Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 143. | BIELECKI Jakub | POL | 2:44.977 | ||
2 | (3) | 158. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 2:48.030 | ||
3 | (1) | 81. | SIRÁLY Benő | HUN | 2:51.453 | ||
4 | (2) | 176. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 2:55.906 | ||
- | (4) | 7. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | - | impeding | |
- | (6) | 137. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | - | impeding | |
RACE: 20 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 112. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:55.417 | ||
2 | (4) | 214. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:55.630 | ||
3 | (6) | 61. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 3:03.196 | ||
4 | (2) | 15. | DAPCHEV Petko | BUL | 3:14.311 | ||
5 | (5) | 159. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 3:22.099 | ||
6 | (1) | 78. | GERA Márton | HUN | 3:24.653 | ||
RACE: 21 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 83. | ZSIGÓ Máté | HUN | 2:54.179 | ||
2 | (4) | 212. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:54.204 | ||
3 | (2) | 160. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 2:58.059 | ||
4 | (1) | 165. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 2:58.497 | ||
5 | (3) | 178. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 3:03.629 | ||
6 | (5) | 29. | HORVAT Matija | CRO | 3:19.134 | ||
RACE: 22 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 144. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 2:45.115 | ||
2 | (6) | 80. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:47.065 | ||
3 | (4) | 163. | PORCHEVSKII Andrei | RUS-PET | 2:49.250 | ||
4 | (2) | 111. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 3:06.209 | ||
- | (1) | 16. | KALCHEV Lyubomir | BUL | - | impeding | |
- | (5) | 203. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | - | impeding | |
RACE: 23 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 161. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 3:09.590 | ||
2 | (1) | 164. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 3:09.788 | ||
3 | (3) | 82. | ZSIGÓ Bence | HUN | 3:10.652 | ||
4 | (5) | 213. | HAN Ömer Faruk | TUR | 3:12.025 | ||
5 | (2) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | NO TIME | finished | |
RACE: 24 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 96. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:46.639 | ||
2 | (2) | 79. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 2:46.938 | ||
3 | (5) | 162. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:48.431 | ||
4 | (3) | 17. | ZOTEV Kostadin | BUL | 2:57.163 | ||
5 | (1) | 177. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 3:00.844 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 35 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:47.763 | ||
2 | (4) | 83. | ZSIGÓ Máté | HUN | 2:48.221 | ||
3 | (5) | 212. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:49.392 | ||
4 | (2) | 158. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 2:52.158 | ||
5 | (6) | 160. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 2:55.404 | ||
- | (3) | 81. | SIRÁLY Benő | HUN | - | impeding | |
RACE: 36 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 144. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 3:15.935 | ||
2 | (2) | 80. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 3:18.141 | ||
3 | (4) | 112. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 3:19.082 | ||
4 | (3) | 163. | PORCHEVSKII Andrei | RUS-PET | 3:19.326 | ||
5 | (5) | 214. | TAHTACİ Murat | TUR | 3:19.443 | ||
6 | (6) | 61. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 3:24.778 | ||
RACE: 37 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 143. | BIELECKI Jakub | POL | 2:29.878 | ||
2 | (2) | 79. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 2:30.920 | ||
3 | (5) | 164. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 2:33.684 | ||
4 | (3) | 162. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:34.321 | ||
5 | (6) | 82. | ZSIGÓ Bence | HUN | 2:57.692 | ||
6 | (4) | 161. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 3:00.020 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 58 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 159. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 2:46.423 | ||
2 | (5) | 78. | GERA Márton | HUN | 2:46.654 | ||
3 | (2) | 178. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 2:48.417 | ||
4 | (6) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 2:55.168 | ||
5 | (1) | 177. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 2:59.677 | ||
6 | (3) | 29. | HORVAT Matija | CRO | 3:08.843 | ||
RACE: 59 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 15. | DAPCHEV Petko | BUL | 2:48.051 | ||
2 | (5) | 213. | HAN Ömer Faruk | TUR | 2:48.125 | ||
3 | (3) | 165. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 2:48.299 | ||
4 | (4) | 111. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:48.457 | ||
5 | (2) | 17. | ZOTEV Kostadin | BUL | 2:58.901 | ||
6 | (1) | 176. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 3:22.191 | ||
RACE: 60 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 214. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:58.872 | ||
2 | (3) | 161. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 2:59.130 | ||
3 | (2) | 82. | ZSIGÓ Bence | HUN | 3:01.400 | ||
4 | (1) | 160. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 3:02.725 | ||
5 | (5) | 61. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 3:04.101 | ||
RACE: 61 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 162. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2:52.780 | ||
2 | (3) | 212. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:52.993 | ||
3 | (1) | 164. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 2:53.019 | ||
4 | (5) | 112. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:53.411 | ||
5 | (4) | 158. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 2:53.520 | ||
6 | (6) | 163. | PORCHEVSKII Andrei | RUS-PET | 3:11.702 | ||
RACE: 62 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 144. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 2:55.594 | ||
2 | (6) | 80. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:56.766 | ||
3 | (4) | 83. | ZSIGÓ Máté | HUN | 2:56.799 | ||
4 | (2) | 79. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 2:56.926 | ||
5 | (3) | 96. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:57.326 | ||
6 | (1) | 143. | BIELECKI Jakub | POL | 3:01.587 |
Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 144. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 34 | 1 | 2:45.115 | ||
2. | A | 2. | 80. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 21 | 2 | 2:47.065 | ||
3. | A | 3. | 83. | ZSIGÓ Máté | HUN | 13 | 3 | 2:48.221 | ||
4. | A | 4. | 79. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 8 | 4 | 2:30.920 | ||
5. | A | 5. | 96. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 5 | 5 | 2:46.639 | ||
6. | A | 6. | 143. | BIELECKI Jakub | POL | 3 | 6 | 2:29.878 | ||
7. | B | 1. | 162. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2 | 7 | 2:34.321 | ||
8. | B | 2. | 212. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1 | 8 | 2:49.392 | ||
9. | B | 3. | 164. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 9 | 2:33.684 | |||
10. | B | 4. | 112. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 10 | 2:53.411 | |||
11. | B | 5. | 158. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 11 | 2:48.030 | |||
12. | B | 6. | 163. | PORCHEVSKII Andrei | RUS-PET | 12 | 2:49.250 | |||
13. | C | 1. | 214. | TAHTACİ Murat | TUR | 13 | 2:55.630 | |||
14. | C | 2. | 161. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 14 | 2:59.130 | |||
15. | C | 3. | 82. | ZSIGÓ Bence | HUN | 15 | 2:57.692 | |||
16. | C | 4. | 160. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 16 | 2:55.404 | |||
17. | C | 5. | 61. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 17 | 3:03.196 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
18. | A | - | 81. | SIRÁLY Benő | HUN | 18 | 2:51.453 | |||
FINAL | ||||||||||
19. | D | 1. | 15. | DAPCHEV Petko | BUL | 19 | 2:48.051 | |||
20. | D | 2. | 213. | HAN Ömer Faruk | TUR | 20 | 2:48.125 | |||
21. | D | 3. | 165. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 21 | 2:48.299 | |||
22. | D | 4. | 111. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 22 | 2:48.457 | |||
23. | D | 5. | 17. | ZOTEV Kostadin | BUL | 23 | 2:57.163 | |||
24. | D | 6. | 176. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 24 | 2:55.906 | |||
25. | E | 1. | 159. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 25 | 2:46.423 | |||
26. | E | 2. | 78. | GERA Márton | HUN | 26 | 2:46.654 | |||
27. | E | 3. | 178. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 27 | 2:48.417 | |||
28. | E | 4. | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 28 | 2:55.168 | |||
29. | E | 5. | 177. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 29 | 2:59.677 | |||
30. | E | 6. | 29. | HORVAT Matija | CRO | 30 | 3:08.843 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 16. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 35 | NO TIME | ||||
A | - | 203. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 35 | NO TIME | ||||
A | - | 137. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 35 | NO TIME | ||||
A | - | 7. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 35 | NO TIME |