Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 24 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 2:53.530 | ||
2 | (6) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 2:53.600 | ||
3 | (2) | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:54.318 | ||
4 | (5) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 2:58.677 | ||
5 | (3) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 2:59.230 | ||
6 | (1) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 3:17.394 | ||
RACE: 25 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 2:47.880 | ||
2 | (1) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 2:50.166 | ||
3 | (5) | 30. | NAGY Bettina | HUN | 2:50.212 | ||
4 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:50.278 | ||
5 | (2) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 2:52.846 | ||
6 | (4) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 3:09.191 | ||
RACE: 26 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 29. | KIS Virág | HUN | 2:52.619 | ||
2 | (3) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:52.766 | ||
3 | (6) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 2:52.875 | ||
4 | (5) | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | 2:55.184 | ||
5 | (1) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 3:00.838 | ||
6 | (2) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 3:21.395 | ||
- | (4) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | - | no finish | |
RACE: 27 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:52.162 | ||
2 | (1) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:52.377 | ||
3 | (4) | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:52.892 | ||
4 | (6) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 2:54.247 | ||
5 | (3) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 2:58.740 | ||
6 | (2) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 3:16.386 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 2:57.602 | ||
2 | (2) | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | 2:57.797 | ||
3 | (6) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 3:01.138 | ||
4 | (5) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 3:06.973 | ||
5 | (1) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 3:34.115 | ||
6 | (4) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 3:55.860 | advanced | |
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 2:44.844 | ||
2 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:46.124 | ||
3 | (5) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 2:46.199 | ||
4 | (3) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 2:47.783 | ||
5 | (2) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 2:48.829 | ||
6 | (6) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 3:06.164 | ||
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:42.534 | ||
2 | (2) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:44.306 | ||
3 | (4) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:47.157 | ||
4 | (3) | 29. | KIS Virág | HUN | 2:47.784 | ||
5 | (5) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 2:55.410 | ||
6 | (6) | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 3:38.674 | ||
RACE: 35 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 2:56.288 | ||
2 | (2) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 2:56.414 | ||
3 | (5) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 2:57.233 | ||
4 | (3) | 30. | NAGY Bettina | HUN | 2:58.013 | ||
5 | (6) | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:58.072 | ||
6 | (1) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 3:13.471 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 46 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 2:57.242 | ||
2 | (1) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 2:57.349 | ||
3 | (2) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 2:57.458 | ||
4 | (3) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 3:05.303 | ||
5 | (4) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 3:07.759 | ||
RACE: 47 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 2:53.594 | ||
2 | (2) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:53.700 | ||
3 | (4) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 2:55.660 | ||
4 | (3) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 2:55.670 | ||
5 | (7) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 2:59.380 | ||
6 | (6) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 3:15.570 | ||
7 | (5) | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | 3:34.610 | ||
RACE: 48 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 2:35.889 | ||
2 | (3) | 30. | NAGY Bettina | HUN | 2:40.495 | ||
3 | (1) | 29. | KIS Virág | HUN | 2:41.476 | ||
4 | (6) | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:44.791 | ||
5 | (2) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 2:47.169 | ||
6 | (4) | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 3:54.085 | ||
RACE: 49 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 2:52.279 | ||
2 | (4) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 2:52.597 | ||
3 | (2) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:53.506 | ||
4 | (3) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:55.932 | ||
5 | (6) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 3:01.626 | ||
6 | (5) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 3:46.656 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 62 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 49.124 | ||
2 | (4) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 50.355 | ||
3 | (3) | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 50.609 | ||
4 | (1) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 54.027 | ||
RACE: 63 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 48.033 | ||
2 | (1) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 48.141 | ||
3 | (4) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 56.765 | ||
4 | (3) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:20.281 | advanced | |
- | (5) | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | - | impeding | |
RACE: 64 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 48.500 | ||
2 | (4) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 48.567 | ||
3 | (3) | 29. | KIS Virág | HUN | 48.636 | ||
4 | (2) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 1:16.232 | ||
RACE: 65 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 46.262 | ||
2 | (3) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 48.976 | ||
3 | (2) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 50.283 | ||
4 | (1) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 50.430 | ||
RACE: 66 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 48.157 | ||
2 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 48.923 | ||
3 | (3) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 50.303 | ||
4 | (4) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 52.089 | ||
RACE: 67 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 49.328 | ||
2 | (2) | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | 51.001 | ||
3 | (3) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 52.145 | ||
- | (1) | 30. | NAGY Bettina | HUN | - | off track | |
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 74 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 50.881 | ||
2 | (3) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 51.538 | ||
3 | (2) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 52.150 | ||
RACE: 75 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 51.872 | ||
2 | (2) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 54.304 | ||
3 | (3) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 55.288 | ||
RACE: 76 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 48.436 | ||
2 | (3) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 48.611 | ||
3 | (1) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 48.878 | ||
4 | (4) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 49.633 | ||
RACE: 77 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 46.532 | ||
2 | (2) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 47.784 | ||
3 | (4) | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 49.218 | ||
4 | (3) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 49.884 | ||
RACE: 78 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 47.639 | ||
2 | (3) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 48.166 | ||
3 | (2) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 48.839 | ||
4 | (4) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 50.542 | ||
RACE: 79 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 47.905 | ||
2 | (2) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 48.841 | ||
3 | (5) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 49.785 | ||
4 | (4) | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | 51.668 | ||
5 | (3) | 29. | KIS Virág | HUN | 1:14.815 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 107 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 49.451 | ||
2 | (2) | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 49.467 | ||
3 | (4) | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | 51.048 | ||
4 | (3) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 51.956 | ||
RACE: 108 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 48.642 | ||
2 | (3) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 48.830 | ||
3 | (4) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 49.925 | ||
4 | (2) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:11.910 | ||
RACE: 109 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 47.279 | ||
2 | (3) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 47.844 | ||
3 | (4) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 47.963 | ||
4 | (2) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 48.012 | ||
RACE: 110 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 48.322 | ||
2 | (4) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 48.389 | ||
3 | (2) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 48.412 | ||
4 | (3) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 48.503 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 122 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 52.151 | ||
2 | (2) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 56.207 | ||
RACE: 123 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 50.536 | ||
2 | (2) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 50.610 | ||
3 | (3) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 51.286 | ||
4 | (4) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 55.111 | ||
RACE: 124 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 29. | KIS Virág | HUN | 50.181 | ||
2 | (2) | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | 50.310 | ||
3 | (1) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 50.359 | ||
4 | (4) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 50.751 | ||
5 | (3) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 50.807 | ||
RACE: 125 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 49.067 | ||
2 | (2) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:04.116 | ||
3 | (4) | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:14.592 | ||
4 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:14.776 | ||
RACE: 126 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 47.903 | ||
2 | (2) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 48.043 | ||
3 | (4) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 48.549 | ||
4 | (3) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 53.216 | ||
RACE: 127 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 46.209 | ||
2 | (2) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 47.610 | ||
3 | (3) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 47.726 | ||
4 | (4) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 47.805 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 142 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:42.558 | ||
2 | (1) | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:43.722 | ||
3 | (4) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:45.972 | ||
4 | (3) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 1:50.237 | ||
RACE: 143 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:40.143 | ||
2 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:40.251 | ||
3 | (4) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 1:42.240 | ||
4 | (2) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 1:42.608 | ||
RACE: 144 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 1:39.216 | ||
2 | (4) | 29. | KIS Virág | HUN | 1:42.460 | ||
3 | (1) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 2:43.364 | advanced | |
- | (2) | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | - | impeding | |
RACE: 145 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:42.466 | ||
2 | (1) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 1:44.448 | ||
3 | (3) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:47.378 | ||
4 | (2) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 1:52.571 | ||
5 | (5) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 1:58.978 | ||
RACE: 146 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:42.658 | ||
2 | (3) | 30. | NAGY Bettina | HUN | 1:43.028 | ||
3 | (1) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 1:46.988 | ||
- | (2) | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | - | no start | |
RACE: 147 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:44.918 | ||
2 | (4) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:45.159 | ||
3 | (2) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:46.896 | ||
4 | (1) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 1:50.293 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 154 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 2:00.627 | ||
2 | (2) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 2:01.265 | ||
3 | (3) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 2:15.316 | ||
RACE: 155 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:52.773 | ||
2 | (2) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 1:52.895 | ||
3 | (3) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 1:56.923 | ||
RACE: 156 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:43.880 | ||
2 | (1) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:43.982 | ||
3 | (2) | 30. | NAGY Bettina | HUN | 1:44.137 | ||
4 | (3) | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:44.936 | ||
RACE: 157 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 1:41.485 | ||
2 | (2) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:42.894 | ||
3 | (3) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 1:44.252 | ||
4 | (4) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:12.430 | ||
RACE: 158 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:41.399 | ||
2 | (2) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:42.671 | ||
3 | (3) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:43.157 | ||
4 | (4) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 2:29.885 | ||
RACE: 159 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:43.999 | ||
2 | (3) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:44.246 | ||
3 | (1) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 1:46.724 | ||
4 | (5) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 2:22.461 | ||
5 | (2) | 29. | KIS Virág | HUN | 2:34.251 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 180 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 29. | KIS Virág | HUN | 1:45.862 | ||
2 | (1) | 30. | NAGY Bettina | HUN | 1:45.987 | ||
3 | (2) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 1:46.432 | ||
4 | (3) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 1:47.677 | ||
- | (4) | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | - | no start | |
RACE: 181 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:50.207 | ||
2 | (2) | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:52.481 | ||
3 | (4) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 2:10.337 | ||
- | (1) | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 182 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 1:37.876 | ||
2 | (1) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:38.830 | ||
3 | (4) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:38.906 | ||
4 | (3) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:43.498 | ||
RACE: 183 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:44.879 | ||
2 | (4) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:44.965 | ||
3 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:45.562 | ||
4 | (3) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:47.689 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 202 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 1:53.649 | ||
2 | (2) | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 2:00.911 | ||
RACE: 203 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 1:46.691 | ||
2 | (4) | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 1:46.794 | ||
3 | (1) | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:47.051 | ||
4 | (2) | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 1:48.115 | ||
RACE: 204 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 1:59.747 | ||
2 | (2) | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 2:00.588 | ||
3 | (3) | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 2:01.532 | ||
RACE: 205 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 30. | NAGY Bettina | HUN | 1:59.347 | ||
2 | (4) | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:00.154 | ||
3 | (1) | 29. | KIS Virág | HUN | 2:10.740 | ||
4 | (3) | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:29.713 | ||
RACE: 206 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:42.671 | ||
2 | (4) | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:43.209 | ||
3 | (2) | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:43.854 | ||
4 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:45.023 | ||
RACE: 207 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 1:37.424 | ||
2 | (2) | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:38.181 | ||
3 | (3) | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:38.327 | ||
4 | (4) | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:38.337 |
Danubia Series 4, Slovakian Open, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2013
Overall Classification
JUNIOR B WOMEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 10. | MANOILOVA Katrin | BUL-SKKHL | 7. 1. 1. | 68 | 9 | |
2. | 86. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 3. 2. 2. | 55 | 7 | |
3. | 18. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1. 4. 4. | 50 | 9 | |
4. | 82. | GAWLICA Oliwia | POL | 6. 3. 3. | 29 | 12 | |
5. | 17. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 2. 6. 6. | 21 | 14 | |
6. | 16. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 4. 9. 7. | 8 | 20 | |
7. | 108. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 5. 7. 22. | 5 | 34 | |
8. | 121. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 13. 5. 5. | 23 | ||
9. | 29. | KIS Virág | HUN | 9. 13. 11. | 33 | ||
10. | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 14. 12. 8. | 34 | ||
11. | 84. | KISIELEWSKA Dorota | POL | 16. 8. 13. | 37 | ||
12. | 30. | NAGY Bettina | HUN | 8. 26. 9. | 43 | ||
13. | 53. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 11. 16. 18. | 45 | ||
14. | 28. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 15. 15. 16. | 46 | ||
15. | 8. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 10. 11. 26. | 47 | ||
16. | 13. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 12. 26. 10. | 48 | ||
17. | 109. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 26. 10. 12. | 48 | ||
18. | 31. | SZALKAI Dóra | HUN | 17. 17. 19. | 53 | ||
19. | 110. | VOLKOVA Alina | RUS-PET | 22. 19. 14. | 55 | ||
20. | 133. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 20. 18. 17. | 55 | ||
21. | 83. | GREJNER Marcelina | POL | 21. 22. 15. | 58 | ||
22. | 85. | KARCZYŃSKA Kamila | POL | 19. 14. 26. | 59 | ||
23. | 96. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 18. 20. 23. | 61 | ||
24. | 72. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 23. 21. 20. | 64 | ||
25. | 67. | SKRZESZEWSKA Julia | POL-MOSIR | 24. 23. 21. | 68 |