Danubia Series 4, Slovak Open, Spisska, SVK, 16.12. - 18.12.2011
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 64 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:41.488 | ||
2 | (6) | 15. | TOTH Timea | HUN | 2:41.789 | ||
3 | (5) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 2:42.415 | ||
4 | (2) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 2:50.669 | ||
5 | (3) | 65. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 3:16.960 | ||
- | (4) | 58. | OSENKOWSKA Eliza | POL-MOSIR | - | no finish | |
RACE: 65 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 139. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 2:56.812 | ||
2 | (2) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:56.944 | ||
3 | (5) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:59.528 | ||
4 | (1) | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 3:02.917 | ||
5 | (3) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 3:08.501 | ||
RACE: 66 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:48.315 | ||
2 | (2) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 2:48.670 | ||
3 | (6) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 2:51.402 | ||
4 | (5) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 2:53.046 | ||
5 | (3) | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 2:54.528 | ||
6 | (4) | 55. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 2:54.680 | ||
RACE: 67 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 2:57.857 | ||
2 | (4) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:58.156 | ||
3 | (2) | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 2:59.406 | ||
4 | (5) | 43. | HAINO Marta | LAT | 3:07.403 | ||
5 | (1) | 102. | SARAKOVA Michaela | SVK-SKMA | 3:12.692 | ||
RACE: 68 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 2:45.559 | ||
2 | (5) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 2:51.916 | ||
3 | (2) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:56.338 | ||
4 | (3) | 37. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 2:58.124 | ||
5 | (4) | 154. | YERDELEN Betül | TUR | 3:02.444 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 73 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:43.788 | ||
2 | (6) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:44.428 | ||
3 | (3) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 2:44.946 | ||
4 | (2) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 2:45.732 | ||
5 | (5) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 3:41.538 | advanced | |
- | (4) | 139. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | - | impeding | |
RACE: 74 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 2:43.580 | ||
2 | (6) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:44.569 | ||
3 | (5) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 2:45.944 | ||
4 | (2) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 2:45.955 | ||
5 | (1) | 15. | TOTH Timea | HUN | 3:34.502 | advanced | |
- | (4) | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 83 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 2:59.439 | ||
2 | (2) | 65. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 3:16.320 | ||
RACE: 84 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 2:46.766 | ||
2 | (3) | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 2:47.652 | ||
3 | (5) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 2:49.283 | ||
4 | (4) | 43. | HAINO Marta | LAT | 2:53.447 | ||
5 | (6) | 102. | SARAKOVA Michaela | SVK-SKMA | 2:53.450 | ||
- | (2) | 154. | YERDELEN Betül | TUR | - | no start | |
RACE: 85 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:47.704 | ||
2 | (2) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 2:47.773 | ||
3 | (1) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 2:48.369 | ||
4 | (3) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:48.544 | ||
5 | (5) | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 2:54.030 | ||
6 | (4) | 37. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 2:59.506 | ||
RACE: 86 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 2:58.024 | ||
2 | (1) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 3:01.094 | ||
RACE: 87 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 2:36.176 | ||
2 | (2) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:36.980 | ||
3 | (8) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 2:37.158 | ||
4 | (4) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:38.470 | ||
5 | (3) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:39.399 | ||
6 | (6) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 2:40.584 | ||
7 | (5) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 2:44.582 | ||
8 | (7) | 15. | TOTH Timea | HUN | 3:24.032 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 98 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 49.758 | ||
2 | (4) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 53.796 | ||
3 | (3) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 56.054 | ||
4 | (2) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:12.666 | ||
RACE: 99 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 50.028 | ||
2 | (3) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 50.602 | ||
3 | (1) | 43. | HAINO Marta | LAT | 53.034 | ||
4 | (4) | 65. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 1:22.239 | ||
RACE: 100 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 49.729 | ||
2 | (1) | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 51.982 | ||
3 | (3) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 52.228 | ||
RACE: 101 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 50.774 | ||
2 | (2) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 51.008 | ||
3 | (4) | 37. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 56.627 | ||
4 | (1) | 58. | OSENKOWSKA Eliza | POL-MOSIR | 1:15.123 | ||
RACE: 102 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 48.605 | ||
2 | (1) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 52.226 | ||
3 | (2) | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 1:09.259 | ||
RACE: 103 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 49.360 | ||
2 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 51.948 | ||
3 | (4) | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 1:00.332 | ||
- | (1) | 139. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | - | no start | |
RACE: 104 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 15. | TOTH Timea | HUN | 50.989 | ||
2 | (3) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 51.525 | ||
3 | (2) | 102. | SARAKOVA Michaela | SVK-SKMA | 59.508 | ||
4 | (1) | 55. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:28.608 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 111 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 15. | TOTH Timea | HUN | 48.861 | ||
2 | (3) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 50.050 | ||
3 | (4) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 51.668 | ||
4 | (1) | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:14.079 | ||
RACE: 112 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 49.404 | ||
2 | (2) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 51.409 | ||
3 | (4) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 53.208 | ||
4 | (3) | 43. | HAINO Marta | LAT | 54.842 | ||
RACE: 113 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 48.866 | ||
2 | (2) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 49.533 | ||
3 | (4) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 51.393 | ||
4 | (3) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 52.019 | ||
RACE: 114 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 48.251 | ||
2 | (2) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 49.744 | ||
3 | (3) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 51.450 | ||
4 | (4) | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 51.814 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 185 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 48.019 | ||
2 | (2) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 48.688 | ||
3 | (3) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 1:07.343 | ||
4 | (4) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 1:07.369 | ||
RACE: 186 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 48.544 | ||
2 | (1) | 15. | TOTH Timea | HUN | 48.677 | ||
3 | (3) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 48.711 | ||
4 | (4) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 50.264 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 193 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 51.159 | ||
2 | (1) | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 53.415 | ||
3 | (3) | 58. | OSENKOWSKA Eliza | POL-MOSIR | 55.269 | ||
4 | (5) | 55. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 57.432 | ||
5 | (4) | 65. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 1:00.023 | ||
RACE: 194 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 55.332 | ||
2 | (2) | 37. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 55.523 | ||
3 | (4) | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 58.090 | ||
4 | (3) | 102. | SARAKOVA Michaela | SVK-SKMA | 58.655 | ||
RACE: 195 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 49.195 | ||
2 | (2) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 52.149 | ||
3 | (3) | 43. | HAINO Marta | LAT | 53.280 | ||
4 | (1) | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 1:00.797 | ||
RACE: 196 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 50.995 | ||
2 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 51.385 | ||
3 | (1) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 52.237 | ||
4 | (4) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 52.601 | ||
RACE: 197 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 50.514 | ||
2 | (2) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 50.660 | ||
3 | (1) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 51.829 | ||
4 | (3) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 1:18.284 | ||
RACE: 198 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 49.279 | ||
2 | (3) | 15. | TOTH Timea | HUN | 49.929 | ||
3 | (4) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 49.967 | ||
4 | (1) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 53.910 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 213 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:51.479 | ||
2 | (3) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:51.685 | ||
3 | (2) | 58. | OSENKOWSKA Eliza | POL-MOSIR | 1:58.079 | ||
4 | (1) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 2:00.823 | ||
RACE: 214 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:53.443 | ||
2 | (2) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:53.685 | ||
3 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:00.952 | ||
4 | (4) | 65. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 2:17.017 | ||
RACE: 215 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 1:49.731 | ||
2 | (3) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 1:52.588 | ||
3 | (1) | 43. | HAINO Marta | LAT | 1:55.179 | ||
RACE: 216 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 1:45.480 | ||
2 | (1) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 1:47.265 | ||
3 | (4) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 1:47.460 | ||
4 | (3) | 102. | SARAKOVA Michaela | SVK-SKMA | 1:48.528 | ||
RACE: 217 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 15. | TOTH Timea | HUN | 1:53.179 | ||
2 | (2) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 1:54.165 | ||
3 | (1) | 37. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 1:58.109 | ||
- | (3) | 139. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | - | no start | |
RACE: 218 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:51.527 | ||
2 | (2) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:52.340 | ||
3 | (1) | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 1:55.725 | ||
RACE: 219 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:50.073 | ||
2 | (4) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 1:50.462 | ||
3 | (2) | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 1:51.113 | ||
4 | (3) | 55. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 2:01.507 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:47.378 | ||
2 | (1) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 1:47.950 | ||
3 | (4) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:49.743 | ||
4 | (2) | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 1:51.352 | ||
RACE: 226 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 1:53.067 | ||
2 | (1) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 1:54.586 | ||
3 | (3) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 1:54.668 | ||
4 | (4) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:58.190 | ||
RACE: 227 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 15. | TOTH Timea | HUN | 1:56.575 | ||
2 | (4) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:56.765 | ||
3 | (2) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 1:58.020 | ||
4 | (1) | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 2:07.193 | ||
RACE: 228 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:49.194 | ||
2 | (2) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:49.278 | ||
3 | (1) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:49.430 | ||
4 | (4) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 1:53.659 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 251 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 1:42.632 | ||
2 | (4) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:45.121 | ||
3 | (3) | 15. | TOTH Timea | HUN | 2:27.269 | advanced | |
- | (1) | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | - | impeding | |
RACE: 252 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:45.320 | ||
2 | (4) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 1:45.480 | ||
3 | (2) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 1:45.570 | ||
4 | (3) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:45.699 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 279 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:47.212 | ||
2 | (4) | 55. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:56.468 | ||
3 | (2) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 2:01.346 | ||
4 | (1) | 102. | SARAKOVA Michaela | SVK-SKMA | 2:02.310 | ||
5 | (5) | 65. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 2:37.579 | ||
RACE: 280 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | HAINO Marta | LAT | 1:53.495 | ||
2 | (3) | 58. | OSENKOWSKA Eliza | POL-MOSIR | 1:55.027 | ||
3 | (4) | 37. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 1:55.854 | ||
- | (2) | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | - | no start | |
RACE: 281 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:50.471 | ||
2 | (1) | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 1:50.571 | ||
3 | (2) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 1:50.876 | ||
4 | (4) | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 1:58.001 | ||
RACE: 282 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 1:45.529 | ||
2 | (2) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:45.652 | ||
3 | (1) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:45.784 | ||
4 | (4) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 1:45.968 | ||
RACE: 283 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:44.693 | ||
2 | (1) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 1:44.897 | ||
RACE: 284 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 1:42.540 | ||
2 | (5) | 15. | TOTH Timea | HUN | 1:43.106 | ||
3 | (2) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:43.316 | ||
4 | (3) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:43.364 | ||
5 | (4) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 1:46.895 |
Danubia Series 4, Slovak Open, Spisska, SVK, 16.12. - 18.12.2011
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 1. 4. 1. | 76 | 6 | |
2. | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 3. 1. 4. | 55 | 8 | |
3. | 15. | TOTH Timea | HUN | 8. 2. 2. | 43 | 12 | |
4. | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2. 7. 3. | 34 | 12 | |
5. | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 4. 3. 6. | 21 | 13 | |
6. | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 6. 8. 5. | 8 | 19 | |
7. | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 5. 21. 10. | 5 | 36 | |
8. | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 7. 6. 7. | 2 | 20 | |
9. | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 9. 5. 8. | 22 | ||
10. | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 13. 9. 9. | 31 | ||
11. | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 12. 11. 11. | 34 | ||
12. | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 10. 12. 14. | 36 | ||
13. | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 14. 14. 12. | 40 | ||
14. | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 11. 10. 20. | 41 | ||
15. | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 15. 22. 13. | 50 | ||
16. | 43. | HAINO Marta | LAT | 20. 15. 16. | 51 | ||
17. | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 18. 19. 15. | 52 | ||
18. | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 17. 16. 19. | 52 | ||
19. | 37. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 16. 18. 18. | 52 | ||
20. | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 19. 17. 22. | 58 | ||
21. | 72. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 25. 13. 25. | 63 | ||
22. | 102. | SARAKOVA Michaela | SVK-SKMA | 21. 20. 23. | 64 | ||
23. | 58. | OSENKOWSKA Eliza | POL-MOSIR | 28. 23. 17. | 68 | ||
24. | 55. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 23. 24. 21. | 68 | ||
25. | 65. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 24. 25. 24. | 73 | ||
26. | 154. | YERDELEN Betül | TUR | 22. 28. 28. | 78 | ||
27. | 139. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 26. 28. 28. | 82 |