Alpe Adria Trophy - Balkan Games, Celje, SLO, 30.03. - 01.04.2018
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 159 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | SUMAN Stribor | CRO-MET | 1:56.693 | ||
2 | (2) | 109. | BAKA Bojan | SRB | 2:00.155 | ||
RACE: 160 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 65. | SZÁSZ Attila | HUN-MTK | 1:31.760 | ||
2 | (2) | 110. | DJORDJEVIC Jovan | SRB | 1:32.148 | ||
3 | (4) | 24. | POSAVEC Jan | CRO-MET | 1:33.564 | ||
4 | (1) | 66. | SZIGETI Ádám | HUN-MTK | NO TIME | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 161 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | KRSTIĆ Mak | BIH | 1:46.948 | ||
2 | (1) | 108. | BAKA Bora | SRB | 1:57.172 | ||
RACE: 162 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 2. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:35.140 | ||
2 | (1) | 97. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:35.252 | ||
3 | (2) | 3. | LIU Heinrich | AUT | 1:38.662 | ||
4 | (4) | 64. | VELLA Márton | HUN-MTK | 1:38.714 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | SELIMBEGOVIC Samra | BIH | 2:08.477 | ||
2 | (2) | 100. | OBRADOVIC Anja | SRB | 2:08.493 | ||
3 | (3) | 107. | JANKOVIC Katarina | SRB | 2:08.621 | ||
4 | (4) | 92. | SLUGA Klarisa | SLO | 2:15.782 | ||
RACE: 164 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | YAKIMOVA Anna | BUL | 1:56.635 | ||
2 | (2) | 22. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:56.651 | ||
3 | (3) | 57. | VÁGVÖLGYI Mercédesz | HUN-MTK | 1:57.575 | ||
4 | (4) | 23. | IVANDIĆ Danijela | CRO-MET | 1:59.351 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 165 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | FARKAS Tamás | HUN-MTK | 1:34.867 | ||
2 | (3) | 113. | POPOVIC Miodrag | SRB | 1:37.581 | ||
3 | (2) | 112. | MOJSILOVIC Ivan | SRB | 1:38.067 | ||
4 | (4) | 99. | JURAK Primož | SLO | 1:51.655 | ||
RACE: 166 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 30. | KOLENC Martin | CRO-MET | 1:44.405 | ||
2 | (4) | 5. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:44.517 | ||
3 | (1) | 6. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:44.769 | ||
4 | (2) | 31. | MARTINIC Ivan | CRO-MET | 1:45.965 |