Hungarian Open - 11th Tisza Cup, 25.01. - 26.01.2014
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 171 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 30. | KATONA Péter | HUN-PKSE | 2:00.713 | ||
2 | (1) | 109. | MARCIN Matus | SVK-SKMA | 2:03.477 | ||
3 | (3) | 29. | KARDOS Áron | HUN-PKSE | 2:04.456 | ||
RACE: 172 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 122. | RINGER Oliver | SVK | 1:54.752 | ||
2 | (3) | 47. | VAJDA Balázs | HUN-SPSC | 1:54.854 | ||
3 | (2) | 62. | SZEMMARI László | HUN-SZKE | 1:55.025 | ||
4 | (1) | 96. | URLEP Bor Luka | SLO-CEL | 1:55.476 | ||
RACE: 173 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | FILIP Matej | SVK | 1:48.364 | ||
2 | (3) | 123. | RUSNAK Matúš | SVK | 1:48.558 | ||
3 | (4) | 46. | TIBORCZ Dániel | HUN-SPSC | 1:48.841 | ||
4 | (2) | 61. | SOMODI Máté | HUN-SZKE | 1:48.898 | ||
RACE: 174 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 120. | CUJA Michal | SVK | 1:35.330 | ||
2 | (3) | 43. | KOVÁCS Kornél | HUN-SPSC | 1:35.496 | ||
3 | (1) | 90. | TIMÁR Ádám | ROU-ISK | 1:39.808 | ||
4 | (4) | 44. | NEMES Krisztián | HUN-SPSC | 1:43.588 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 175 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 82. | ALBERT Júlia | ROU-ISK | 1:56.640 | ||
2 | (2) | 16. | BODÓ Emoke | ROU-ISK | 2:00.180 | ||
3 | (4) | 99. | JANKOVIC Katarina | SRB | 2:07.238 | ||
- | (1) | 24. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | - | no start | |
RACE: 176 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | SZILICZEI-NÉMET Rebeka | HUN-JSE | 1:46.553 | ||
2 | (2) | 7. | CSEH Liliána | HUN-JSE | 1:47.403 | ||
RACE: 177 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 115. | PORUBSKA Alica | SVK | 1:47.513 | ||
2 | (1) | 34. | BÁCSKAI Sára Luca | HUN-SPSC | 1:47.641 | ||
3 | (2) | 55. | JÁSZAPÁTI Petra | HUN-SZKE | 1:48.449 | ||
4 | (4) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN-PKSE | 1:48.563 | ||
5 | (5) | 26. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 1:53.501 | ||
MEN B-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 178 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 104. | POPOVIC Miodrag | SRB | 1:49.472 | ||
2 | (2) | 102. | HORVACKI Dejan | SRB | 1:53.276 | ||
3 | (3) | 32. | HUSZÁR Máté | HUN-PKSE | 1:53.709 | ||
4 | (4) | 31. | HORVÁT Ádám | HUN-PKSE | 2:04.463 | ||
5 | (5) | 101. | DOGRAJIC Milos | SRB | 2:09.876 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 179 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 1:34.763 | ||
2 | (2) | 63. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 1:34.973 | ||
3 | (3) | 91. | SALCEANU Eduard | ROU-ISK | 1:44.383 | ||
4 | (4) | 103. | MOJSILOVIC Ivan | SRB | 1:49.477 |