Danubia Series 2, Sanok Open, Sanok, POL, Split times, 07.10. - 09.10.2011
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 276 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | YAKIMOVA Anna | BUL | 1:46.038 | ||
2 | (1) | 6. | TSALUIKA Natalia | BLR | 1:49.623 | ||
3 | (2) | 151. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 1:51.370 | ||
4 | (3) | 153. | HYDZIK Małgorzata | POL-MOSIR | 1:58.040 | ||
5 | (5) | 78. | RELJANOVIC Marta | CRO-MET | 2:20.446 | ||
RACE: 277 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 1:39.556 | ||
2 | (1) | 77. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 1:40.969 | ||
3 | (4) | 10. | ANGELOVA Iliyana | BUL | 1:48.129 | ||
4 | (3) | 1. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 1:51.828 | ||
RACE: 278 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:42.325 | ||
2 | (1) | 106. | EMASHEVA Alina | RUS | 1:42.423 | ||
3 | (3) | 99. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:43.081 | ||
RACE: 279 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 108. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 1:37.411 | ||
2 | (1) | 110. | KICHAPOVA Yulia | RUS | 1:37.432 | ||
3 | (2) | 22. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 1:37.530 | ||
4 | (4) | 11. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 1:39.335 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 280 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
- | (1) | 89. | LEWALSKI Mateusz | POL-ORZEL | - | 2 false starts | |
RACE: 281 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | KOZŁOWSKI Paweł | POL-JUV | 1:32.787 | ||
2 | (2) | 17. | IVANOV Olas | BUL | 1:36.588 | ||
3 | (4) | 72. | ANUZIS Raivo | LAT | 1:38.835 | ||
4 | (3) | 141. | GŁÓD Marcin | POL-WMKS | 1:39.876 | ||
RACE: 282 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | DOMAŃSKI Michał | POL-ORZEL | 1:34.582 | ||
2 | (3) | 52. | ZIMNOCH Grzegorz | POL-JUV | 1:35.082 | ||
3 | (2) | 88. | JASIŃSKI Adrian | POL-ORZEL | 1:35.147 | ||
4 | (4) | 102. | ANGHEL Stefan Octavian | ROU | 1:53.532 | ||
RACE: 283 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | KŁOSIŃSKI Sebastian | POL | 1:28.949 | ||
2 | (1) | 50. | WILCZYK Szymon | POL-JUV | 1:44.120 | ||
RACE: 284 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | MIGUNOV Dmitriy | RUS | 1:32.172 | ||
2 | (4) | 28. | APELTAUER Milos | CZE | 1:32.217 | ||
3 | (2) | 18. | TSANKOV Tsvetan | BUL | 1:32.672 | ||
4 | (3) | 112. | BUBNOV Alexander | RUS | 1:32.960 | ||
5 | (5) | 134. | DANILOVSKYY Valentin | UKR | 1:33.078 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 285 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | TALAYEVA VOLHA | BLR | 1:44.044 | ||
2 | (2) | 4. | WALLIN Claudia | POL-AZSO | 1:44.809 | ||
3 | (3) | 7. | BONDAREVA Yuliya | BLR | 1:49.496 | ||
RACE: 286 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | PLUGINA Natalia | RUS | 1:41.979 | ||
2 | (2) | 3. | KOBYLAKIEWICZ Barbara | POL-AZSO | 1:41.983 | ||
3 | (4) | 163. | SEMEREI Julia | UKR | 1:44.869 | ||
4 | (3) | 16. | YANEVA Dayana | BUL | 1:44.983 | ||
RACE: 287 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | NOVOTNÁ Katerina | CZE | 1:37.410 | ||
2 | (3) | 125. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 1:38.285 | ||
3 | (2) | 149. | VLASOVA Sofiya | UKR | 1:38.440 | ||
4 | (4) | 93. | MALISZEWSKA Patrycja | POL | 1:38.734 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 288 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 63. | MAKARCZUK-JACKOWSKI Marcin | POL-JUV | 1:32.177 | ||
2 | (3) | 20. | KOVACHKI Anton | BUL | 1:40.363 | ||
- | (2) | 21. | PANDOV Kiril | BUL | - | no start | |
RACE: 289 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 118. | ZAKHAROV Timur | RUS | 1:31.922 | ||
2 | (3) | 64. | PIÓRECKI Rafał | POL-JUV | 1:33.879 | ||
3 | (2) | 29. | APELTAUER Jakub | CZE | 1:41.858 | ||
RACE: 290 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | GUTENOV Evgeniy | UKR | 1:30.481 | ||
2 | (2) | 129. | VALACH Andrej | SVK | 1:30.647 | ||
3 | (4) | 61. | BOROWSKI Jakub | POL-JUV | 1:30.699 | ||
4 | (3) | 98. | RZEMIENIECKI Dawid | POL | 1:36.173 | ||
RACE: 291 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 113. | KUZOVNIKOV Vladmimir | RUS | 1:32.174 | ||
2 | (2) | 116. | MYASNIKOV Dmitriy | RUS | 1:32.291 | ||
3 | (1) | 115. | MIKHASEV Andrey | RUS | 1:32.345 | ||
4 | (3) | 95. | JAWORSKI Jakub | POL | 1:32.814 |