Danubia Series 2, Sanok Open, Sanok, POL, Split times, 07.10. - 09.10.2011
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 27 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 2:33.846 | ||
2 | (6) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 2:33.890 | ||
3 | (2) | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 2:37.965 | ||
4 | (5) | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 2:38.567 | ||
5 | (4) | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 2:46.502 | ||
6 | (1) | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 2:56.252 | ||
RACE: 28 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 2:47.269 | ||
2 | (5) | 5. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 2:49.126 | ||
3 | (4) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 2:56.673 | ||
4 | (6) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 3:01.740 | ||
5 | (3) | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 3:02.994 | ||
6 | (2) | 2. | KNOCH Marta | POL-AZSO | 3:28.245 | advanced | |
RACE: 29 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 2:38.920 | ||
2 | (3) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 2:39.995 | ||
3 | (6) | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 2:40.011 | ||
4 | (1) | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 2:56.896 | ||
5 | (2) | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 3:03.519 | ||
6 | (5) | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 3:22.647 | ||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 52 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 2:49.445 | ||
2 | (2) | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 2:52.973 | ||
3 | (3) | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 2:54.662 | ||
4 | (4) | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 2:57.301 | ||
5 | (5) | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 3:23.733 | ||
RACE: 53 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 2:37.446 | ||
2 | (4) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 2:38.590 | ||
3 | (1) | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 2:40.455 | ||
4 | (3) | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 3:10.745 | ||
5 | (2) | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 3:25.368 | ||
- | (5) | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | - | no finish | |
RACE: 54 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 2:39.114 | ||
2 | (4) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 2:41.570 | ||
3 | (5) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 2:42.906 | ||
4 | (6) | 5. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 2:46.060 | ||
5 | (2) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 3:02.018 | ||
6 | (1) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 3:33.014 | ||
- | (7) | 2. | KNOCH Marta | POL-AZSO | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 112 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 48.165 | ||
2 | (4) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 49.595 | ||
3 | (1) | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 49.606 | ||
4 | (2) | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 51.431 | ||
RACE: 113 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 49.924 | ||
2 | (4) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 49.993 | ||
3 | (3) | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 50.740 | ||
4 | (1) | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 53.809 | ||
5 | (5) | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 56.709 | ||
RACE: 114 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 48.383 | ||
2 | (5) | 2. | KNOCH Marta | POL-AZSO | 48.616 | ||
3 | (1) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 51.361 | ||
4 | (4) | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 52.476 | ||
5 | (3) | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 55.581 | ||
RACE: 115 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 49.062 | ||
2 | (2) | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 49.791 | ||
3 | (1) | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 50.598 | ||
4 | (4) | 5. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 52.520 | ||
JUNIOR A WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 137 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 52.405 | ||
2 | (4) | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 57.098 | ||
3 | (5) | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 1:09.683 | ||
4 | (3) | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 1:10.513 | ||
5 | (2) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:34.257 | advanced | |
RACE: 138 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 50.693 | ||
2 | (1) | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 51.176 | ||
3 | (3) | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 52.704 | ||
4 | (4) | 5. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 53.036 | ||
5 | (5) | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 55.842 | ||
RACE: 139 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 47.333 | ||
2 | (2) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 47.658 | ||
3 | (3) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 47.824 | ||
4 | (4) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 48.950 | ||
RACE: 140 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 47.696 | ||
2 | (2) | 2. | KNOCH Marta | POL-AZSO | 47.850 | ||
3 | (3) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 48.519 | ||
4 | (4) | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 50.446 | ||
JUNIOR A WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 170 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 5. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 53.204 | ||
2 | (5) | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 53.306 | ||
3 | (4) | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 57.042 | ||
4 | (3) | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 57.315 | ||
5 | (1) | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 1:21.317 | ||
RACE: 171 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 50.384 | ||
2 | (1) | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 50.409 | ||
3 | (5) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 51.157 | ||
4 | (4) | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 1:00.404 | ||
5 | (3) | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 1:15.812 | ||
RACE: 172 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 48.963 | ||
2 | (1) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 49.109 | ||
3 | (3) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 49.195 | ||
4 | (4) | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 50.698 | ||
RACE: 173 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 46.780 | ||
2 | (3) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 47.378 | ||
3 | (2) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 47.546 | ||
4 | (4) | 2. | KNOCH Marta | POL-AZSO | 1:07.356 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 1:53.037 | ||
2 | (4) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:53.287 | ||
3 | (5) | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 2:04.351 | ||
4 | (3) | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 2:19.298 | ||
- | (1) | 5. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | - | impeding | |
RACE: 226 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 2. | KNOCH Marta | POL-AZSO | 1:43.517 | ||
2 | (2) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 1:43.529 | ||
3 | (1) | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 1:43.984 | ||
4 | (3) | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 1:50.504 | ||
RACE: 227 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 1:41.015 | ||
2 | (1) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 1:41.111 | ||
3 | (5) | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 1:43.576 | ||
4 | (3) | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 1:46.717 | ||
5 | (2) | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 1:59.217 | ||
RACE: 228 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 1:41.970 | ||
2 | (3) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:44.728 | ||
3 | (4) | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 1:47.906 | ||
4 | (1) | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 2:11.811 | ||
JUNIOR A WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 247 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 1:44.022 | ||
2 | (3) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 1:44.235 | ||
3 | (4) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:45.976 | ||
- | (2) | 2. | KNOCH Marta | POL-AZSO | - | off track | |
RACE: 248 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 1:37.473 | ||
2 | (1) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 1:38.086 | ||
3 | (2) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 1:38.095 | ||
4 | (3) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 2:43.869 | ||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 276 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 1:46.038 | ||
2 | (1) | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 1:49.623 | ||
3 | (2) | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 1:51.370 | ||
4 | (3) | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 1:58.040 | ||
5 | (5) | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 2:20.446 | ||
RACE: 277 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 1:39.556 | ||
2 | (1) | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 1:40.969 | ||
3 | (4) | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 1:48.129 | ||
4 | (3) | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 1:51.828 | ||
RACE: 278 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:42.325 | ||
2 | (1) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 1:42.423 | ||
3 | (3) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:43.081 | ||
RACE: 279 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 1:37.411 | ||
2 | (1) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 1:37.432 | ||
3 | (2) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 1:37.530 | ||
4 | (4) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 1:39.335 |
Danubia Series 2, Sanok Open, Sanok, POL, Split times, 07.10. - 09.10.2011
Overall Classification
JUNIOR A WOMEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 1. 2. 1. | 89 | 4 | |
2. | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 6. 1. 2. | 58 | 9 | |
3. | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 2. 6. 4. | 29 | 12 | |
4. | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 3. 3. 7. | 26 | 13 | |
5. | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 5. 5. 3. | 18 | 13 | |
6. | 2. | KNOCH Marta | POL-AZSO | 7. 4. 17. | 8 | 28 | |
7. | 5. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 4. 14. 19. | 8 | 37 | |
8. | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 8. 7. 6. | 21 | ||
9. | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 9. 11. 5. | 25 | ||
10. | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 12. 8. 9. | 29 | ||
11. | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 11. 10. 8. | 29 | ||
12. | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 13. 9. 11. | 33 | ||
13. | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 10. 13. 12. | 35 | ||
14. | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 15. 12. 14. | 41 | ||
15. | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 14. 15. 13. | 42 | ||
16. | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 16. 18. 10. | 44 | ||
17. | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 17. 17. 15. | 49 | ||
18. | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 18. 16. 16. | 50 |