Alpe Adria Trophy - Zagreb Open 2022 - Zagreb, CRO REV DATE, 12.11. - 13.11.2022
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 233 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | TOILA Elisa-Florentina | AUT-GSD | 2:03.166 | ||
2 | (2) | 25. | KOLOVRAT Lara | CRO-MET | 2:03.519 | ||
RACE: 234 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 122. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 1:59.453 | ||
2 | (5) | 123. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 2:00.680 | ||
3 | (4) | 63. | PUTNOKI Maja | HUN-FTC | 2:05.598 | ||
4 | (1) | 23. | BRICA Riana | CRO-MET | 2:06.201 | ||
5 | (2) | 46. | KUNSTMÜLLEROVÁ Nina | CZE-STCZ | 2:06.303 | ||
RACE: 235 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | MÀRTON Henrietta | ROU-ISK | 1:47.582 | ||
2 | (6) | 54. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 1:51.341 | ||
3 | (2) | 144. | FELICIJAN Zoja | SLO-CEL | 1:53.403 | ||
- | (1) | 104. | GROHOCZKY Bettina | HUN-MTK | - | no finish | |
- | (4) | 165. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK-SKMA | - | no finish | |
- | (5) | 158. | TOKAROVA Aneta | SVK-PRK | - | no finish | |
RACE: 236 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 44. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:48.260 | ||
2 | (2) | 111. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:48.359 | ||
3 | (1) | 166. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:49.453 | ||
4 | (3) | 45. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 1:50.103 | ||
5 | (5) | 24. | HORVAT Tonka | CRO-MET | 2:08.424 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 237 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | MUZAFEROVIC Sanel | GER-SLIC | 1:56.007 | ||
2 | (3) | 118. | BARSI Dorián | HUN-TDKE | 1:58.605 | ||
3 | (2) | 34. | ŠULIĆ Karlo | CRO-MET | 2:06.092 | ||
RACE: 238 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 73. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 1:43.816 | ||
2 | (1) | 59. | NAGY János | HUN-DSI | 1:45.692 | ||
3 | (5) | 72. | ÁLDOTT Gergely | HUN-FTC | 1:46.520 | ||
4 | (3) | 119. | PAP Csanád | HUN-TDKE | 1:48.191 | ||
5 | (4) | 60. | SZABÓ Levente | HUN-DSI | 1:48.399 | ||
RACE: 239 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:48.388 | ||
2 | (3) | 8. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 1:48.548 | ||
3 | (2) | 160. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 1:49.458 | ||
4 | (5) | 10. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 1:49.591 | ||
5 | (4) | 140. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 2:05.409 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 240 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:55.522 | ||
2 | (2) | 14. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 1:55.724 | ||
3 | (3) | 13. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 2:03.254 | ||
4 | (4) | 138. | CSILLAG Adrien | ROU-SCMC | 2:17.696 | ||
RACE: 241 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 131. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:49.882 | ||
2 | (5) | 32. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 1:50.442 | ||
3 | (1) | 15. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:53.030 | ||
4 | (2) | 155. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:54.419 | ||
5 | (4) | 51. | ZACCARO Chiara | GER-SLIC | 1:54.960 | ||
RACE: 242 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:42.396 | ||
2 | (5) | 197. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:42.941 | ||
3 | (3) | 48. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:44.156 | ||
4 | (4) | 146. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 1:44.567 | ||
5 | (2) | 180. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:45.168 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 243 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 148. | GAL Vid | SLO-CEL | 1:41.984 | ||
2 | (1) | 18. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 1:43.465 | ||
3 | (2) | 163. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 1:43.994 | ||
4 | (3) | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 1:49.017 | ||
5 | (4) | 157. | TOMOVIC Filip | SRB | 1:51.896 | ||
- | (5) | 43. | ŠTEFĆI Andrej | CRO-MET | - | no finish | |
RACE: 244 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | ZELLNER Maximilian | GER-SLIC | 1:42.551 | ||
2 | (3) | 103. | ARNÓCZKI Ádám | HUN-JSE | 1:42.827 | ||
3 | (4) | 5. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | 1:44.118 | ||
4 | (2) | 164. | MARCIN Damian | SVK-PRK | 1:44.848 | ||
5 | (5) | 19. | GEORGIEV Vasil | BUL-SCIS | 1:45.985 | ||
RACE: 245 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:36.785 | ||
2 | (1) | 156. | POPOVIC Miodrag | SRB | 1:37.075 | ||
3 | (4) | 42. | PRANTL Martin | CRO-MET | 1:37.286 | ||
4 | (5) | 41. | KOVAČIĆ Jan | CRO-MET | 1:37.920 | ||
5 | (3) | 4. | MUZAFEROVIĆ Nedim | BIH | 1:43.928 |