1rst EVO CUP-BIALYSTOK CUP, Bialystok, POL - Split times, 18.11. - 20.11.2011
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 136 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 1:43.609 | ||
2 | (4) | 62. | RZEMEK Gerard | POL-JUV | 1:45.050 | ||
3 | (3) | 94. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 1:46.062 | ||
4 | (1) | 60. | PIĄTKOWSKI Dawid | POL-JUV | 1:49.400 | ||
RACE: 137 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 119. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:43.773 | ||
2 | (4) | 90. | MALIUGA Roman | UKR-KHV | 1:43.873 | ||
3 | (2) | 14. | LOGIMANOV Ivan | BLR | 1:43.991 | ||
4 | (3) | 56. | BIELECKI Bartosz | POL-JUV | 1:48.301 | ||
RACE: 138 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 1:46.655 | ||
2 | (1) | 91. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 1:47.098 | ||
3 | (2) | 93. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 1:52.988 | ||
- | (3) | 13. | SUKORSKIY Egor | BLR | - | kicking out | |
RACE: 139 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 1:39.232 | ||
2 | (1) | 61. | ROZUMIEJEW Adam | POL-JUV | 1:40.471 | ||
3 | (2) | 12. | SOLIENKO Gleb | BLR | 1:47.029 | ||
4 | (5) | 57. | JANKOWSKI Bartłomiej | POL-JUV | 1:49.445 | ||
5 | (4) | 149. | ORŁOWSKI Oskar | POL-STOCZ | 2:04.671 | ||
RACE: 140 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:49.270 | ||
2 | (1) | 171. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 1:50.148 | ||
3 | (2) | 63. | SZYMAŃSKI Rafał | POL-JUV | 1:51.615 | ||
- | (3) | 102. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 153 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | ROZUMIEJEW Adam | POL-JUV | 1:37.637 | ||
2 | (4) | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:40.934 | ||
3 | (3) | 91. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 1:45.402 | ||
4 | (2) | 14. | LOGIMANOV Ivan | BLR | 1:51.319 | ||
RACE: 154 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 1:40.185 | ||
2 | (3) | 62. | RZEMEK Gerard | POL-JUV | 1:41.673 | ||
3 | (2) | 119. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:41.730 | ||
4 | (4) | 94. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 1:44.963 | ||
RACE: 155 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 1:43.260 | ||
2 | (3) | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 1:43.494 | ||
3 | (2) | 90. | MALIUGA Roman | UKR-KHV | 1:44.909 | ||
4 | (4) | 171. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 1:50.163 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 270 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 1:48.418 | ||
2 | (4) | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 1:48.605 | ||
3 | (3) | 119. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:49.837 | ||
- | (2) | 62. | RZEMEK Gerard | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 271 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:40.272 | ||
2 | (3) | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 1:40.325 | ||
3 | (1) | 61. | ROZUMIEJEW Adam | POL-JUV | 1:40.857 | ||
4 | (4) | 90. | MALIUGA Roman | UKR-KHV | 1:44.112 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 287 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 1:41.770 | ||
2 | (4) | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 1:41.818 | ||
3 | (2) | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 1:42.089 | ||
4 | (1) | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:47.240 |
1rst EVO CUP-BIALYSTOK CUP, Bialystok, POL - Split times, 18.11. - 20.11.2011
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 196. | PSHENITSIN Michail | RUS | 34 | 1 | 1:39.232 | |||
2. | 2. | 103. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 21 | 2 | 1:41.818 | |||
3. | 3. | 58. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 13 | 3 | 1:40.325 | |||
4. | 4. | 118. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 8 | 4 | 1:40.272 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
5. | 3. | 61. | ROZUMIEJEW Adam | POL-JUV | 5 | 1:37.637 | ||||
6. | 3. | 119. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 6 | 1:41.730 | ||||
7. | 4. | 90. | MALIUGA Roman | UKR-KHV | 7 | 1:43.873 | ||||
8. | - | 62. | RZEMEK Gerard | POL-JUV | 8 | 1:41.673 | ||||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
9. | 3. | 91. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 9 | 1:45.402 | ||||
10. | 4. | 171. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 10 | 1:50.148 | ||||
11. | 4. | 14. | LOGIMANOV Ivan | BLR | 11 | 1:43.991 | ||||
12. | 4. | 94. | VIGANTS Endijs | LAT-KSS | 12 | 1:44.963 | ||||
HEATS | ||||||||||
13. | 3. | 12. | SOLIENKO Gleb | BLR | 13 | 1:47.029 | ||||
14. | 3. | 63. | SZYMAŃSKI Rafał | POL-JUV | 14 | 1:51.615 | ||||
15. | 3. | 93. | BAKEVICS Tomass | LAT-KSS | 15 | 1:52.988 | ||||
16. | 4. | 56. | BIELECKI Bartosz | POL-JUV | 16 | 1:48.301 | ||||
17. | 4. | 60. | PIĄTKOWSKI Dawid | POL-JUV | 17 | 1:49.400 | ||||
18. | 4. | 57. | JANKOWSKI Bartłomiej | POL-JUV | 18 | 1:49.445 | ||||
19. | 5. | 149. | ORŁOWSKI Oskar | POL-STOCZ | 19 | 2:04.671 | ||||
- | 102. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 23 | ----- | |||||
- | 13. | SUKORSKIY Egor | BLR | 23 | ----- |