Alpe-Adria Trophy - Zagreb Open , Zagreb , CRO, 14.10. - 15.10.2023
Heat Results
3. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 141 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 139. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:43.938 | ||
2 | (3) | 21. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 1:51.603 | ||
- | (1) | 39. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | - | penalty | |
- | (2) | 83. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | - | no start | |
- | (4) | 107. | ERJAVEC Urša | SLO-KRA | - | no start | |
RACE: 142 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 101. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 1:46.926 | ||
2 | (1) | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:48.118 | ||
3 | (2) | 20. | HORVAT Tonka | CRO-MET | 1:49.190 | ||
4 | (3) | 109. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:54.347 | ||
5 | (5) | 2. | KRANKL Anna | AUT | 1:57.456 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 177 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 109. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:57.212 | ||
2 | (2) | 2. | KRANKL Anna | AUT | 1:59.664 | ||
RACE: 178 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 139. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:43.305 | ||
2 | (2) | 101. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 1:44.205 | ||
3 | (5) | 21. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 1:45.972 | ||
4 | (3) | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:46.248 | ||
5 | (4) | 20. | HORVAT Tonka | CRO-MET | 1:47.285 |
Alpe-Adria Trophy - Zagreb Open , Zagreb , CRO, 14.10. - 15.10.2023
Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 139. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 34 | 1 | 1:43.305 | ||
2. | A | 2. | 101. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 21 | 2 | 1:44.205 | ||
3. | A | 3. | 21. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 13 | 3 | 1:45.972 | ||
4. | A | 4. | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 8 | 4 | 1:46.248 | ||
5. | A | 5. | 20. | HORVAT Tonka | CRO-MET | 5 | 5 | 1:47.285 | ||
6. | B | 1. | 109. | JANKOVIC Katarina | SRB | 3 | 6 | 1:54.347 | ||
7. | B | 2. | 2. | KRANKL Anna | AUT | 2 | 7 | 1:57.456 | ||
HEATS | ||||||||||
8. | A | PEN | 39. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 8 | NO TIME | |||
A | DNS | 107. | ERJAVEC Urša | SLO-KRA | 9 | NO TIME | ||||
A | DNS | 83. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 9 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | A | 2. | 101. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 21 | 2 | 1:44.205 | ||
2. (4.) | A | 4. | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 8 | 4 | 1:46.248 | ||
3. (5.) | A | 5. | 20. | HORVAT Tonka | CRO-MET | 5 | 5 | 1:47.285 | ||
4. (7.) | B | 2. | 2. | KRANKL Anna | AUT | 2 | 7 | 1:57.456 | ||
HEATS | ||||||||||
- | A | DNS | 83. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 9 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | A | 3. | 21. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 13 | 3 | 1:45.972 | ||
HEATS | ||||||||||
2. (8.) | A | PEN | 39. | TÁLYAI Kitti | HUN-DSI | 8 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 139. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 34 | 1 | 1:43.305 | ||
2. (6.) | B | 1. | 109. | JANKOVIC Katarina | SRB | 3 | 6 | 1:54.347 | ||
HEATS | ||||||||||
- | A | DNS | 107. | ERJAVEC Urša | SLO-KRA | 9 | NO TIME |