Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 40 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 104. | IMRE Emil | ROU | 2:40.981 | ||
2 | (5) | 32. | CAKÓ Dávid | HUN | 2:41.870 | ||
3 | (4) | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 2:46.693 | ||
4 | (1) | 2. | RAINER Philemon | AUT | 2:57.117 | ||
5 | (2) | 88. | GRYCNER Rafał | POL | 3:07.739 | ||
RACE: 41 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 2:34.783 | ||
2 | (2) | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 2:36.377 | ||
3 | (5) | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:36.651 | ||
4 | (1) | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 2:37.069 | ||
5 | (3) | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 3:19.136 | ||
- | (4) | 134. | RAZON Semen | UKR-KYIV | - | impeding | |
RACE: 42 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 2:39.303 | ||
2 | (2) | 131. | EREN Menderes | TUR | 2:39.481 | ||
3 | (4) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 2:41.972 | ||
4 | (3) | 90. | PODLAS Dawid | POL | 2:48.938 | ||
5 | (1) | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 3:18.483 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 54 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | GRYCNER Rafał | POL | 2:26.418 | ||
2 | (3) | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 2:40.608 | ||
3 | (2) | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 2:41.670 | ||
RACE: 55 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:34.182 | ||
2 | (2) | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 2:34.273 | ||
3 | (3) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 2:35.466 | ||
4 | (5) | 90. | PODLAS Dawid | POL | 2:36.722 | ||
5 | (4) | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 2:41.196 | ||
6 | (6) | 2. | RAINER Philemon | AUT | 2:52.444 | ||
RACE: 56 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 2:29.578 | ||
2 | (5) | 104. | IMRE Emil | ROU | 2:30.366 | ||
3 | (3) | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 2:30.467 | ||
4 | (4) | 131. | EREN Menderes | TUR | 2:30.584 | ||
5 | (2) | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 2:34.367 | ||
6 | (6) | 32. | CAKÓ Dávid | HUN | 2:38.687 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 86 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 43.897 | ||
2 | (2) | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 44.772 | ||
3 | (3) | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 47.113 | ||
4 | (4) | 2. | RAINER Philemon | AUT | 52.400 | ||
RACE: 87 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 44.603 | ||
2 | (2) | 131. | EREN Menderes | TUR | 44.694 | ||
3 | (3) | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 45.683 | ||
4 | (1) | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 46.224 | ||
RACE: 88 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 43.040 | ||
2 | (4) | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 45.552 | ||
3 | (1) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 46.164 | ||
- | (3) | 88. | GRYCNER Rafał | POL | - | no start | |
RACE: 89 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 104. | IMRE Emil | ROU | 46.354 | ||
2 | (3) | 134. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 48.689 | ||
3 | (1) | 90. | PODLAS Dawid | POL | 1:11.250 | advanced | |
- | (2) | 32. | CAKÓ Dávid | HUN | - | impeding | |
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 115 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 46.054 | ||
2 | (1) | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:10.925 | ||
RACE: 116 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 46.772 | ||
2 | (2) | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 47.002 | ||
3 | (3) | 2. | RAINER Philemon | AUT | 51.856 | ||
RACE: 117 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 45.098 | ||
2 | (3) | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 46.333 | ||
3 | (4) | 104. | IMRE Emil | ROU | 46.527 | ||
4 | (2) | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:11.258 | ||
RACE: 118 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 42.876 | ||
2 | (2) | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 45.495 | ||
3 | (5) | 90. | PODLAS Dawid | POL | 45.664 | ||
4 | (4) | 134. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 1:18.074 | ||
- | (3) | 131. | EREN Menderes | TUR | - | impeding | |
JUNIOR A MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 134 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 46.081 | ||
2 | (1) | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 46.175 | ||
3 | (2) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 46.307 | ||
4 | (3) | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 47.050 | ||
5 | (4) | 2. | RAINER Philemon | AUT | 52.331 | ||
RACE: 135 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 45.186 | ||
2 | (2) | 104. | IMRE Emil | ROU | 45.286 | ||
3 | (1) | 90. | PODLAS Dawid | POL | 1:08.495 | ||
- | (4) | 134. | RAZON Semen | UKR-KYIV | - | impeding | |
RACE: 136 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 43.343 | ||
2 | (3) | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 43.543 | ||
3 | (4) | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 45.525 | ||
4 | (1) | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 54.222 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 166 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:41.723 | ||
2 | (1) | 32. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:42.159 | ||
3 | (4) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 1:42.179 | ||
4 | (2) | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 1:47.110 | ||
RACE: 167 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 1:28.949 | ||
2 | (4) | 131. | EREN Menderes | TUR | 1:30.630 | ||
3 | (3) | 88. | GRYCNER Rafał | POL | 1:31.686 | ||
4 | (1) | 90. | PODLAS Dawid | POL | 1:39.997 | ||
RACE: 168 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 1:38.038 | ||
2 | (2) | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 1:38.124 | ||
3 | (3) | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 1:40.906 | ||
4 | (4) | 2. | RAINER Philemon | AUT | 1:51.764 | ||
RACE: 169 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:31.733 | ||
2 | (4) | 104. | IMRE Emil | ROU | 1:31.821 | ||
3 | (1) | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:33.678 | ||
4 | (3) | 134. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 2:08.107 | ||
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 188 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 1:40.215 | ||
2 | (1) | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 1:40.369 | ||
3 | (3) | 2. | RAINER Philemon | AUT | 1:56.081 | ||
4 | (4) | 134. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 1:56.262 | ||
RACE: 189 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | GRYCNER Rafał | POL | 1:31.440 | ||
2 | (3) | 90. | PODLAS Dawid | POL | 1:32.128 | ||
3 | (2) | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:32.491 | ||
4 | (4) | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 1:40.178 | ||
RACE: 190 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 1:32.900 | ||
2 | (3) | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 1:34.701 | ||
3 | (4) | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:19.141 | advanced | |
- | (1) | 131. | EREN Menderes | TUR | - | yellow card | |
RACE: 191 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 1:33.718 | ||
2 | (3) | 104. | IMRE Emil | ROU | 1:34.870 | ||
3 | (2) | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:34.916 | ||
4 | (4) | 32. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:36.711 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 214 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:42.802 | ||
2 | (4) | 134. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 1:43.606 | ||
3 | (2) | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 1:45.736 | ||
4 | (3) | 2. | RAINER Philemon | AUT | 1:50.933 | ||
RACE: 215 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | GRYCNER Rafał | POL | 1:29.673 | ||
2 | (3) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 1:32.843 | ||
3 | (4) | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 1:35.617 | ||
4 | (2) | 90. | PODLAS Dawid | POL | 1:52.275 | ||
RACE: 216 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:55.512 | ||
2 | (2) | 32. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:55.599 | ||
RACE: 217 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 1:28.979 | ||
2 | (1) | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 1:31.497 | ||
3 | (4) | 104. | IMRE Emil | ROU | 1:31.837 | ||
4 | (3) | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 1:32.644 | ||
5 | (5) | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:06.447 |
Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013
Overall Classification
JUNIOR A MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 33. | LIU Shaolin Sándor | HUN | 1. 4. 1. | 76 | 6 | |
2. | 103. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 5. 2. 2. | 47 | 9 | |
3. | 89. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 7. 1. 5. | 39 | 13 | |
4. | 104. | IMRE Emil | ROU | 2. 6. 3. | 34 | 11 | |
5. | 7. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 8. 3. 4. | 21 | 15 | |
6. | 34. | VARNYÚ Alex | HUN | 3. 5. 6. | 13 | 14 | |
7. | 131. | EREN Menderes | TUR | 4. 14. 17. | 8 | 35 | |
8. | 32. | CAKÓ Dávid | HUN | 6. 17. 7. | 3 | 30 | |
9. | 90. | PODLAS Dawid | POL | 10. 7. 11. | 28 | ||
10. | 24. | PROKOP Michal | CZE | 9. 11. 9. | 29 | ||
11. | 91. | SKORULSKI Michał | POL | 11. 10. 10. | 31 | ||
12. | 87. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 14. 9. 12. | 35 | ||
13. | 88. | GRYCNER Rafał | POL | 13. 17. 8. | 38 | ||
14. | 134. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 17. 8. 13. | 38 | ||
15. | 2. | RAINER Philemon | AUT | 12. 13. 15. | 40 | ||
16. | 75. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 15. 12. 14. | 41 |