Danubia Series 1, Austrian Open, Vienna, AUT, 13.09. - 15.09.2013
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 52 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 2:29.256 | ||
2 | (3) | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:29.341 | ||
3 | (1) | 68. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 2:33.755 | ||
4 | (2) | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 2:34.054 | ||
5 | (4) | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | 2:38.279 | ||
6 | (6) | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 2:47.880 | ||
RACE: 53 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 2:25.929 | ||
2 | (6) | 91. | IMRE Emil | ROU | 2:26.332 | ||
3 | (4) | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 2:31.873 | ||
4 | (3) | 6. | VOLKAU Aliaksandr | BLR | 2:33.082 | ||
5 | (1) | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 2:55.844 | ||
6 | (2) | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 2:55.872 | ||
RACE: 54 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 2:25.242 | ||
2 | (1) | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 2:25.381 | ||
3 | (4) | 134. | EREN Menderes | TUR | 2:25.661 | ||
4 | (5) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 2:27.431 | ||
5 | (3) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 2:30.774 | ||
6 | (6) | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 2:32.907 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 63 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 2:39.351 | ||
2 | (6) | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 2:40.809 | ||
3 | (3) | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | 2:41.481 | ||
4 | (5) | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 2:58.467 | ||
5 | (4) | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 3:11.796 | ||
- | (1) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | - | impeding | |
RACE: 64 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 2:34.560 | ||
2 | (2) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 2:34.654 | ||
3 | (6) | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 2:37.546 | ||
4 | (5) | 68. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 2:51.113 | ||
5 | (1) | 134. | EREN Menderes | TUR | NO TIME | ||
- | (4) | 6. | VOLKAU Aliaksandr | BLR | - | impeding | |
RACE: 65 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 2:26.651 | ||
2 | (5) | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 2:26.741 | ||
3 | (2) | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 2:27.550 | ||
4 | (1) | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 2:27.875 | ||
5 | (6) | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:29.202 | ||
- | (4) | 91. | IMRE Emil | ROU | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 74 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 43.762 | ||
2 | (2) | 91. | IMRE Emil | ROU | 43.962 | ||
3 | (3) | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 47.682 | ||
4 | (4) | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 1:05.008 | ||
RACE: 75 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 42.879 | ||
2 | (1) | 134. | EREN Menderes | TUR | 1:02.092 | ||
- | (2) | 6. | VOLKAU Aliaksandr | BLR | - | no start | |
RACE: 76 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 45.156 | ||
2 | (2) | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 45.293 | ||
3 | (4) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 45.320 | ||
4 | (1) | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 1:09.393 | ||
RACE: 77 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 44.100 | ||
2 | (2) | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 45.671 | ||
3 | (3) | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | 48.084 | ||
RACE: 78 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 44.289 | ||
2 | (1) | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 46.065 | ||
3 | (2) | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 51.555 | ||
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 158 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 45.994 | ||
2 | (2) | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 46.311 | ||
3 | (4) | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 1:03.523 | ||
4 | (1) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 1:25.176 | ||
RACE: 159 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 43.516 | ||
2 | (2) | 134. | EREN Menderes | TUR | 43.540 | ||
3 | (1) | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | 48.732 | ||
4 | (3) | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 53.703 | ||
RACE: 160 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 43.551 | ||
2 | (2) | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 43.780 | ||
3 | (3) | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 44.356 | ||
4 | (4) | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 44.367 | ||
RACE: 161 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 42.358 | ||
2 | (2) | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 43.433 | ||
3 | (4) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 44.879 | ||
4 | (3) | 91. | IMRE Emil | ROU | 1:20.729 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 170 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 47.155 | ||
2 | (3) | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 47.339 | ||
3 | (2) | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 1:15.004 | ||
- | (1) | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | - | kicking out | |
RACE: 171 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 43.669 | ||
2 | (2) | 134. | EREN Menderes | TUR | 43.817 | ||
3 | (4) | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 45.688 | ||
- | (3) | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | - | 2 false starts | |
RACE: 172 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 91. | IMRE Emil | ROU | 45.392 | ||
2 | (3) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 45.873 | ||
3 | (2) | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 45.949 | ||
4 | (1) | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 46.297 | ||
RACE: 173 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 42.235 | ||
2 | (4) | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 42.345 | ||
3 | (3) | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 42.983 | ||
4 | (2) | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 43.269 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 182 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:38.386 | ||
2 | (3) | 91. | IMRE Emil | ROU | 1:38.635 | ||
3 | (1) | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 1:39.839 | ||
4 | (4) | 134. | EREN Menderes | TUR | 2:04.674 | ||
RACE: 183 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 1:39.134 | ||
2 | (2) | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:39.186 | ||
3 | (1) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:39.722 | ||
4 | (4) | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 1:43.119 | ||
RACE: 184 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:45.863 | ||
2 | (1) | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:47.161 | ||
3 | (2) | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | 1:50.376 | ||
4 | (3) | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 1:56.360 | ||
RACE: 185 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 1:40.559 | ||
2 | (3) | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 1:42.774 | ||
3 | (2) | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 1:52.894 | ||
4 | (1) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 2:22.111 | ||
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 211 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 134. | EREN Menderes | TUR | 1:39.037 | ||
2 | (1) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:39.283 | ||
3 | (3) | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | 1:45.051 | ||
4 | (2) | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 2:07.438 | ||
RACE: 212 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 1:43.473 | ||
2 | (4) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 1:43.669 | ||
3 | (1) | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 1:43.719 | ||
4 | (2) | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 1:55.441 | ||
RACE: 213 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:38.155 | ||
2 | (2) | 91. | IMRE Emil | ROU | 1:38.398 | ||
3 | (3) | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 1:41.378 | ||
4 | (4) | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:57.860 | ||
RACE: 214 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 1:28.330 | ||
2 | (1) | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 1:28.467 | ||
3 | (2) | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:29.653 | ||
4 | (4) | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:33.889 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 238 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 1:43.961 | ||
2 | (2) | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | 1:46.375 | ||
3 | (3) | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 1:56.246 | ||
4 | (4) | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 2:01.805 | ||
RACE: 239 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | EREN Menderes | TUR | 1:41.901 | ||
2 | (3) | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 1:42.051 | ||
3 | (2) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:42.088 | ||
4 | (4) | 24. | PROKOP Michal | CZE | 1:46.728 | ||
RACE: 240 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:30.292 | ||
2 | (1) | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:30.334 | ||
3 | (2) | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:32.767 | ||
4 | (3) | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 1:36.388 | ||
RACE: 241 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 1:32.863 | ||
2 | (2) | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 1:32.961 | ||
3 | (3) | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:33.025 | ||
4 | (4) | 91. | IMRE Emil | ROU | 1:33.242 |
Danubia Series 1, Austrian Open, Vienna, AUT, 13.09. - 15.09.2013
Overall Classification
JUNIOR A MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 103. | STRELKOV Eduard | RUS | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 101. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 2. 2. 5. | 42 | 9 | |
3. | 41. | VARNYÚ Alex | HUN | 4. 3. 3. | 34 | 10 | |
4. | 102. | KOVAL Aleksandr | RUS | 3. 9. 2. | 34 | 14 | |
5. | 80. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 5. 4. 6. | 13 | 15 | |
6. | 91. | IMRE Emil | ROU | 6. 5. 4. | 8 | 15 | |
7. | 90. | GÁL-ORAVECZ István | ROU | 7. 7. 10. | 24 | ||
8. | 79. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 13. 8. 7. | 28 | ||
9. | 81. | SKORULSKI Michał | POL | 9. 11. 8. | 28 | ||
10. | 134. | EREN Menderes | TUR | 11. 10. 9. | 30 | ||
11. | 24. | PROKOP Michal | CZE | 8. 13. 12. | 33 | ||
12. | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 18. 6. 11. | 35 | ||
13. | 45. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 17. 12. 13. | 42 | ||
14. | 49. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 14. 14. 16. | 44 | ||
15. | 68. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 10. 18. 17. | 45 | ||
16. | 25. | ZDÁREK Jan | CZE | 15. 16. 14. | 45 | ||
17. | 27. | RAINER Philemon | AUT-ECV | 16. 15. 15. | 46 | ||
18. | 6. | VOLKAU Aliaksandr | BLR | 12. 18. 17. | 47 |