Alpe-Adria Trophy - Zagreb Open , Zagreb , CRO, 14.10. - 15.10.2023
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 73 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 77. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 54.450 | ||
2 | (3) | 62. | GYÖRGY Mira | HUN-JSE | 55.769 | ||
3 | (4) | 127. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 58.820 | ||
4 | (2) | 82. | WICHA-ILLÉS Emília | HUN-TDKE | 1:00.076 | ||
5 | (1) | 105. | ČASAR Ajda | SLO-KRA | 1:09.786 | ||
RACE: 74 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 54.353 | ||
2 | (2) | 80. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 54.905 | ||
3 | (3) | 64. | SZABÓ Janka | HUN-JSE | 55.957 | ||
4 | (4) | 48. | SZOVÁTI THORSTEINSDÓTIR Jóna | HUN-FTC | 1:00.436 | ||
5 | (5) | 126. | PAULIKOVA Olivia | SVK-SKMA | 1:07.543 | ||
RACE: 75 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 81. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 52.657 | ||
2 | (1) | 128. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 54.919 | ||
3 | (2) | 37. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 55.191 | ||
4 | (5) | 111. | KOZELOVA Veronika | SVK-PRK | 1:00.382 | ||
5 | (3) | 6. | NIKOLOVA Dimitria | BUL-SCIS | 1:16.825 | ||
RACE: 76 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 125. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 55.616 | ||
2 | (1) | 38. | OLÁH Anna | HUN-DSI | 56.487 | ||
3 | (3) | 47. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 56.559 | ||
4 | (2) | 112. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | 1:05.545 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 92 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 54.227 | ||
2 | (2) | 77. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 54.437 | ||
3 | (3) | 128. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 54.789 | ||
4 | (5) | 64. | SZABÓ Janka | HUN-JSE | 55.528 | ||
- | (4) | 62. | GYÖRGY Mira | HUN-JSE | - | no finish | |
RACE: 93 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 52.054 | ||
2 | (4) | 125. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 53.618 | ||
3 | (2) | 80. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 54.373 | ||
4 | (3) | 37. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 54.527 | ||
5 | (5) | 38. | OLÁH Anna | HUN-DSI | 57.497 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 98 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | 1:05.469 | ||
2 | (4) | 6. | NIKOLOVA Dimitria | BUL-SCIS | 1:06.510 | ||
3 | (2) | 126. | PAULIKOVA Olivia | SVK-SKMA | 1:08.156 | ||
4 | (3) | 105. | ČASAR Ajda | SLO-KRA | 1:08.875 | ||
RACE: 99 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 55.640 | ||
2 | (2) | 127. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 58.136 | ||
3 | (3) | 82. | WICHA-ILLÉS Emília | HUN-TDKE | 1:00.148 | ||
4 | (5) | 48. | SZOVÁTI THORSTEINSDÓTIR Jóna | HUN-FTC | 1:00.179 | ||
5 | (4) | 111. | KOZELOVA Veronika | SVK-PRK | 1:00.570 | ||
RACE: 100 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 37. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 54.228 | ||
2 | (2) | 128. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 55.401 | ||
3 | (3) | 64. | SZABÓ Janka | HUN-JSE | 56.466 | ||
4 | (4) | 38. | OLÁH Anna | HUN-DSI | 1:09.183 | ||
RACE: 101 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 52.111 | ||
2 | (2) | 125. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 53.742 | ||
3 | (4) | 80. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 54.270 | ||
4 | (3) | 88. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 54.457 | ||
5 | (5) | 77. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | NO TIME | finished |
Alpe-Adria Trophy - Zagreb Open , Zagreb , CRO, 14.10. - 15.10.2023
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 81. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 34 | 1 | 0:52.054 | ||
2. | A | 2. | 125. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 21 | 2 | 0:53.618 | ||
3. | A | 3. | 80. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 13 | 3 | 0:54.270 | ||
4. | A | 4. | 88. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 8 | 4 | 0:54.227 | ||
5. | A | 5. | 77. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 5 | 5 | 0:54.437 | ||
6. | B | 1. | 37. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 3 | 6 | 0:54.228 | ||
7. | B | 2. | 128. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 2 | 7 | 0:54.789 | ||
8. | B | 3. | 64. | SZABÓ Janka | HUN-JSE | 1 | 8 | 0:55.528 | ||
9. | B | 4. | 38. | OLÁH Anna | HUN-DSI | 9 | 0:56.487 | |||
10. | C | 1. | 47. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 10 | 0:55.640 | |||
11. | C | 2. | 127. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 11 | 0:58.136 | |||
12. | C | 3. | 82. | WICHA-ILLÉS Emília | HUN-TDKE | 12 | 1:00.076 | |||
13. | C | 4. | 48. | SZOVÁTI THORSTEINSDÓTIR Jóna | HUN-FTC | 13 | 1:00.179 | |||
14. | C | 5. | 111. | KOZELOVA Veronika | SVK-PRK | 14 | 1:00.382 | |||
15. | D | 1. | 112. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | 15 | 1:05.469 | |||
16. | D | 2. | 6. | NIKOLOVA Dimitria | BUL-SCIS | 16 | 1:06.510 | |||
17. | D | 3. | 126. | PAULIKOVA Olivia | SVK-SKMA | 17 | 1:07.543 | |||
18. | D | 4. | 105. | ČASAR Ajda | SLO-KRA | 18 | 1:08.875 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
19. | A | DNF | 62. | GYÖRGY Mira | HUN-JSE | 19 | 0:55.769 |