Danubia Series 4, Slovak Open, Spisska, SVK, 16.12. - 18.12.2011
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 279 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:47.212 | ||
2 | (4) | 55. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:56.468 | ||
3 | (2) | 34. | SZALKAI Dóra | HUN-JSE | 2:01.346 | ||
4 | (1) | 102. | SARAKOVA Michaela | SVK-SKMA | 2:02.310 | ||
5 | (5) | 65. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 2:37.579 | ||
RACE: 280 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | HAINO Marta | LAT | 1:53.495 | ||
2 | (3) | 58. | OSENKOWSKA Eliza | POL-MOSIR | 1:55.027 | ||
3 | (4) | 37. | DOBROVOLSKA Yulia | UKR-KYIV | 1:55.854 | ||
- | (2) | 57. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | - | no start | |
RACE: 281 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 54. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:50.471 | ||
2 | (1) | 165. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 1:50.571 | ||
3 | (2) | 36. | MAZUR Klaudia | POL-JUV | 1:50.876 | ||
4 | (4) | 96. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 1:58.001 | ||
RACE: 282 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 71. | SUROWIEC Marika | POL | 1:45.529 | ||
2 | (2) | 44. | ZELENKEVICA Anna | LAT | 1:45.652 | ||
3 | (1) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:45.784 | ||
4 | (4) | 66. | KISIELEWSKA Dorota | POL-ORZEL | 1:45.968 | ||
RACE: 283 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:44.693 | ||
2 | (1) | 62. | POPLOVA Natalie | CZE-NACH | 1:44.897 | ||
RACE: 284 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | MANOILOVA Katrin | BUL-SCIB | 1:42.540 | ||
2 | (5) | 15. | TOTH Timea | HUN | 1:43.106 | ||
3 | (2) | 9. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:43.316 | ||
4 | (3) | 70. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:43.364 | ||
5 | (4) | 140. | SULOVSKÁ Petra | SVK-STEZ | 1:46.895 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 285 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 46. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:44.359 | ||
2 | (4) | 176. | ARGUN Ersel | TUR | 1:45.429 | ||
3 | (1) | 89. | SALCEANU Eduard | ROU | 1:49.536 | ||
4 | (3) | 113. | PAVLIK Jozef | SVK-SKMA | 1:54.723 | ||
5 | (5) | 124. | TIHONRAVOVS Dmitrijs | LAT-SPARS | 2:22.815 | ||
RACE: 286 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 69. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 1:41.595 | ||
2 | (4) | 160. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:41.939 | ||
3 | (1) | 112. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 1:46.751 | ||
4 | (3) | 158. | ACAR Nurullah | TUR | 1:52.664 | ||
RACE: 287 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 99. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:50.622 | ||
2 | (2) | 88. | ANTAL Tamas | ROU | 1:50.791 | ||
3 | (1) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:51.577 | ||
RACE: 288 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 76. | NIEŚCIER Karol | POL | 1:39.841 | ||
2 | (2) | 39. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 1:40.198 | ||
3 | (4) | 3. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:45.310 | ||
4 | (1) | 168. | MOROZ Jakub | POL-WMKS | 1:49.892 | ||
5 | (3) | 61. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 2:17.803 | ||
RACE: 289 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 75. | KORECKI Krystian | POL | 1:47.272 | ||
2 | (2) | 40. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:47.870 | ||
3 | (4) | 77. | STARUCHOWICZ Hubert | POL | 1:49.126 | ||
4 | (3) | 98. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 2:15.540 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 290 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 173. | SPACKOVÁ Simona | CZE-STCZ | 1:46.590 | ||
2 | (2) | 136. | SACLOVÁ Veronika | CZE-STCZ | 1:46.753 | ||
RACE: 291 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 29. | YANEVA Dayana | BUL-ICP | 1:43.843 | ||
2 | (2) | 16. | KIS Virág | HUN | 1:44.327 | ||
3 | (3) | 31. | ZDRAVKOVA Stefani | BUL-ICP | 1:44.420 | ||
4 | (1) | 28. | ANGELOVA Iliyana | BUL-ICP | 1:48.531 | ||
RACE: 292 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 83. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:36.696 | ||
2 | (3) | 84. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:37.870 | ||
3 | (2) | 97. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 1:39.326 | ||
4 | (4) | 8. | SEJGUNOVÁ Nikola | CZE | 1:47.351 | ||
RACE: 293 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | VLASOVA Sofiya | UKR-KYIV | 1:37.728 | ||
2 | (3) | 152. | KRIEVANE Evita | LAT-KSS | 1:38.246 | ||
3 | (4) | 30. | ZAHARIEVA Raya | BUL-ICP | 1:38.328 | ||
4 | (2) | 126. | ANTAL Zsófia | HUN-SPSC | 1:38.509 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 294 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 32. | YORDANOV Assen | BUL-ICP | 1:35.445 | ||
2 | (1) | 64. | PROKOP Michal | CZE-NACH | 1:37.245 | ||
3 | (2) | 22. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:38.080 | ||
4 | (3) | 138. | PAZOUR Petr | CZE-STCZ | 1:38.239 | ||
RACE: 295 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | BOROWSKI Jakub | POL | 1:32.074 | ||
2 | (2) | 4. | HISCOX Declan | AUT | 1:32.316 | ||
3 | (3) | 33. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 1:34.854 | ||
4 | (4) | 6. | BENEDIK Lukás | KAZ-SHYM | 1:51.561 | ||
RACE: 296 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | FARKAS Tamás | HUN | 1:31.939 | ||
2 | (2) | 100. | PANDOV Kiril | BUL-SKKHL | 1:32.798 | ||
3 | (3) | 144. | JANOVCIK Jakub | SVK-STEZ | 1:38.925 | ||
RACE: 297 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | RZEMIENIECKI Dawid | POL | 1:27.954 | ||
2 | (3) | 79. | KRAŚNICKI Wojciech | POL | 1:29.153 | ||
3 | (4) | 169. | APELTAUER Jakub | CZE | 1:29.294 | ||
4 | (2) | 41. | DANILOVSKYY Valentin | UKR-KYIV | 1:29.317 |