Danubia 1-Austrian Open & Styrian Open 2015, Graz, AUT, 25.09. - 27.09.2015
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 280 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 1:59.521 | ||
2 | (1) | 100. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 2:00.218 | ||
3 | (3) | 131. | JANKOVIC Katarina | SRB | 2:01.158 | ||
RACE: 281 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 68. | HAINO Marta | LAT | 1:59.270 | ||
2 | (4) | 102. | SUROWIEC Marika | POL-ORZEL | 1:59.542 | ||
3 | (2) | 29. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 1:59.669 | ||
4 | (1) | 21. | MILKOVA Jana | BUL-ICP | 2:01.354 | ||
RACE: 282 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 34. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:49.070 | ||
2 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:49.441 | ||
- | (3) | 101. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | - | no finish | |
RACE: 283 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 137. | PORUBSKA Alica | SVK | 1:36.606 | ||
2 | (2) | 28. | BURIĆ Katarina | CRO | 1:38.761 | ||
3 | (1) | 22. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:39.937 | ||
4 | (3) | 45. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 1:42.190 | ||
RACE: 284 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 36. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:40.552 | ||
2 | (1) | 35. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:40.642 | ||
3 | (4) | 63. | NAGAY Anita | KAZ | 1:40.730 | ||
4 | (2) | 9. | IZAFATAVA MARIYA | BLR | 1:43.943 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 285 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:32.075 | ||
2 | (1) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:34.507 | ||
3 | (4) | 135. | MOJSILOVIC Ivan | SRB | 1:34.697 | ||
4 | (3) | 125. | SALCEANU Eduard | ROU | 1:47.322 | ||
RACE: 286 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 92. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 1:34.588 | ||
2 | (2) | 119. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 1:34.678 | ||
3 | (4) | 104. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 1:35.806 | ||
4 | (1) | 168. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 1:36.462 | ||
RACE: 287 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 124. | ANTAL Tamas | ROU | 1:38.612 | ||
2 | (1) | 13. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 1:38.682 | ||
3 | (3) | 169. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:39.159 | ||
4 | (4) | 74. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:39.443 | ||
RACE: 288 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | NO TIME | ||
RACE: 289 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 75. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:28.377 | ||
2 | (5) | 154. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:28.517 | ||
3 | (4) | 73. | BAKEVICS Tomass | LAT | 1:29.607 | ||
4 | (2) | 64. | REBIK Yevgeniy | KAZ | 1:29.722 | ||
5 | (3) | 91. | KORECKI Krystian | POL-JUV | 1:30.136 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 290 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | TRYBUL Vera | BLR | 1:40.879 | ||
2 | (2) | 24. | DIMITROVA Rumyana | BUL-SKKHL | 1:41.234 | ||
3 | (3) | 89. | TAWREL Agnieszka | POL-JUV | 1:41.249 | ||
4 | (4) | 2. | KAMKINA Vladyslawa | AUT | 1:57.067 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 291 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 27. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:35.344 | ||
2 | (1) | 20. | VOLKAU Aliaksandr | BLR | 1:36.216 | ||
3 | (2) | 33. | MARTINIC Ivan | CRO | 1:36.676 | ||
4 | (4) | 8. | RAINER Philemon | AUT | 1:39.217 | ||
RACE: 292 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | KONOPKO Bartosz | POL-JUV | 1:28.949 | ||
2 | (3) | 19. | SIARHYEU Maksim | BLR | 1:30.274 | ||
3 | (4) | 18. | RYZHOU Yauheni | BLR | 1:30.930 | ||
4 | (2) | 17. | ARLOU Aliaksandr | BLR | 1:33.250 |