ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 148 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 82. | FİDAN Nisa Nur | TUR | 1:55.401 | ||
2 | (1) | 51. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 1:55.402 | ||
3 | (2) | 78. | DZIEDZINOVA Lara | SVK-STEZ | 1:56.567 | ||
4 | (4) | 81. | DEMİR Asya Su | TUR | 1:56.888 | ||
5 | (3) | 72. | FELICIJAN Zoja | SLO-CEL | 2:02.020 | ||
RACE: 149 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 28. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:43.351 | ||
2 | (1) | 26. | DOBRÁN Réka | HUN-FTC | 1:44.305 | ||
3 | (3) | 52. | MÀRTON Henrietta | ROU-ISK | 1:46.033 | ||
4 | (5) | 50. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 1:46.245 | ||
5 | (4) | 44. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:46.332 | ||
RACE: 150 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 83. | KARADAĞ Derya | TUR | 1:41.367 | ||
2 | (2) | 75. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:41.531 | ||
3 | (4) | 27. | MOLNÁR Réka | HUN-FTC | 1:41.566 | ||
4 | (3) | 38. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:43.670 | ||
- | (1) | 34. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 151 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:38.846 | ||
2 | (4) | 91. | ATLI Muhammed Arda | TUR | 1:39.689 | ||
3 | (3) | 68. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 1:40.027 | ||
4 | (5) | 80. | VASTUSKO Alexej | SVK-STEZ | 1:49.273 | ||
5 | (2) | 7. | TOSKOV Nikolas | BUL | 2:01.893 | ||
RACE: 152 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 29. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:38.198 | ||
2 | (4) | 6. | MAXIMOV Presiyan | BUL | 1:38.667 | ||
3 | (5) | 92. | ERDOĞAN Muhammet Doğukan | TUR | 1:38.737 | ||
4 | (1) | 5. | CHANCHEV Adrian | BUL | 1:38.773 | ||
5 | (3) | 79. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:38.866 | ||
RACE: 153 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 36. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:35.852 | ||
2 | (5) | 41. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:36.390 | ||
3 | (4) | 93. | YILDIZ Mehmet Talha | TUR | 1:36.561 | ||
4 | (2) | 31. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:38.049 | ||
5 | (3) | 30. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:39.606 | ||
JUNIOR WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 154 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 16. | PETSEVA Niya | BUL-SCIS | 1:52.516 | ||
2 | (1) | 3. | CHANCHEVA Adelina | BUL | 1:54.074 | ||
3 | (4) | 15. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:55.427 | ||
4 | (2) | 61. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 2:12.058 | ||
RACE: 155 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 4. | PETROVA Michaela | BUL | 1:36.921 | ||
2 | (2) | 46. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:38.457 | ||
3 | (3) | 45. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:38.626 | ||
4 | (4) | 60. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:40.756 | ||
5 | (5) | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:43.398 | ||
JUNIOR MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 156 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | CECH Ernestas | LTU | 1:41.754 | ||
2 | (2) | 48. | CECH Danielius | LTU | 1:41.965 | ||
3 | (5) | 13. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL | 1:42.031 | ||
4 | (3) | 37. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN-TKKSE | 1:42.222 | ||
5 | (4) | 21. | KRASTEV Daniel | BUL-SCIS | 1:47.597 | ||
RACE: 157 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 11. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL | 1:28.828 | ||
2 | (1) | 12. | MAXIMOV Maxim | BUL | 1:30.183 | ||
3 | (4) | 43. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:30.780 | ||
4 | (5) | 20. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:40.791 | ||
5 | (2) | 10. | DONCHEV Ivan | BUL | 1:54.496 |