Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 28 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 2:50.988 | ||
2 | (4) | 92. | KORECKI Krystian | POL | 2:51.210 | ||
3 | (6) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 2:53.089 | ||
4 | (2) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 2:56.926 | ||
5 | (1) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 3:10.932 | ||
6 | (3) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 3:13.854 | ||
RACE: 29 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:41.862 | ||
2 | (3) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 2:45.704 | ||
3 | (5) | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 2:47.349 | ||
4 | (4) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 3:11.714 | ||
- | (1) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | - | no finish | |
- | (6) | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | - | impeding | |
RACE: 30 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:30.944 | ||
2 | (6) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:31.158 | ||
3 | (5) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 2:32.825 | ||
4 | (1) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 2:34.316 | ||
5 | (2) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 2:34.582 | ||
6 | (4) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 2:34.597 | ||
RACE: 31 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 2:20.421 | ||
2 | (2) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 2:21.185 | ||
3 | (1) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 2:29.304 | ||
4 | (7) | 95. | POPOV Michael | POL | 2:29.516 | ||
5 | (5) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 2:31.762 | ||
6 | (6) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 2:42.231 | ||
7 | (3) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 2:51.452 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 36 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 2:26.629 | ||
2 | (1) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 2:26.945 | ||
3 | (5) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:30.093 | ||
4 | (4) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 2:33.765 | ||
5 | (3) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 2:46.377 | ||
6 | (6) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 3:00.460 | ||
RACE: 37 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 2:33.217 | ||
2 | (3) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 2:35.641 | ||
3 | (1) | 95. | POPOV Michael | POL | 2:38.457 | ||
4 | (4) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 2:43.879 | ||
- | (2) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | - | no start | |
RACE: 38 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:34.969 | ||
2 | (4) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:35.051 | ||
3 | (2) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:35.127 | ||
4 | (5) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 2:35.380 | ||
5 | (3) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 2:39.534 | ||
6 | (6) | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 2:55.911 | ||
RACE: 39 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 2:37.255 | ||
2 | (4) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 2:37.428 | ||
3 | (5) | 92. | KORECKI Krystian | POL | 2:37.718 | ||
4 | (6) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 2:40.135 | ||
5 | (3) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 2:41.929 | ||
6 | (2) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 3:10.050 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 50 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 2:39.839 | ||
2 | (2) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 2:43.807 | ||
3 | (3) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 2:45.892 | ||
4 | (4) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 3:14.327 | ||
RACE: 51 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 2:34.172 | ||
2 | (2) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 2:34.254 | ||
3 | (4) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 2:34.492 | ||
4 | (6) | 95. | POPOV Michael | POL | 2:34.553 | ||
5 | (3) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:34.706 | ||
6 | (5) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 2:36.703 | ||
RACE: 52 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 2:33.354 | ||
2 | (2) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 2:33.502 | ||
3 | (1) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 2:34.605 | ||
4 | (3) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 2:35.564 | ||
5 | (4) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 2:36.634 | ||
6 | (5) | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 2:55.906 | ||
RACE: 53 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 2:37.000 | ||
2 | (6) | 92. | KORECKI Krystian | POL | 2:37.878 | ||
3 | (1) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:38.280 | ||
4 | (3) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:38.711 | ||
5 | (5) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 2:44.018 | ||
6 | (2) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 3:12.827 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 68 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 44.838 | ||
2 | (2) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 45.753 | ||
3 | (4) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 46.167 | ||
4 | (1) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 48.861 | ||
RACE: 69 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 44.949 | ||
2 | (4) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 45.094 | ||
3 | (2) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 46.806 | ||
4 | (3) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 55.845 | ||
RACE: 70 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 47.424 | ||
2 | (2) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 47.491 | ||
3 | (3) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 47.578 | ||
4 | (1) | 92. | KORECKI Krystian | POL | 1:33.823 | ||
RACE: 71 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 44.481 | ||
2 | (4) | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | 45.080 | ||
3 | (5) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 45.769 | ||
4 | (1) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 50.338 | ||
5 | (2) | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 51.981 | ||
RACE: 72 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 46.374 | ||
2 | (4) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 46.556 | ||
3 | (3) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 47.392 | ||
4 | (2) | 95. | POPOV Michael | POL | 47.483 | ||
RACE: 73 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 45.758 | ||
2 | (4) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 45.979 | ||
3 | (2) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 48.709 | ||
4 | (1) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 49.965 | ||
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 80 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | POPOV Michael | POL | 46.784 | ||
2 | (2) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 46.860 | ||
3 | (3) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 49.058 | ||
4 | (4) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 56.422 | ||
RACE: 81 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 92. | KORECKI Krystian | POL | 47.926 | ||
2 | (1) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 48.313 | ||
3 | (3) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 50.440 | ||
4 | (2) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 1:05.668 | ||
RACE: 82 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 44.607 | ||
2 | (2) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 44.723 | ||
3 | (4) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 45.926 | ||
4 | (3) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 47.364 | ||
RACE: 83 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 45.013 | ||
2 | (1) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 45.166 | ||
3 | (2) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 45.780 | ||
4 | (4) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 45.939 | ||
RACE: 84 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 44.645 | ||
2 | (4) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 44.747 | ||
3 | (3) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 46.188 | ||
4 | (2) | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | 46.776 | ||
RACE: 85 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 44.156 | ||
2 | (2) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 44.872 | ||
3 | (3) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 44.959 | ||
4 | (4) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 46.369 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 111 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 43.694 | ||
2 | (99) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 43.807 | ||
3 | (99) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 44.639 | ||
4 | (99) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 44.771 | ||
RACE: 112 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 45.238 | ||
2 | (99) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 45.914 | ||
3 | (99) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 46.037 | ||
4 | (99) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 46.044 | ||
RACE: 113 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | 46.149 | ||
2 | (99) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 46.289 | ||
3 | (99) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 46.426 | ||
4 | (99) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 48.372 | ||
RACE: 114 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 46.458 | ||
2 | (99) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 46.796 | ||
3 | (99) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 1:29.086 | advanced | |
- | (99) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR B MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 128 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 49.082 | ||
2 | (2) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 49.205 | ||
3 | (5) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 49.373 | ||
4 | (3) | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 52.015 | ||
5 | (4) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 1:03.057 | ||
RACE: 129 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 46.720 | ||
2 | (4) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 46.957 | ||
3 | (1) | 95. | POPOV Michael | POL | 47.430 | ||
- | (3) | 92. | KORECKI Krystian | POL | - | no start | |
RACE: 130 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 47.139 | ||
2 | (2) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 47.252 | ||
RACE: 131 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | 46.071 | ||
2 | (5) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 47.575 | ||
3 | (2) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 47.607 | ||
4 | (3) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 1:21.124 | ||
- | (4) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | - | impeding | |
RACE: 132 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 44.923 | ||
2 | (2) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 45.072 | ||
3 | (1) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 45.380 | ||
4 | (4) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 46.745 | ||
RACE: 133 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 43.953 | ||
2 | (2) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 44.174 | ||
3 | (4) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 44.346 | ||
4 | (3) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 44.578 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 148 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:44.503 | ||
2 | (4) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 1:45.207 | ||
3 | (1) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:46.684 | ||
4 | (3) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 1:47.639 | ||
RACE: 149 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 1:35.900 | ||
2 | (5) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 1:36.418 | ||
3 | (3) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 1:36.817 | ||
4 | (2) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:41.539 | ||
5 | (1) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 1:53.748 | ||
RACE: 150 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:38.618 | ||
2 | (3) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 1:38.716 | ||
3 | (1) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 1:38.820 | ||
4 | (2) | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:53.030 | ||
RACE: 151 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:38.269 | ||
2 | (1) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:38.438 | ||
3 | (2) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 1:39.372 | ||
4 | (3) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 2:13.047 | ||
RACE: 152 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:38.111 | ||
2 | (3) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:38.131 | ||
3 | (4) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 1:38.434 | ||
- | (1) | 92. | KORECKI Krystian | POL | - | no start | |
RACE: 153 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 1:42.461 | ||
2 | (2) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:42.582 | ||
3 | (4) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:44.124 | ||
4 | (1) | 95. | POPOV Michael | POL | 1:46.700 | ||
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 160 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:39.444 | ||
2 | (2) | 95. | POPOV Michael | POL | 1:39.745 | ||
3 | (4) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:44.709 | ||
4 | (3) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 2:01.852 | ||
RACE: 161 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:36.290 | ||
2 | (1) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:42.062 | ||
3 | (4) | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 2:11.870 | ||
4 | (3) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 2:13.166 | ||
RACE: 162 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:34.822 | ||
2 | (3) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 1:35.054 | ||
3 | (4) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:35.284 | ||
4 | (1) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 1:36.721 | ||
RACE: 163 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 1:35.537 | ||
2 | (4) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:35.699 | ||
3 | (1) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 1:37.903 | ||
4 | (3) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 1:39.068 | ||
RACE: 164 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:45.716 | ||
2 | (3) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 1:45.783 | ||
3 | (1) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:45.916 | ||
- | (4) | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | - | no start | |
RACE: 165 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 1:35.724 | ||
2 | (2) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:41.341 | ||
3 | (3) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 2:09.192 | ||
- | (4) | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | - | 2 false starts | |
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 184 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:36.285 | ||
2 | (1) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 1:40.032 | ||
3 | (3) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 2:14.720 | ||
RACE: 185 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:33.090 | ||
2 | (2) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 1:33.357 | ||
3 | (3) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 1:35.296 | ||
RACE: 186 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:33.011 | ||
2 | (4) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 1:33.058 | ||
3 | (2) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:33.973 | ||
4 | (1) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:10.929 | ||
RACE: 187 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 1:36.741 | ||
2 | (2) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 1:37.743 | ||
3 | (3) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 1:40.020 | advanced | |
- | (1) | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | - | impeding | |
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 208 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 1:41.162 | ||
2 | (1) | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:43.108 | ||
3 | (3) | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:48.622 | ||
4 | (2) | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 1:50.308 | ||
RACE: 209 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:36.518 | ||
2 | (3) | 95. | POPOV Michael | POL | 1:36.981 | ||
3 | (4) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:44.430 | ||
4 | (2) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 2:14.810 | ||
RACE: 210 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:33.914 | ||
2 | (1) | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 1:34.949 | ||
RACE: 211 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:31.067 | ||
2 | (2) | 93. | MOROZ Jakub | POL | 1:32.922 | ||
3 | (3) | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:33.222 | ||
4 | (4) | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 1:33.295 | ||
RACE: 212 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:32.773 | ||
2 | (1) | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:35.031 | ||
RACE: 213 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 35. | LIU Shaoang | HUN | 1:30.267 | ||
2 | (1) | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:31.496 | ||
3 | (2) | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 1:32.102 | ||
4 | (4) | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 1:33.847 | ||
5 | (5) | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 2:11.995 |
Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013
Overall Classification
JUNIOR B MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 35. | LIU Shaoang | HUN | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 135. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 6. 2. 2. | 45 | 10 | |
3. | 44. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 10. 3. 4. | 21 | 17 | |
4. | 92. | KORECKI Krystian | POL | 2. 19. 26. | 21 | 47 | |
5. | 111. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 4. 4. 6. | 16 | 14 | |
6. | 105. | ANTAL Tamas | ROU | 8. 5. 3. | 13 | 16 | |
7. | 56. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 3. 8. 8. | 13 | 19 | |
8. | 11. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 5. 6. 5. | 10 | 16 | |
9. | 136. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 13. 7. 7. | 27 | ||
10. | 12. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 7. 15. 12. | 34 | ||
11. | 93. | MOROZ Jakub | POL | 14. 14. 9. | 37 | ||
12. | 15. | KOLENC Martin | CRO-MET | 11. 16. 11. | 38 | ||
13. | 94. | NIEŚCIER Karol | POL | 9. 10. 23. | 42 | ||
14. | 78. | RUMAK Beniamin | POL-ORZEL | 18. 11. 13. | 42 | ||
15. | 55. | VIGANTS Endijs | LAT | 17. 17. 14. | 48 | ||
16. | 95. | POPOV Michael | POL | 16. 18. 15. | 49 | ||
17. | 112. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 15. 25. 10. | 50 | ||
18. | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 23. 13. 17. | 53 | ||
19. | 119. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 12. 23. 20. | 55 | ||
20. | 76. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 20. 12. 24. | 56 | ||
21. | 132. | YARDIMCI Fırat | TUR | 26. 9. 22. | 57 | ||
22. | 137. | SALCEANU Eduard | ROU | 19. 22. 18. | 59 | ||
23. | 118. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 21. 20. 19. | 60 | ||
24. | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 26. 21. 16. | 63 | ||
25. | 49. | INDRIKSONS Rudolfs | LAT-KSS | 22. 24. 21. | 67 |