STEZ CUP - OLYMPIC HOPES, Spisska Nova Ves , SVK, 29.08. - 30.08.2015
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 141 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 68. | NAGY Netti | HUN | NO TIME | ||
RACE: 142 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 49. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-PRK | 1:47.996 | ||
2 | (1) | 50. | ZELINSKA Ema | SVK-PRK | 1:48.993 | ||
3 | (2) | 51. | HYMPÁNOVÁ Alexandra | SVK-SKMA | 1:51.393 | ||
4 | (4) | 45. | KOVÁCS Vivien | HUN | 1:51.837 | ||
5 | (3) | 44. | KATONA Lilla | HUN | 1:52.838 | ||
6 | (5) | 67. | PAVLIKOVÁ Simona | SVK-SKMA | 1:54.055 | ||
RACE: 143 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 1:43.002 | ||
2 | (2) | 55. | RUSNAKOVA Petra | SVK-STEZ | 1:44.575 | ||
3 | (4) | 48. | VARGA Regina Eszter | HUN | 1:45.120 | ||
4 | (1) | 47. | TÚRI Anna | HUN | NO TIME | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 144 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | KISS Bálint | HUN | 1:56.721 | ||
2 | (2) | 84. | HRIC Frantisek | SVK-SKMA | 2:12.424 | ||
RACE: 145 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 6. | SEJPAL Zdenek | CZE-KSB | 1:47.790 | ||
2 | (1) | 75. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:48.818 | ||
3 | (2) | 66. | VELIČKO Patrik | SVK-PRK | 1:49.201 | ||
4 | (4) | 43. | DIWISCH Mauro | AUT | 2:07.467 | ||
RACE: 146 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 91. | KMETYKÓ Péter | HUN | 1:47.744 | ||
2 | (1) | 95. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:47.832 | ||
3 | (2) | 13. | FAJKUS Radek | CZE | 1:47.854 | ||
4 | (4) | 62. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 1:47.990 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | CSEH Liliána | HUN | 1:54.230 | ||
2 | (2) | 100. | KAMKINA Vladyslawa | AUT | 1:56.649 | ||
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 96. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:53.460 | ||
2 | (1) | 19. | VANKOVA Petra | CZE | 2:03.586 | ||
3 | (2) | 77. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 2:08.805 | ||
- | (3) | 18. | ŠULCOVÁ Kristýna | CZE | - | impeding | |
RACE: 149 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 17. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:46.860 | ||
2 | (3) | 76. | PORUBSKA Alica | SVK-STEZ | 1:47.335 | ||
3 | (4) | 16. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:47.545 | ||
4 | (2) | 20. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:49.381 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 150 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 24. | LIU Heinrich | AUT | 1:56.398 | ||
2 | (2) | 81. | KARDOS Áron | HUN | 1:56.626 | ||
RACE: 151 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 83. | VAJDA Balázs | HUN | 1:53.484 | ||
2 | (1) | 26. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:53.691 | ||
3 | (2) | 58. | MARCIN Matus | SVK-PRK | 1:56.696 | ||
RACE: 152 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | FILIP Matej | SVK-STEZ | 1:47.730 | ||
2 | (2) | 52. | CUJA Michal | SVK-STEZ | 1:48.398 | ||
3 | (3) | 59. | RINGER Oliver | SVK-PRK | 1:50.264 | ||
4 | (4) | 25. | RAINER Philemon | AUT | 2:20.579 |