1rst EVO CUP-BIALYSTOK CUP, Bialystok, POL - Split times, 18.11. - 20.11.2011
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 3:03.948 | ||
2 | (4) | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 3:04.070 | ||
3 | (3) | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 3:04.656 | ||
4 | (6) | 13. | SUKORSKIY Egor | BLR | 3:09.537 | ||
5 | (5) | 57. | JANKOWSKI Bartłomiej | POL-JUV | 3:10.137 | ||
6 | (1) | 91. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 3:11.065 | ||
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 2:41.672 | ||
2 | (5) | 61. | ROZUMIEJEW Adam | POL-JUV | 2:42.127 | ||
3 | (1) | 12. | SOLIENKO Gleb | BLR | 2:49.410 | ||
4 | (4) | 63. | SZYMAŃSKI Rafał | POL-JUV | 2:50.381 | ||
5 | (2) | 149. | ORŁOWSKI Oskar | POL-STOCZ | 3:21.656 | ||
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 102. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 2:57.881 | ||
2 | (5) | 62. | RZEMEK Gerard | POL-JUV | 2:58.047 | ||
3 | (2) | 93. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 2:58.641 | ||
4 | (4) | 90. | MALIUGA Roman | UKR-KHV | 2:58.710 | ||
5 | (6) | 56. | BIELECKI Bartosz | POL-JUV | 3:01.453 | ||
- | (3) | 119. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | - | no start | |
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 2:54.167 | ||
2 | (2) | 14. | LOGIMANOV Ivan | BLR | 2:55.648 | ||
3 | (1) | 94. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 2:56.456 | ||
4 | (3) | 60. | PIĄTKOWSKI Dawid | POL-JUV | 3:02.708 | ||
5 | (5) | 171. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 3:25.785 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 14 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 90. | MALIUGA Roman | UKR-KHV | 2:55.902 | ||
2 | (2) | 60. | PIĄTKOWSKI Dawid | POL-JUV | 3:09.253 | ||
- | (3) | 57. | JANKOWSKI Bartłomiej | POL-JUV | - | no start | |
- | (4) | 149. | ORŁOWSKI Oskar | POL-STOCZ | - | impeding | |
RACE: 15 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 13. | SUKORSKIY Egor | BLR | 2:47.123 | ||
2 | (1) | 63. | SZYMAŃSKI Rafał | POL-JUV | 2:47.764 | ||
3 | (5) | 171. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 2:48.061 | ||
4 | (2) | 56. | BIELECKI Bartosz | POL-JUV | 2:48.855 | ||
5 | (4) | 91. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 3:44.790 | ||
RACE: 16 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:46.553 | ||
2 | (1) | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 2:46.722 | ||
3 | (2) | 14. | LOGIMANOV Ivan | BLR | 2:47.522 | ||
4 | (5) | 62. | RZEMEK Gerard | POL-JUV | 3:06.851 | ||
5 | (3) | 94. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 3:09.316 | ||
- | (4) | 102. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | - | impeding | |
RACE: 17 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 2:48.485 | ||
2 | (6) | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 2:48.690 | ||
3 | (5) | 59. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 2:48.701 | ||
4 | (2) | 61. | ROZUMIEJEW Adam | POL-JUV | 2:48.851 | ||
5 | (3) | 12. | SOLIENKO Gleb | BLR | 3:03.147 | ||
6 | (4) | 93. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 3:08.366 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 27 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 91. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 2:45.579 | ||
2 | (1) | 56. | BIELECKI Bartosz | POL-JUV | 2:47.572 | ||
RACE: 28 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | SUKORSKIY Egor | BLR | 2:45.223 | ||
2 | (4) | 90. | MALIUGA Roman | UKR-KHV | 2:45.743 | ||
3 | (2) | 63. | SZYMAŃSKI Rafał | POL-JUV | 2:48.701 | ||
4 | (3) | 171. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 2:52.091 | ||
5 | (5) | 60. | PIĄTKOWSKI Dawid | POL-JUV | 2:52.243 | ||
RACE: 29 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | ROZUMIEJEW Adam | POL-JUV | 2:34.774 | ||
2 | (3) | 62. | RZEMEK Gerard | POL-JUV | 2:43.502 | ||
3 | (5) | 94. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 2:44.308 | ||
4 | (2) | 12. | SOLIENKO Gleb | BLR | 2:52.114 | ||
5 | (4) | 93. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 3:07.136 | ||
RACE: 30 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 2:39.462 | ||
2 | (6) | 59. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 2:39.644 | ||
3 | (5) | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 2:43.448 | ||
4 | (1) | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 2:45.058 | ||
5 | (3) | 14. | LOGIMANOV Ivan | BLR | 2:52.368 | ||
6 | (2) | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 3:12.865 |
1rst EVO CUP-BIALYSTOK CUP, Bialystok, POL - Split times, 18.11. - 20.11.2011
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 34 | 1 | 2:39.462 | ||
2. | A | 2. | 59. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 21 | 2 | 2:39.644 | ||
3. | A | 3. | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 13 | 3 | 2:43.448 | ||
4. | A | 4. | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 8 | 4 | 2:45.058 | ||
5. | A | 5. | 14. | LOGIMANOV Ivan | BLR | 5 | 5 | 2:47.522 | ||
6. | A | 6. | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 3 | 6 | 2:46.722 | ||
7. | B | 1. | 61. | ROZUMIEJEW Adam | POL-JUV | 7 | 2:34.774 | |||
8. | B | 2. | 62. | RZEMEK Gerard | POL-JUV | 8 | 2:43.502 | |||
9. | B | 3. | 94. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 9 | 2:44.308 | |||
10. | B | 4. | 12. | SOLIENKO Gleb | BLR | 10 | 2:49.410 | |||
11. | B | 5. | 93. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 11 | 2:58.641 | |||
12. | C | 1. | 13. | SUKORSKIY Egor | BLR | 12 | 2:45.223 | |||
13. | C | 2. | 90. | MALIUGA Roman | UKR-KHV | 13 | 2:45.743 | |||
14. | C | 3. | 63. | SZYMAŃSKI Rafał | POL-JUV | 14 | 2:47.764 | |||
15. | C | 4. | 171. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 15 | 2:48.061 | |||
16. | C | 5. | 60. | PIĄTKOWSKI Dawid | POL-JUV | 16 | 2:52.243 | |||
17. | D | 1. | 91. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 17 | 2:45.579 | |||
18. | D | 2. | 56. | BIELECKI Bartosz | POL-JUV | 18 | 2:47.572 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
19. | A | - | 102. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 19 | 2:57.881 | |||
20. | B | - | 57. | JANKOWSKI Bartłomiej | POL-JUV | 20 | 3:10.137 | |||
21. | B | - | 149. | ORŁOWSKI Oskar | POL-STOCZ | 21 | 3:21.656 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 119. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 23 | NO TIME |