Danubia Series 1, Austrian Open, Vienna, AUT, 13.09. - 15.09.2013
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 5 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 2:42.970 | ||
2 | (5) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 2:44.456 | ||
3 | (3) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:44.802 | ||
4 | (4) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:45.420 | ||
5 | (1) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 2:55.178 | ||
RACE: 6 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 2:44.895 | ||
2 | (3) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 2:48.289 | ||
3 | (4) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 2:56.347 | ||
4 | (1) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 3:27.861 | advanced | |
- | (5) | 56. | BAKEVICS Tomass | LAT | - | impeding | |
- | (6) | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | - | impeding | |
RACE: 7 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 2:58.229 | ||
2 | (3) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 2:58.425 | ||
3 | (1) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 2:58.629 | ||
4 | (5) | 135. | ARGUN Ersel | TUR | 2:59.229 | ||
5 | (2) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 2:59.399 | ||
RACE: 8 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 2:27.886 | ||
2 | (6) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 2:28.329 | ||
3 | (5) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 2:29.395 | ||
4 | (4) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:31.639 | ||
5 | (2) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 2:44.908 | ||
6 | (1) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:49.745 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 17 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:42.857 | ||
2 | (3) | 135. | ARGUN Ersel | TUR | 2:46.809 | ||
3 | (4) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 2:50.627 | ||
4 | (1) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:50.838 | ||
RACE: 18 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:51.436 | ||
2 | (2) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 2:52.727 | ||
3 | (3) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 2:52.931 | ||
RACE: 19 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 2:37.532 | ||
2 | (3) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:37.962 | ||
3 | (2) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 2:40.352 | ||
4 | (5) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 2:42.050 | ||
5 | (6) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 2:56.707 | ||
6 | (4) | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 3:07.936 | ||
RACE: 20 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 2:24.589 | ||
2 | (7) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 2:24.868 | ||
3 | (2) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 2:25.500 | ||
4 | (4) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 2:27.912 | ||
5 | (5) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 2:35.018 | ||
6 | (6) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 2:39.980 | ||
7 | (3) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 3:20.400 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 29 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:44.630 | ||
2 | (5) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:44.975 | ||
3 | (6) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 2:45.663 | ||
4 | (4) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:46.147 | ||
5 | (2) | 135. | ARGUN Ersel | TUR | 2:47.573 | ||
6 | (3) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 2:49.399 | ||
7 | (7) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 2:49.571 | ||
RACE: 30 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 2:43.261 | ||
2 | (1) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 2:43.421 | ||
3 | (2) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 2:43.544 | ||
4 | (3) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 2:44.058 | ||
5 | (6) | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 2:45.900 | ||
6 | (4) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 2:46.924 | ||
7 | (5) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 3:01.046 | ||
RACE: 31 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 2:33.016 | ||
2 | (3) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 2:36.034 | ||
3 | (6) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 2:37.037 | ||
4 | (2) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 2:38.527 | ||
5 | (4) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 3:02.808 | ||
- | (5) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 45.692 | ||
2 | (2) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 46.333 | ||
3 | (1) | 56. | BAKEVICS Tomass | LAT | 46.748 | ||
4 | (3) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 47.196 | ||
5 | (5) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 49.214 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 44.332 | ||
2 | (3) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 45.250 | ||
3 | (2) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 45.370 | ||
4 | (1) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 49.052 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 44.115 | ||
2 | (5) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 46.461 | ||
3 | (1) | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | 46.958 | ||
4 | (2) | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 46.993 | ||
5 | (4) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 50.161 | ||
RACE: 47 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 45.219 | ||
2 | (2) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 45.627 | ||
3 | (4) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 46.347 | ||
- | (1) | 135. | ARGUN Ersel | TUR | - | off track | |
RACE: 48 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 45.957 | ||
2 | (3) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 46.175 | ||
3 | (1) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 46.626 | ||
4 | (4) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 51.719 | ||
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 93 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 45.663 | ||
2 | (2) | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | 45.808 | ||
3 | (1) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 46.072 | ||
4 | (3) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 46.373 | ||
5 | (5) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 49.690 | ||
RACE: 94 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 50.076 | ||
2 | (4) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 50.521 | ||
3 | (1) | 56. | BAKEVICS Tomass | LAT | 51.401 | advanced | |
- | (2) | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | - | impeding | |
RACE: 95 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 44.700 | ||
2 | (4) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 45.340 | ||
3 | (3) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 45.976 | ||
4 | (2) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:08.874 | ||
RACE: 96 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 44.214 | ||
2 | (3) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 44.329 | ||
3 | (2) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 44.895 | ||
4 | (4) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 45.934 | ||
RACE: 97 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 43.809 | ||
2 | (2) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 45.513 | ||
3 | (3) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 46.605 | ||
- | (4) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | - | kicking out | |
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 106 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 44.385 | ||
2 | (3) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 45.121 | ||
3 | (4) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 45.434 | ||
4 | (2) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 1:30.674 | ||
RACE: 107 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 43.292 | ||
2 | (3) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 43.547 | ||
3 | (2) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 43.707 | ||
4 | (4) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 44.823 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 118 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 46.149 | ||
2 | (1) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 46.226 | ||
3 | (3) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 48.748 | ||
RACE: 119 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 45.299 | ||
2 | (2) | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | 45.703 | ||
3 | (3) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 48.962 | ||
4 | (4) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 50.895 | ||
5 | (5) | 56. | BAKEVICS Tomass | LAT | 1:06.604 | ||
RACE: 120 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 47.513 | ||
2 | (2) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 59.541 | ||
- | (1) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | - | no finish | |
RACE: 121 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 43.172 | ||
2 | (2) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 44.905 | ||
3 | (4) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 45.798 | ||
4 | (3) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 45.905 | ||
RACE: 122 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 43.792 | ||
2 | (3) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 43.866 | ||
3 | (4) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 45.559 | ||
- | (1) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | - | 2 false starts | |
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 135 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:45.468 | ||
2 | (1) | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | 1:45.625 | ||
3 | (2) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 1:47.978 | ||
4 | (3) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 2:05.584 | ||
RACE: 136 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 1:41.867 | ||
2 | (5) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:43.759 | ||
3 | (2) | 56. | BAKEVICS Tomass | LAT | 1:45.433 | ||
4 | (1) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 1:47.507 | ||
5 | (4) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 2:35.017 | ||
RACE: 137 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 1:44.066 | ||
2 | (3) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 1:44.696 | ||
3 | (2) | 135. | ARGUN Ersel | TUR | 1:45.990 | ||
4 | (5) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:46.163 | ||
5 | (1) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 1:53.899 | ||
RACE: 138 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 1:37.957 | ||
2 | (3) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 1:38.749 | ||
3 | (4) | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:41.237 | ||
4 | (2) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 1:47.473 | ||
RACE: 139 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 1:37.189 | ||
2 | (2) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:37.233 | ||
3 | (1) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 1:38.560 | ||
- | (4) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | - | no start | |
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 146 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | BAKEVICS Tomass | LAT | 1:34.874 | ||
2 | (2) | 135. | ARGUN Ersel | TUR | 1:34.978 | ||
3 | (3) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 1:47.297 | ||
4 | (4) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 1:48.567 | ||
RACE: 147 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 1:44.549 | ||
2 | (5) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 1:45.203 | ||
3 | (1) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:45.422 | ||
4 | (2) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 1:48.147 | ||
5 | (3) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 1:48.907 | ||
RACE: 148 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 1:30.570 | ||
2 | (1) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:32.156 | ||
3 | (4) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 1:32.278 | ||
4 | (3) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 1:44.416 | ||
RACE: 149 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 1:31.517 | ||
2 | (1) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:32.380 | ||
3 | (4) | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | 1:34.233 | ||
4 | (3) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 1:35.845 | ||
RACE: 150 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 1:33.898 | ||
2 | (1) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 1:35.038 | ||
3 | (4) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:35.812 | ||
4 | (2) | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:37.051 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 205 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 1:33.908 | ||
2 | (4) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:34.721 | ||
3 | (2) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:59.832 | ||
- | (3) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | - | impeding | |
RACE: 206 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 1:35.462 | ||
2 | (1) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 1:35.791 | ||
3 | (4) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 1:36.959 | ||
4 | (3) | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | 1:37.520 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 229 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 1:49.527 | ||
2 | (1) | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:50.151 | ||
3 | (3) | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 1:50.593 | ||
4 | (5) | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 1:51.648 | ||
5 | (4) | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 1:53.866 | ||
RACE: 230 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 1:39.182 | ||
2 | (4) | 82. | KORECKI Krystian | POL | 1:39.751 | ||
3 | (1) | 56. | BAKEVICS Tomass | LAT | 1:40.710 | ||
4 | (2) | 135. | ARGUN Ersel | TUR | 2:07.303 | ||
RACE: 231 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:36.194 | ||
2 | (2) | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 1:36.379 | ||
3 | (3) | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:36.904 | ||
4 | (4) | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 1:37.182 | ||
RACE: 232 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:44.922 | ||
2 | (2) | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | 1:44.987 | ||
3 | (1) | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 1:45.019 | ||
RACE: 233 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 1:26.939 | ||
2 | (4) | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 1:27.541 | ||
3 | (1) | 105. | DERKACH Artem | RUS | 1:27.698 | ||
4 | (2) | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:46.797 |
Danubia Series 1, Austrian Open, Vienna, AUT, 13.09. - 15.09.2013
Overall Classification
JUNIOR B MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 107. | KOZLOV Artem | RUS | 1. 4. 1. | 68 | 6 | |
2. | 105. | DERKACH Artem | RUS | 4. 2. 3. | 42 | 9 | |
3. | 104. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 7. 1. 12. | 34 | 20 | |
4. | 106. | EYBOG Daniil | RUS | 5. 5. 2. | 26 | 12 | |
5. | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 2. 11. 23. | 21 | 36 | |
6. | 92. | ANTAL Tamas | ROU | 9. 3. 9. | 13 | 21 | |
7. | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 3. 8. 21. | 13 | 32 | |
8. | 50. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 15. 6. 4. | 8 | 25 | |
9. | 136. | YARDIMCI Fırat | TUR | 6. 9. 8. | 23 | ||
10. | 108. | PSHENITSIN Michail | RUS | 8. 10. 7. | 25 | ||
11. | 82. | KORECKI Krystian | POL | 10. 7. 13. | 30 | ||
12. | 58. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 14. 20. 5. | 39 | ||
13. | 69. | KOLENC Martin | CRO-MET | 12. 17. 11. | 40 | ||
14. | 30. | ANDERMANN Dominic | AUT-ERC | 23. 13. 6. | 42 | ||
15. | 51. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 11. 21. 10. | 42 | ||
16. | 42. | FARKAS Tamás | HUN | 16. 12. 16. | 44 | ||
17. | 128. | PAVLIK Jozef | SVK | 13. 15. 20. | 48 | ||
18. | 31. | WOLFGANG Matthias | AUT-ERC | 19. 14. 18. | 51 | ||
19. | 57. | VIGANTS Endijs | LAT | 17. 18. 17. | 52 | ||
20. | 56. | BAKEVICS Tomass | LAT | 23. 16. 14. | 53 | ||
21. | 135. | ARGUN Ersel | TUR | 18. 23. 15. | 56 | ||
22. | 7. | SOLIENKO Gleb | BLR | 20. 19. 19. | 58 |