Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 59 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 118. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 2:40.134 | ||
2 | (3) | 128. | KUN Bence Benedek | HUN | 2:40.320 | ||
3 | (4) | 122. | BALÁZS Benedek | HUN-FTC | 2:43.106 | ||
4 | (5) | 142. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 2:48.579 | ||
5 | (1) | 48. | GUNEL Ege | TUR | 2:58.848 | ||
6 | (6) | 131. | PILKA Rihards | LAT-JLSS | 3:03.731 | ||
- | (2) | 135. | HYJEK Filip | POL | - | yellow card | |
RACE: 60 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 127. | ÁRENDÁS Mihály | HUN | 2:42.778 | ||
2 | (4) | 137. | PIĄTEK Łukasz | POL | 2:43.128 | ||
3 | (5) | 134. | ETEL Szymon | POL-JUV | 2:43.274 | ||
4 | (6) | 143. | ATLI Muhammet Arda | TUR | 2:44.470 | ||
5 | (3) | 125. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-FTC | 2:48.478 | ||
6 | (1) | 120. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 2:51.393 | ||
7 | (2) | 141. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 3:19.585 | ||
RACE: 61 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | JÍLEK Filip | CZE-BZKP | 2:29.749 | ||
2 | (6) | 113. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 2:30.024 | ||
3 | (4) | 124. | HEGEDŰS Soma | HUN-FTC | 2:33.037 | ||
4 | (3) | 139. | MOSKWA Nataniel | POL-UKSJB | 2:34.146 | ||
5 | (5) | 119. | NAGY János | HUN-DSI | 2:34.248 | ||
6 | (2) | 129. | OLTI Miksa | HUN-KSI | 2:34.968 | ||
RACE: 62 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 133. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 2:52.951 | ||
2 | (1) | 117. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 2:53.121 | ||
3 | (2) | 145. | VINNIŅŠ Toms Matīss | LAT-SPARS | 2:56.606 | ||
4 | (4) | 123. | ERDŐS Máté | HUN-FTC | 2:57.006 | ||
5 | (5) | 138. | JARMOC Piotr | POL-UKSJB | 3:01.891 | ||
6 | (3) | 121. | IVÁN Péter | HUN-DVTK | 3:06.445 | ||
RACE: 63 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 116. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 3:34.338 | ||
2 | (4) | 126. | YU Kevin | HUN-FTC | 3:34.926 | ||
3 | (5) | 114. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 3:35.055 | ||
4 | (1) | 136. | IZBICKI Franciszek | POL | 3:35.139 | ||
5 | (3) | 140. | SUDOR Adam | SVK-LUIG | 3:51.437 | ||
6 | (2) | 130. | PISTAI Botond | HUN-KSI | 4:15.995 |