2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
DIVISION 1 HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 10 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 35. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:40.794 | ||
2 | (1) | 19. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:40.924 | ||
3 | (4) | 6. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 1:41.695 | ||
4 | (6) | 37. | POPOVICOVA Lea | SVK | 1:42.873 | ||
5 | (2) | 13. | FEDOR András | HUN | 1:45.844 | ||
6 | (3) | 31. | PINTAR SENICA Valentino | SLO | 1:59.236 | ||
RACE: 11 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 40. | SAFKO Jakub | SVK | 1:43.064 | ||
2 | (1) | 15. | GERA Márton | HUN | 1:43.076 | ||
3 | (4) | 20. | MAZUR Hanna | POL | 1:43.180 | ||
4 | (5) | 10. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 1:44.272 | ||
5 | (2) | 25. | ŠPAN Dina | SLO | 1:46.500 | ||
RACE: 12 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | BARTKO Patrik | SVK | 1:43.979 | ||
2 | (6) | 8. | BLUHM Daniel | GER | 1:47.494 | ||
3 | (3) | 17. | SZABÓ Barnabás | HUN | 1:48.565 | ||
4 | (5) | 14. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN | 1:48.727 | ||
5 | (2) | 18. | BOOS Amelia | POL | 1:51.391 | ||
6 | (4) | 34. | BARICOVÁ Ema | SVK | 2:07.505 | ||
RACE: 13 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 11. | ZELLNER Maximilian | GER | 1:44.515 | ||
2 | (2) | 30. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:44.606 | ||
3 | (3) | 16. | JANCSÓ Zalán | HUN | 1:44.685 | ||
4 | (4) | 36. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:44.951 | ||
5 | (1) | 9. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 1:47.394 | ||
6 | (5) | 21. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 2:00.963 | ||
DIVISION 1 SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 14 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 36. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:45.653 | ||
2 | (4) | 9. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 1:47.894 | ||
3 | (5) | 21. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 1:52.757 | ||
4 | (6) | 34. | BARICOVÁ Ema | SVK | 2:07.840 | ||
5 | (1) | 10. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 2:20.817 | ||
- | (3) | 25. | ŠPAN Dina | SLO | - | no start | |
RACE: 15 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 31. | PINTAR SENICA Valentino | SLO | 1:42.541 | ||
2 | (2) | 13. | FEDOR András | HUN | 1:46.714 | ||
3 | (1) | 37. | POPOVICOVA Lea | SVK | 1:46.717 | ||
4 | (3) | 14. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN | 1:48.500 | ||
5 | (4) | 18. | BOOS Amelia | POL | 1:48.736 | ||
RACE: 16 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 15. | GERA Márton | HUN | 1:39.497 | ||
2 | (3) | 20. | MAZUR Hanna | POL | 1:39.677 | ||
3 | (1) | 40. | SAFKO Jakub | SVK | 1:40.593 | ||
4 | (4) | 39. | BARTKO Patrik | SVK | 1:40.678 | ||
5 | (5) | 30. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:40.719 | ||
6 | (6) | 16. | JANCSÓ Zalán | HUN | 1:40.882 | ||
RACE: 17 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:42.704 | ||
2 | (3) | 6. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 1:43.556 | ||
3 | (2) | 19. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:43.649 | ||
4 | (4) | 11. | ZELLNER Maximilian | GER | 1:43.679 | ||
5 | (6) | 17. | SZABÓ Barnabás | HUN | 1:48.786 | ||
6 | (5) | 8. | BLUHM Daniel | GER | 1:50.085 | ||
DIVISION 1 FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 18 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 10. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 1:45.931 | ||
2 | (1) | 14. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN | 1:48.002 | ||
3 | (2) | 18. | BOOS Amelia | POL | 1:48.082 | ||
4 | (3) | 34. | BARICOVÁ Ema | SVK | 1:48.931 | ||
RACE: 19 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | PINTAR SENICA Valentino | SLO | NO TIME | ||
2 | (2) | 36. | IZAROVA Michaela | SVK | NO TIME | ||
3 | (3) | 13. | FEDOR András | HUN | NO TIME | ||
4 | (4) | 37. | POPOVICOVA Lea | SVK | NO TIME | ||
5 | (5) | 9. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | NO TIME | ||
6 | (6) | 21. | WOŹNIAK Kornelia | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 20 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | BARTKO Patrik | SVK | NO TIME | ||
2 | (3) | 16. | JANCSÓ Zalán | HUN | NO TIME | ||
3 | (2) | 30. | KOMERIČKI Tibor | SLO | NO TIME | ||
4 | (4) | 11. | ZELLNER Maximilian | GER | NO TIME | ||
5 | (6) | 8. | BLUHM Daniel | GER | NO TIME | ||
6 | (5) | 17. | SZABÓ Barnabás | HUN | NO TIME | ||
RACE: 21 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 15. | GERA Márton | HUN | 1:43.222 | ||
2 | (2) | 20. | MAZUR Hanna | POL | 1:43.711 | ||
3 | (4) | 35. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:46.139 | ||
4 | (5) | 6. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 1:47.009 | ||
5 | (3) | 40. | SAFKO Jakub | SVK | 1:48.203 | ||
- | (6) | 19. | GRUDYSZ Malwina | POL | - | no finish |
2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020
Distance Classification
DIVISION 1 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 15. | GERA Márton | HUN | 34 | 1 | 1:39.497 | ||
2. | A | 2. | 20. | MAZUR Hanna | POL | 21 | 2 | 1:39.677 | ||
3. | A | 3. | 35. | HYMPANOVA Emma | SVK | 13 | 3 | 1:40.794 | ||
4. | A | 4. | 6. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 8 | 4 | 1:41.695 | ||
5. | A | 5. | 40. | SAFKO Jakub | SVK | 5 | 5 | 1:40.593 | ||
6. | A | - | 19. | GRUDYSZ Malwina | POL | 2 | 6 | 1:40.924 | ||
7. | B | 1. | 39. | BARTKO Patrik | SVK | 2 | 7 | 1:40.678 | ||
8. | B | 2. | 16. | JANCSÓ Zalán | HUN | 1 | 8 | 1:40.882 | ||
9. | B | 3. | 30. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 9 | 1:40.719 | |||
10. | B | 4. | 11. | ZELLNER Maximilian | GER | 10 | 1:43.679 | |||
11. | B | 5. | 8. | BLUHM Daniel | GER | 11 | 1:47.494 | |||
12. | B | 6. | 17. | SZABÓ Barnabás | HUN | 12 | 1:48.565 | |||
13. | C | 1. | 31. | PINTAR SENICA Valentino | SLO | 13 | 1:42.541 | |||
14. | C | 2. | 36. | IZAROVA Michaela | SVK | 14 | 1:44.951 | |||
15. | C | 3. | 13. | FEDOR András | HUN | 15 | 1:45.844 | |||
16. | C | 4. | 37. | POPOVICOVA Lea | SVK | 16 | 1:42.873 | |||
17. | C | 5. | 9. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 17 | 1:47.394 | |||
18. | C | 6. | 21. | WOŹNIAK Kornelia | POL | 18 | 1:52.757 | |||
19. | D | 1. | 10. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 19 | 1:44.272 | |||
20. | D | 2. | 14. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN | 20 | 1:48.002 | |||
21. | D | 3. | 18. | BOOS Amelia | POL | 21 | 1:48.082 | |||
22. | D | 4. | 34. | BARICOVÁ Ema | SVK | 22 | 1:48.931 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
23. | B | - | 25. | ŠPAN Dina | SLO | 23 | 1:46.500 |