Danubia Series 1, Bulgarian Open, Sofia, BUL, 16.09. - 18.09.2011
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 286 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 91. | KNOCH Marta | POL | 1:44.543 | ||
2 | (6) | 173. | KAN Burcu | TUR | 1:45.040 | ||
3 | (2) | 5. | IWACH Katarzyna | POL-AZSO | 1:45.347 | ||
4 | (3) | 35. | ANGELOVA Iliyana | BUL-ICP | 1:45.796 | ||
5 | (1) | 158. | SPACKOVÁ Simona | CZE-STCZ | 1:45.872 | ||
6 | (4) | 128. | YAKIMOVA Anna | BUL-SKKHL | 1:54.246 | ||
RACE: 287 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 15. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 1:40.251 | ||
2 | (4) | 121. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 1:40.724 | ||
3 | (2) | 43. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:43.054 | ||
4 | (1) | 82. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-MET | 1:46.548 | ||
RACE: 288 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | TÓTH Patricia | HUN | 1:40.010 | ||
2 | (4) | 44. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 1:41.390 | ||
3 | (2) | 96. | SILLÓ Ottilia | ROU | 2:06.692 | ||
- | (3) | 90. | TAWREL Agnieszka | POL | - | impeding | |
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 289 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | KHMELIVSKYÍ Artem | UKR-KHV | 1:38.763 | ||
2 | (1) | 179. | ARSLAN Önder | TUR | 1:39.269 | ||
3 | (3) | 105. | ANGHEL Stefan Octavian | ROU | 1:40.066 | ||
4 | (5) | 60. | IVANCHENKO Roman | UKR-KHV | 1:55.971 | ||
- | (4) | 182. | YETISKEN Berk | TUR | - | no start | |
RACE: 290 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | ZAWIŚLAK Radosław | POL | 1:32.067 | ||
2 | (1) | 12. | BASIC Nihad | BIH-BOSNA | 1:34.716 | ||
3 | (2) | 131. | IVANOV Olas | BUL-SKKHL | 1:35.590 | ||
4 | (4) | 50. | KOROLCZUK Jakub | POL-JUV | 1:56.748 | ||
RACE: 291 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | DANILOVSKYY Valentin | UKR-KYIV | 1:42.562 | ||
2 | (2) | 181. | ILTIR Serdar | TUR | 1:42.686 | ||
3 | (4) | 180. | EREN Inan | TUR | 1:42.737 | ||
4 | (3) | 78. | ANUZIS Raivo | LAT | 2:04.413 | ||
RACE: 292 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | KŁOSIŃSKI Sebastian | POL | 1:34.435 | ||
2 | (4) | 132. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:34.638 | ||
3 | (1) | 149. | LIU Shaolin Sándor | HUN-SPSC | 1:35.029 | ||
4 | (3) | 51. | WILCZYK Szymon | POL-JUV | 1:35.069 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 293 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | HEIDUM Bernadett | HUN | 1:32.659 | ||
2 | (2) | 28. | LAJTOS Szandra | HUN | 1:32.849 | ||
3 | (4) | 27. | KESZLER Andrea | HUN | 1:33.023 | ||
4 | (3) | 93. | ZAWADA Malwina | POL | 1:33.111 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 294 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 32. | KNOCH Viktor | HUN | 1:35.857 | ||
2 | (3) | 11. | FILIPOWICZ Adam | POL-AZSO | 1:36.045 | ||
3 | (1) | 81. | SAULITIS Jekabs | LAT | 1:36.773 | ||
4 | (4) | 33. | LÓTH Dávid Manó | HUN | 1:37.147 |