5. | 58. | HONG Alexander | USA-BSS | 52.2 | 5 | 0:34.990 | ||
HEATS | ||||||||||
3. (7.) | A | 3. | 63. | KELLER Rainer | USA-CSSC | 7 | 0:43.210 |