JUNIOR Europa Cup Final, Sofia, BUL, 21.03. - 23.03.2014
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 220 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | MONVOISIN Aurélie | FRA | 1:36.192 | ||
2 | (5) | 92. | SIGHEL Arianna | ITA | 1:36.286 | ||
3 | (4) | 165. | OBORINA Maria | RUS | 1:37.195 | ||
4 | (2) | 10. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:37.393 | ||
5 | (3) | 131. | DEN DULK Tineke | NED | 1:37.445 | ||
RACE: 221 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 133. | SOET Aafke | NED | 1:35.668 | ||
2 | (1) | 40. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:35.721 | ||
3 | (2) | 64. | RIETZKE Tina | GER | 1:35.956 | ||
4 | (3) | 9. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:40.137 | ||
RACE: 222 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 5. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:41.276 | ||
2 | (2) | 174. | PORUBSKA Alica | SVK | 1:52.974 | ||
3 | (3) | 146. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:09.261 | ||
- | (4) | 91. | MARTINELLI Nicole | ITA | - | impeding | |
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 223 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 98. | GIORDANO Marco | ITA | 1:36.694 | ||
2 | (4) | 99. | GIULIANI Damiano | ITA | 1:36.756 | ||
3 | (2) | 159. | ANTAL Tamas | ROU | 1:38.468 | ||
- | (1) | 4. | VANHOOREN Rino | BEL | - | impeding | |
RACE: 224 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 7. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 1:34.887 | ||
2 | (1) | 62. | BURROWS Jack | GBR | 1:35.070 | ||
- | (2) | 8. | NASRI Klaudio | BUL | - | impeding | |
- | (4) | 140. | SLOOTWEG Koen | NED | - | impeding | |
RACE: 225 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 172. | EYBOG Daniil | RUS | 1:28.664 | ||
2 | (2) | 3. | ALMEY Jens | BEL | 1:28.753 | ||
RACE: 226 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 83. | LIU Shaoang | HUN | 1:27.795 | ||
2 | (1) | 173. | KOZLOV Artem | RUS | 1:28.710 | ||
3 | (4) | 47. | NAVARRO Tristan | FRA | 1:29.003 | ||
4 | (5) | 182. | HANDEI Volodymyr | UKR | 1:31.747 | ||
5 | (3) | 171. | AYRAPETYAN Denis | RUS | 2:26.777 | ||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 227 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 163. | MALAGICH Emina | RUS | 1:37.419 | ||
2 | (1) | 1. | DANNEEL Alexandra | BEL | 1:39.810 | ||
3 | (2) | 125. | HAINO Ieva | LAT | 1:42.832 | ||
RACE: 228 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | ANTONIOLI Asia | ITA | 1:44.645 | ||
2 | (3) | 128. | KAUFFMAN Jessy | NED | 1:44.877 | ||
3 | (2) | 155. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:45.068 | ||
4 | (4) | 88. | SAVORETTO Ilaria | ITA | 1:49.066 | ||
RACE: 229 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 162. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:38.186 | ||
2 | (4) | 89. | TOMBOLATO Frederica | ITA | 1:38.591 | ||
3 | (3) | 129. | KOOYSTRA Roza | NED | 1:38.969 | ||
4 | (2) | 130. | ROG Sara | NED | 1:39.694 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 230 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
- | (1) | 6. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | seeded | ||
RACE: 231 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | TREACY Farrell | GBR | 1:29.149 | ||
2 | (1) | 82. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:29.322 | ||
3 | (3) | 72. | RIETZKE Tom | GER | 1:29.748 | ||
4 | (4) | 81. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:34.923 | ||
RACE: 232 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 139. | VISSER Dennis | NED | 1:29.309 | ||
2 | (1) | 97. | GURINI Massimo | ITA | 1:29.408 | ||
RACE: 233 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 168. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:31.164 | ||
2 | (3) | 169. | KOVAL Aleksandr | RUS | 1:31.274 | ||
3 | (2) | 138. | HOOGERWERF Dylan | NED | 1:54.050 | ||
- | (1) | 170. | STRELKOV Eduard | RUS | - | impeding |