7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 65 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 2:41.644 | ||
2 | (5) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:42.061 | ||
3 | (2) | 132. | POPŁAWSKI Dawid | POL-JUV | 2:51.459 | ||
4 | (7) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 2:51.581 | ||
5 | (1) | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 3:06.090 | ||
6 | (3) | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 3:20.034 | ||
- | (4) | 124. | DĘBSKI Paweł | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 66 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 2:45.809 | ||
2 | (6) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:45.952 | ||
3 | (1) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 2:46.641 | ||
4 | (2) | 58. | CECH Danielius | LTU | 2:48.637 | ||
5 | (4) | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | 2:49.105 | ||
6 | (7) | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 3:06.874 | ||
7 | (5) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 67 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 3:00.225 | ||
2 | (1) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 3:00.428 | ||
3 | (6) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 3:02.643 | ||
4 | (7) | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 3:13.943 | ||
5 | (3) | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 3:14.127 | ||
6 | (5) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 3:38.289 | advanced | |
- | (4) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | - | impeding | |
RACE: 68 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:46.076 | ||
2 | (3) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 2:46.699 | ||
3 | (1) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 2:46.757 | ||
4 | (5) | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 2:51.770 | ||
5 | (4) | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:51.783 | ||
6 | (2) | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 2:52.194 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 75 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 3:01.673 | ||
2 | (1) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 3:13.709 | ||
3 | (4) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 3:26.885 | ||
- | (2) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | - | impeding | |
- | (5) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | - | impeding | |
- | (6) | 132. | POPŁAWSKI Dawid | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 76 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 2:56.920 | ||
2 | (2) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:57.031 | ||
3 | (4) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 3:01.409 | ||
4 | (3) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 3:04.766 | ||
5 | (7) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 3:05.459 | ||
6 | (5) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | NO TIME | finished | |
- | (6) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | - | no start | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 91 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 2:51.127 | ||
2 | (4) | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 2:51.405 | ||
3 | (2) | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 2:57.787 | ||
4 | (3) | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 3:00.104 | ||
5 | (1) | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 3:31.381 | ||
- | (5) | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | - | off track | |
RACE: 92 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | CECH Danielius | LTU | 2:47.760 | ||
2 | (3) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 2:47.897 | ||
3 | (2) | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | 2:48.664 | ||
4 | (4) | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 2:53.043 | ||
5 | (5) | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 3:04.050 | ||
6 | (6) | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 3:14.818 | ||
RACE: 93 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 2:45.880 | ||
2 | (1) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 2:47.583 | ||
3 | (2) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 2:53.694 | ||
RACE: 94 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 3:07.858 | ||
2 | (2) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 3:09.846 | ||
3 | (3) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 3:11.129 | ||
4 | (4) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 3:12.455 | ||
5 | (5) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 3:13.551 | ||
6 | (6) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 3:17.392 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 111 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 49.590 | ||
2 | (3) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 49.755 | ||
3 | (2) | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 54.443 | ||
- | (1) | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | - | 2 false starts | |
RACE: 112 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 46.701 | ||
2 | (3) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 48.806 | ||
3 | (1) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 49.782 | ||
4 | (2) | 58. | CECH Danielius | LTU | 50.830 | ||
5 | (4) | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 52.465 | ||
RACE: 113 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 48.334 | ||
2 | (4) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 50.042 | ||
3 | (1) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 51.773 | ||
4 | (2) | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 52.256 | ||
RACE: 114 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 50.026 | ||
2 | (2) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 51.268 | ||
3 | (4) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 51.419 | ||
4 | (3) | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 55.919 | ||
RACE: 115 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 49.635 | ||
2 | (4) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 49.755 | ||
3 | (1) | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 52.625 | ||
4 | (3) | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 56.209 | ||
RACE: 116 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 48.414 | ||
2 | (5) | 132. | POPŁAWSKI Dawid | POL-JUV | 51.442 | ||
3 | (4) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 51.520 | ||
4 | (2) | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | NO TIME | finished | |
- | (1) | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | - | penalty | |
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 210 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 48.388 | ||
2 | (2) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 48.587 | ||
3 | (4) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | NO TIME | finished | |
- | (3) | 132. | POPŁAWSKI Dawid | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 211 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 48.787 | ||
2 | (1) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 49.075 | ||
3 | (3) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 49.874 | ||
4 | (4) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 51.621 | ||
RACE: 212 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 46.788 | ||
2 | (2) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 48.266 | ||
3 | (3) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 49.887 | ||
4 | (4) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 50.956 | ||
RACE: 213 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 45.724 | ||
2 | (2) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 46.968 | ||
3 | (4) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 49.801 | ||
4 | (3) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 50.115 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 227 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 46.617 | ||
2 | (2) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 47.397 | ||
3 | (3) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 48.410 | ||
4 | (4) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 228 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 45.922 | ||
2 | (2) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 46.752 | ||
3 | (3) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 47.421 | ||
4 | (4) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | NO TIME | finished | |
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 243 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 52.706 | ||
2 | (3) | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 53.834 | ||
3 | (2) | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 54.079 | ||
4 | (4) | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 57.217 | ||
RACE: 244 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 52.329 | ||
2 | (1) | 58. | CECH Danielius | LTU | 52.375 | ||
3 | (4) | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 53.564 | ||
4 | (3) | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:05.241 | ||
RACE: 245 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 50.565 | ||
2 | (3) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 51.164 | ||
3 | (2) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 1:04.351 | ||
RACE: 246 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 50.475 | ||
2 | (3) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 50.556 | ||
3 | (1) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 59.909 | ||
- | (2) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 247 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 48.123 | ||
- | (2) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | - | impeding | |
- | (3) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | - | no finish | |
- | (4) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | - | no finish | |
RACE: 248 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 47.069 | ||
2 | (2) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 48.805 | ||
3 | (3) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 49.012 | ||
4 | (4) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 50.945 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 269 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1:44.371 | ||
2 | (3) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:46.266 | ||
3 | (6) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:46.388 | ||
4 | (1) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 1:46.691 | ||
5 | (4) | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:51.993 | ||
6 | (2) | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 1:55.413 | ||
RACE: 270 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 1:51.777 | ||
2 | (1) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 1:51.784 | ||
3 | (5) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:53.762 | ||
4 | (6) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 1:54.084 | ||
5 | (3) | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | 1:54.509 | ||
6 | (2) | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 2:01.304 | ||
7 | (7) | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 2:11.789 | ||
RACE: 271 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:58.447 | ||
2 | (3) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:58.708 | ||
3 | (2) | 58. | CECH Danielius | LTU | 2:00.357 | ||
4 | (7) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:00.752 | ||
5 | (1) | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 2:01.154 | ||
6 | (4) | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 2:04.574 | ||
- | (6) | 132. | POPŁAWSKI Dawid | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 272 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:05.513 | ||
2 | (2) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 2:07.930 | ||
3 | (1) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 2:08.632 | ||
4 | (6) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 2:09.395 | ||
5 | (3) | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 2:10.536 | ||
6 | (5) | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:10.903 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 279 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:48.824 | ||
2 | (5) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 1:51.733 | ||
3 | (3) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:52.146 | ||
4 | (2) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 2:06.363 | advanced | |
5 | (1) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 2:20.554 | ||
- | (6) | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | - | impeding | |
RACE: 280 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 2:00.439 | ||
2 | (4) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:01.663 | ||
3 | (5) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:02.170 | ||
4 | (3) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 2:02.262 | ||
5 | (2) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 2:03.761 | ||
6 | (6) | 58. | CECH Danielius | LTU | 2:06.581 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 321 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 1:55.931 | ||
2 | (6) | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:56.033 | ||
3 | (5) | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 1:56.165 | ||
4 | (1) | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 1:56.172 | ||
5 | (3) | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 1:56.472 | ||
6 | (7) | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 2:12.315 | ||
7 | (4) | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 2:38.875 | ||
RACE: 322 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:46.912 | ||
2 | (3) | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 1:47.543 | ||
3 | (6) | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:50.334 | ||
4 | (2) | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:51.586 | ||
5 | (4) | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | 2:07.267 | ||
6 | (1) | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 2:27.898 | ||
RACE: 323 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 1:42.848 | ||
2 | (1) | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:43.344 | ||
3 | (2) | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:45.160 | ||
4 | (3) | 58. | CECH Danielius | LTU | 1:45.164 | ||
RACE: 324 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 2:29.559 | ||
2 | (7) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 2:31.118 | ||
3 | (6) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:31.335 | ||
4 | (1) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:31.402 | ||
5 | (5) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:31.418 | ||
6 | (2) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 2:34.592 | ||
7 | (3) | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 2:35.268 | ||
4. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS SUPER FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 337 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 2:50.571 | ||
2 | (2) | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:51.050 | ||
3 | (6) | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 2:51.749 | ||
4 | (4) | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:51.757 | ||
5 | (1) | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:52.162 | ||
6 | (5) | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 2:56.985 |
7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
Overall Classification
JUNIOR C BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 121. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1. 1. 1. 1. | 136 | 4 | |
2. | 35. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2. 2. 4. 2. | 71 | 10 | |
3. | 26. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR-ORS | 3. 6. 2. 3. | 47 | 14 | |
4. | 154. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 27. 3. 3. 5. | 31 | 38 | |
5. | 131. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 4. 5. 5. 4. | 21 | 18 | |
6. | 129. | ŁAJEWSKI Kacper | POL-JUV | 5. 7. 6. 6. | 11 | 24 | |
7. | 135. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 7. 4. 8. 7. | 8 | 26 | |
8. | 133. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 6. 8. 9. 7. | 3 | 30 | |
9. | 18. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 13. 9. 7. 7. | 2 | 36 | |
10. | 204. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 8. 11. 10. 7. | 36 | ||
11. | 126. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 9. 10. 15. 7. | 41 | ||
12. | 211. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 11. 13. 12. 7. | 43 | ||
13. | 66. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 10. 14. 13. 7. | 44 | ||
14. | 58. | CECH Danielius | LTU | 14. 18. 11. 7. | 50 | ||
15. | 130. | NAZARUK Tomasz | POL-JUV | 20. 12. 14. 7. | 53 | ||
16. | 203. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 15. 15. 18. 7. | 55 | ||
17. | 132. | POPŁAWSKI Dawid | POL-JUV | 12. 16. 27. 7. | 62 | ||
18. | 161. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 17. 23. 16. 7. | 63 | ||
19. | 155. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 18. 20. 20. 7. | 65 | ||
20. | 134. | SMALAK Michał | POL-JUV | 16. 27. 17. 7. | 67 | ||
21. | 122. | CABAN Jakub | POL-JUV | 21. 17. 23. 7. | 68 | ||
22. | 123. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 22. 21. 19. 7. | 69 | ||
23. | 127. | JABŁOŃSKI Wiktor | POL-JUV | 23. 19. 21. 7. | 70 | ||
24. | 128. | KODA Mateusz | POL-JUV | 19. 22. 22. 7. | 70 | ||
25. | 156. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 25. 24. 24. 7. | 80 | ||
26. | 125. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 24. 27. 25. 7. | 83 |