Lithuanian National Championships 2016,EVO Cup,Elektrenai,LT, 02.04. - 03.04.2016
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 192 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 45. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 1:02.002 | ||
2 | (2) | 6. | LUCS Deivids | LAT-JLSS | 1:04.249 | ||
3 | (4) | 116. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-UKSSB | 1:08.256 | ||
4 | (1) | 14. | GAILIS Ronalds | LAT-KSS | 1:10.158 | ||
5 | (6) | 115. | DANILUK Marcin | POL-UKSSB | 1:11.174 | ||
6 | (5) | 17. | SIKORSKIS Markuss Aleksandrs | LAT-KSS | 1:32.248 | ||
RACE: 193 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 101. | MAZIARZ Damian | POL-UKSJB | 1:21.035 | ||
2 | (3) | 15. | PASTORS Karlis | LAT-KSS | 1:22.342 | ||
3 | (5) | 7. | STEPANOVS - GAVRILOVS Adams | LAT-JLSS | 1:23.146 | ||
4 | (2) | 99. | KARWOWSKI Kornel | POL-UKSJB | 1:23.157 | ||
- | (4) | 97. | GRABOWICZ Alan | POL-UKSJB | - | 2 false starts | |
- | (6) | 100. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-UKSJB | - | 2 false starts | |
RACE: 194 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 13. | BERZINS Ralfs | LAT-KSS | 1:02.056 | ||
2 | (6) | 96. | BUCZKO Jakub | POL-UKSJB | 1:02.808 | ||
3 | (4) | 5. | LUCS Daniels | LAT-JLSS | 1:05.471 | ||
4 | (5) | 95. | BIELAWIEC Bartosz | POL-UKSJB | 1:05.606 | ||
5 | (3) | 16. | REINS Mareks | LAT-KSS | 1:12.373 | ||
- | (1) | 118. | WASZKIEWICZ Karol | POL-UKSSB | - | off track | |
RACE: 195 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-KSS | 55.430 | ||
2 | (2) | 127. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 56.868 | ||
3 | (3) | 128. | SUMARUKOV Maksim | RUS-KAL | 57.595 | ||
4 | (5) | 46. | NOVIKS Rojs | LAT-SPARS | 58.475 | ||
5 | (6) | 98. | GRODZKI Wojciech | POL-UKSJB | 1:00.900 | ||
6 | (4) | 65. | MISKINIS Justas | LTU | 1:11.608 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 196 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 103. | DĄBROWSKA Maja | POL-UKSSB | 1:36.676 | ||
2 | (1) | 30. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 1:40.629 | ||
3 | (2) | 105. | PROCHORUK Aleksandra | POL-UKSSB | 1:44.562 | ||
4 | (3) | 27. | JANKOVSKA Amanda | LAT-SPARS | 1:47.523 | ||
5 | (5) | 75. | KORECKA Maria | POL-UKSJB | 1:57.277 | ||
RACE: 197 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | SZPUDA Maja | POL-UKSJB | 1:35.142 | ||
2 | (2) | 102. | CZABAN Aleksandra | POL-UKSSB | 1:35.356 | ||
3 | (3) | 76. | MAJEWSKA Ada | POL-UKSJB | 1:38.613 | ||
4 | (4) | 79. | ZALESKA Dominika | POL-UKSJB | 1:38.710 | ||
RACE: 198 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:29.134 | ||
2 | (1) | 104. | DROZDOWSKA Weronika | POL-UKSSB | 1:29.509 | ||
3 | (4) | 119. | MUCHAMEDZIANOVA Evelina | RUS-KAL | 1:30.700 | ||
4 | (2) | 107. | TYLMAN Kamila | POL-UKSSB | 1:46.105 | ||
RACE: 199 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 77. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL-UKSJB | 1:24.977 | ||
2 | (3) | 29. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 1:25.673 | ||
3 | (2) | 26. | GUTMANE Emilija | LAT-SPARS | 1:30.064 | ||
4 | (4) | 106. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL-UKSSB | 1:55.968 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 200 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 113. | MAZURCZYK Mateusz | POL-UKSSB | 1:34.152 | ||
2 | (1) | 93. | MARKOWSKI Szymon | POL-UKSJB | 1:34.265 | ||
3 | (3) | 134. | FILIANOWICZ Filip | POL-UKSJB | 1:51.001 | ||
4 | (4) | 92. | GÓLCZ Maciej | POL-UKSJB | NO TIME | ||
RACE: 201 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 94. | SULIMA Jakub | POL-UKSJB | 1:24.068 | ||
2 | (4) | 64. | CECH Danielius | LTU | 1:28.516 | ||
3 | (5) | 114. | NAZARUK Tomasz | POL-UKSSB | 1:31.080 | ||
4 | (1) | 126. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:41.156 | ||
- | (2) | 133. | SKUDYAKOV Gleb | RUS-MOSC | - | penalized | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 202 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 63. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 1:44.216 | ||
2 | (1) | 12. | BERZINS Reinis | LAT-KSS | 1:44.234 | ||
3 | (3) | 124. | RYATSEN Sergei | RUS-KAL | 1:46.625 | ||
4 | (4) | 132. | SKUDYAKOV Artem | RUS-MOSC | 1:49.217 | ||
5 | (5) | 44. | PETROVICS Roberts | LAT-SPARS | 1:55.281 | ||
6 | (6) | 125. | SERGEEV Victor | RUS-KAL | 2:05.812 |