Ventspils „Spars” balvas izcīņa šorttrekā IV, 23.04. - 23.04.2016
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 1:44.700 | ||
2 | (1) | 22. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:45.040 | ||
3 | (3) | 42. | PETROVICS Roberts | LAT-SPARS | 1:45.330 | ||
4 | (4) | 24. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 2:05.120 | ||
5 | (5) | 21. | JANKOVSKA Amanda | LAT-SPARS | 2:05.560 | ||
6 | (6) | 43. | VILKS Vincents | LAT-SPARS | NO TIME | ||
JUNIOR F BOYS HEATS 333 m | |||||||
RACE: 2 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 38.340 | ||
2 | (2) | 10. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 40.640 | ||
3 | (4) | 18. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-KSS | 49.990 | ||
4 | (3) | 48. | DRAZNIEKS Kristers | LAT-SPARS | 53.510 | ||
RACE: 3 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | KALNINS Krists | LAT-SPARS | 39.400 | ||
2 | (4) | 17. | MURASKO Roberts | LAT-KSS | 39.720 | ||
3 | (3) | 11. | MEIJERS Miks | LAT-JLSS | 42.260 | ||
4 | (1) | 55. | RIJNIEKS Daniels | LAT-SPARS | 46.060 | ||
RACE: 4 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 38.850 | ||
2 | (2) | 53. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 44.500 | ||
3 | (1) | 16. | GRINBERGS Raivis | LAT-KSS | 44.840 | ||
4 | (3) | 54. | LUKSA Prestons Roberts | LAT-SPARS | 47.580 | ||
JUNIOR E GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 5 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 26. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 59.170 | ||
2 | (1) | 30. | SAHMANOVA Amina Helēna | LAT-SPARS | 1:04.970 | ||
3 | (4) | 12. | GROSBERGA Ance | LAT-KSS | 1:05.620 | ||
4 | (2) | 2. | KOPMANE Gunta | LAT-JLSS | 1:13.280 | ||
RACE: 6 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 33. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 58.530 | ||
2 | (3) | 1. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:10.820 | ||
3 | (1) | 31. | SEREDJUKA Arina | LAT-SPARS | 1:17.480 | ||
4 | (2) | 28. | OZOLIŅA Daniela | LAT-SPARS | 1:34.790 | ||
RACE: 7 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 29. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:01.380 | ||
2 | (1) | 13. | OZOLINA Viktorija Liva | LAT-KSS | 1:07.790 | ||
3 | (2) | 32. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:09.890 | ||
- | (3) | 3. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | - | no start | |
JUNIOR E BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 8 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 1:01.320 | ||
2 | (2) | 8. | LUCS Deivids | LAT-JLSS | 1:03.590 | ||
3 | (3) | 6. | KUBLINS Otto | LAT-JLSS | 1:08.740 | ||
4 | (4) | 44. | KONEVS Aleksandrs | LAT-SPARS | 1:10.260 | ||
RACE: 9 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 15. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-KSS | 55.580 | ||
2 | (3) | 47. | NOVIKS Rojs | LAT-SPARS | 59.540 | ||
3 | (1) | 7. | LUCS Daniels | LAT-JLSS | 1:02.940 | ||
4 | (4) | 9. | STEPANOVS - GAVRILOVS Adams | LAT-JLSS | 1:03.570 |