Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 238 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 162. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:56.841 | ||
2 | (3) | 83. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:57.239 | ||
3 | (6) | 213. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:58.161 | ||
4 | (4) | 178. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 2:00.748 | ||
5 | (2) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 2:18.680 | ||
6 | (1) | 15. | DAPCHEV Petko | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 239 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 143. | BIELECKI Jakub | POL | 1:51.056 | ||
2 | (5) | 163. | PORCHEVSKII Andrei | RUS-PET | 1:52.075 | ||
3 | (2) | 137. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:52.289 | ||
4 | (6) | 81. | SIRÁLY Benő | HUN | 1:52.447 | ||
5 | (1) | 176. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 1:53.753 | ||
6 | (3) | 111. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:53.787 | ||
RACE: 240 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 79. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:48.307 | ||
2 | (5) | 161. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 1:48.825 | ||
3 | (1) | 160. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:49.974 | ||
4 | (3) | 203. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 1:50.681 | ||
5 | (4) | 29. | HORVAT Matija | CRO | 2:05.557 | ||
6 | (2) | 16. | KALCHEV Lyubomir | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 241 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 144. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 2:03.938 | ||
2 | (1) | 214. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:06.661 | ||
3 | (5) | 7. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 2:06.790 | ||
4 | (4) | 78. | GERA Márton | HUN | 2:08.610 | ||
5 | (2) | 164. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 242 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 96. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:44.596 | ||
2 | (3) | 112. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:45.814 | ||
3 | (2) | 82. | ZSIGÓ Bence | HUN | 1:46.069 | ||
4 | (1) | 165. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 1:46.541 | ||
5 | (6) | 17. | ZOTEV Kostadin | BUL | 1:52.113 | ||
6 | (4) | 177. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 1:57.465 | ||
RACE: 243 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 212. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:47.594 | ||
2 | (4) | 80. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:47.763 | ||
3 | (3) | 158. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:48.028 | ||
4 | (2) | 159. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:48.519 | ||
5 | (5) | 61. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 1:54.818 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 287 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 143. | BIELECKI Jakub | POL | 1:57.686 | ||
2 | (2) | 212. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:58.619 | ||
3 | (4) | 137. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:00.602 | ||
4 | (6) | 213. | HAN Ömer Faruk | TUR | 2:01.086 | ||
5 | (1) | 82. | ZSIGÓ Bence | HUN | 2:01.637 | ||
- | (5) | 83. | ZSIGÓ Máté | HUN | - | no start | |
RACE: 288 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:38.596 | ||
2 | (2) | 80. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:38.760 | ||
3 | (6) | 162. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:41.324 | ||
4 | (5) | 163. | PORCHEVSKII Andrei | RUS-PET | 1:42.263 | ||
5 | (3) | 161. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 1:42.367 | ||
6 | (4) | 160. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:42.992 | ||
RACE: 289 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 144. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:55.093 | ||
2 | (3) | 79. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:56.787 | ||
3 | (5) | 214. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:56.907 | ||
4 | (1) | 112. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:58.121 | ||
5 | (6) | 7. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:58.340 | ||
6 | (2) | 158. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:59.150 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 314 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 16. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:43.349 | ||
2 | (3) | 15. | DAPCHEV Petko | BUL | 1:46.011 | ||
3 | (1) | 111. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:46.146 | ||
4 | (2) | 177. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 1:53.915 | ||
RACE: 315 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 164. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 1:52.548 | ||
2 | (2) | 176. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 1:54.860 | ||
3 | (3) | 61. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 1:56.032 | ||
4 | (1) | 17. | ZOTEV Kostadin | BUL | 1:56.432 | ||
5 | (4) | 29. | HORVAT Matija | CRO | 2:03.157 | ||
6 | (5) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 2:17.326 | ||
RACE: 316 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 81. | SIRÁLY Benő | HUN | 1:39.622 | ||
2 | (6) | 78. | GERA Márton | HUN | 1:43.128 | ||
3 | (1) | 165. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 1:51.332 | ||
4 | (2) | 159. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:56.450 | ||
5 | (3) | 203. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 2:28.929 | ||
- | (5) | 178. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | - | impeding | |
RACE: 317 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 7. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:43.047 | ||
2 | (1) | 161. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 1:43.156 | ||
3 | (2) | 160. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:43.667 | ||
4 | (4) | 158. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:45.086 | ||
5 | (5) | 82. | ZSIGÓ Bence | HUN | 1:46.935 | ||
RACE: 318 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 162. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:37.937 | ||
2 | (2) | 163. | PORCHEVSKII Andrei | RUS-PET | 1:38.068 | ||
3 | (4) | 112. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:38.533 | ||
4 | (5) | 137. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:39.407 | ||
5 | (6) | 213. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:47.752 | ||
6 | (3) | 214. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:54.077 | ||
RACE: 319 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 144. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:53.151 | ||
2 | (1) | 96. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:55.156 | ||
3 | (2) | 80. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:55.247 | ||
4 | (5) | 143. | BIELECKI Jakub | POL | 1:55.365 | ||
5 | (4) | 79. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:56.121 | ||
6 | (6) | 212. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:09.817 |
Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 144. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 34 | 1 | 1:53.151 | ||
2. | A | 2. | 96. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 21 | 2 | 1:38.596 | ||
3. | A | 3. | 80. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 13 | 3 | 1:38.760 | ||
4. | A | 4. | 143. | BIELECKI Jakub | POL | 8 | 4 | 1:51.056 | ||
5. | A | 5. | 79. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 5 | 5 | 1:48.307 | ||
6. | A | 6. | 212. | HAN Muhammed Emir | TUR | 3 | 6 | 1:47.594 | ||
7. | B | 1. | 162. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2 | 7 | 1:37.937 | ||
8. | B | 2. | 163. | PORCHEVSKII Andrei | RUS-PET | 1 | 8 | 1:38.068 | ||
9. | B | 3. | 112. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 9 | 1:38.533 | |||
10. | B | 4. | 137. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 10 | 1:39.407 | |||
11. | B | 5. | 213. | HAN Ömer Faruk | TUR | 11 | 1:47.752 | |||
12. | B | 6. | 214. | TAHTACİ Murat | TUR | 12 | 1:54.077 | |||
13. | C | 1. | 7. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 13 | 1:43.047 | |||
14. | C | 2. | 161. | MALIKOV Aleksei | RUS-PET | 14 | 1:42.367 | |||
15. | C | 3. | 160. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 15 | 1:42.992 | |||
16. | C | 4. | 158. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 16 | 1:45.086 | |||
17. | C | 5. | 82. | ZSIGÓ Bence | HUN | 17 | 1:46.069 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
18. | A | - | 83. | ZSIGÓ Máté | HUN | 18 | 1:57.239 | |||
FINAL | ||||||||||
19. | D | 1. | 81. | SIRÁLY Benő | HUN | 19 | 1:39.622 | |||
20. | D | 2. | 78. | GERA Márton | HUN | 20 | 1:43.128 | |||
21. | D | 3. | 165. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 21 | 1:46.541 | |||
22. | D | 4. | 159. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 22 | 1:48.519 | |||
23. | D | 5. | 203. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 23 | 1:50.681 | |||
24. | D | - | 178. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 24 | 2:00.748 | |||
25. | E | 1. | 164. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 25 | 1:52.548 | |||
26. | E | 2. | 176. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 26 | 1:53.753 | |||
27. | E | 3. | 61. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 27 | 1:54.818 | |||
28. | E | 4. | 17. | ZOTEV Kostadin | BUL | 28 | 1:52.113 | |||
29. | E | 5. | 29. | HORVAT Matija | CRO | 29 | 2:03.157 | |||
30. | E | 6. | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 30 | 2:17.326 | |||
31. | F | 1. | 16. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 31 | 1:43.349 | |||
32. | F | 2. | 15. | DAPCHEV Petko | BUL | 32 | 1:46.011 | |||
33. | F | 3. | 111. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 33 | 1:46.146 | |||
34. | F | 4. | 177. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 34 | 1:53.915 |